Меню

Дати вступної кампанії 2018-2019 року в Україні

Протягом останніх двох років кардинальні зміни відбулись не лише в медичній, пенсійній та військовій сферах, значних змін зазнала і система освіти. Система реєстрацій електронних кабінетів протягом всієї кампанії 2018-го року працювала без збоїв та підтвердила свою доцільність подальшого використання. Між тим, це не єдина особливість, котрою буде вирізнятись вступна кампанія 2019 року в Україні.Дати вступної кампанії

Реєстрація

Коричним нововведенням Міністерства освіти, що дає змогу уникнути численних черг та заплутаність, перенасиченість документами вступної кампанії, електронна реєстрація. Скористатись такою на базі закінчених 11 класів мають нагоду ті абітурієнти, котрі претендують на вступ до магістратури, бакалавратури за напрямками:

  • фармацевтка;
  • медицина;
  • ветеринарія.

Для реєстрації в електронному кабінеті, абітурієнту потрібно зайти на вказану міністерством освіти сторінку, ввести адрес своєї електронної скриньки, придумати пароль, вказати дані про загальну освіту, а також дані із сертифікату про здачу ЗНО. Особливістю вступної кампанії стане те, що потенційний студент самостійно повинен обчислити бал свого атестату.

Окрім електронної реєстрації, можна також подавати заяви на вступ у ЗВО у традиційному письмовому варіанті. Головне, щоб були дотримані встановлені міністерством терміни.

Чи знадобиться медична довідка?

Міністерство освіти, як стало відомо, не вимагає від абітурієнтів проходження медичної комісії та, відповідно, подання документації про проходження таких оглядів. Разом із тим, навчальна та освітні заклади мають право встановлювати й деякі свої внутрішні вимоги та правила. Наявність медичної довідки відноситься саме до таких.

Тому це питання потрібно уточнювати у приймальній комісії конкретного закладу.Реєстрація

Чи відбудеться уніфікація предметів?

Під час вступних кампаній попередніх років неодноразово траплялись ситуації, коли різні навчальні заклади країни для одних і тих самих спеціальностей чи напрямків навчання вимагали від своїх вступників різний перелік результатів незалежного оцінювання. Такої ситуації, запевняють в міністерстві, більше траплятись не повинно.

Кількість спеціальностей?

Якщо абітурієнт претендує на навчання на основі державного замовлення, він має змогу подавати не більше, аніж чотири різні заяви. Якщо ж він планує навчатись на контрактній (тобто платній) основі, кількість заяв на різні напрямки та спеціальності взагалі ніяк не обмежується.Творчі конкурси

Читайте також:  Коды УКТ ВЭД Украины на 2021 год

Творчі конкурси

Однією із серйозних перешкод для студентів, що прагнуть навчатись на творчій спеціальності, є лімітованість в часі. Вступна кампанія 2018-2019 року в Україні дала зрозуміти, що проведення творчих конкурсів у більшості вишів країни проводиться фактично одночасно. Таким чином, студент, який подає документи у кілька вузів, змушений обирати до того, як дізнається свої результати, адже фізично не встигає бути відразу у кількох місцях.

З огляду на таку несправедливість, міністр освіти прийняла рішення про проведення творчих випробувань ще до моменту здачі по країні ЗНО. Така овація, на переконання Лілії Гриневич, забезпечить кожному абітурієнту більшу свободу вибору місця навчання.

Сільський коефіцієнт

Як і в усі попередні роки, держава збільшує шанс дітям із сільських місцевостей на отримання вищої освіти. Пояснюється такий захід тим, що не усі діти із сіл мають однаковий доступ до книг, телекомунікації, гуртків, репетиторства, професійного розвитку тощо. Спеціально для них вводиться поняття «сільського коефіцієнту». По суті, це показник, на який множить конкурсний бал. На відміну від попередніх вступних кампаній (коли цей показник залежав в більшій мірі від вузи), в 2019-му році він прямо буде залежати від того, чи внесена його школа в окремий список сільських шкіл, випускники котрих мають таку пільгу. Сільський коефіцієнт може становити 1,02 або 1,05.

Посада освітнього омбудсмена

Починаючи з першого дня 2019-го року кожен студент, а також наукові, педагогічні працівники матимуть свого захисника – освітнього омбудсмена. Такий буде розглядати скарги щодо діяльності навчальних закладів та вирішуватиме спірні питання. Як вже стало відомо, для допомоги в роботі (скарг, швидше за все, буде чимало) омбудсмену буде створено окрему освітню спеціальну службу, котра складатиметься із 15-ти осіб.

Читайте також:  Растаможка авто в Украине 2022

Хто стане освітнім омбудсменом, і хто претендує на цю посаду, поки що українцям не відомо. Разом із тим, міністерство вже назвало основні вимоги до претендента на цю посаду:

  • досконале знання державної мови;
  • українське громадянство;
  • наявність вищої освіти;
  • проживання на території країни хоча б 5 років;
  • досвід роботи в сфері освіти чи науки.

Звісно, названі нововведення не єдині, котрі матимуть місце в сфері освіти в наступні роки. Приблизні дати вступної кампанії 2018-2019 року в Україні: 1-25 липня.Посада освітнього омбудсмена

 

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.