Меню

Дата проведення дня Європи в Україні у 2022 році

У наш час багато говориться про інтеграцію України в Європу, про тісні економічні та культурні зв’язки. І це не дивно, адже бажання розвиватися, удосконалюватися, обмінюватися культурними здобутками цілком закономірне та логічне. Нагадуванням про тісний зв’язок із європейськими традиціями є відзначення дня Європи. Так, якщо запитати українців, коли ж саме відзначається ця дата, коли буде день Європи в Україні в 2022 році, мало хто зможе дати відповідь. Щоб дати відповідь на це питання, слід заглянути в календар. Це свято не має сталої дати, офіційно воно відзначається в третю травневу суботу. багато говориться про інтеграцію України в Європу

Історія виникнення

Дане свято бере початок в післявоєнний час (після Другої світової війни), коли практично вся промисловість була знищена або перебувала в край поганому стані. Відомий тогочасний політик Роберт Шуман запропонував європейським державам об’єднати свою промисловість задля скорішого відновлення. Так і було зроблено. Шуман видав декларацію, де було вказано всі правила та особливості цього об’єднання. Завдяки даній угоді, країни Європи скоріше «встали на ноги», міста та селища було звільнено від залишків воєнної техніки, було обговорено умови створення збройних сил окремо кожної європейської держави.

У 80 – х роках, а саме, у 1985 році відбувся з’їзд представників європейських країн. На цьому зібранні і прийняли рішення про відзначення дня Європи. Сьогодні у всіх країнах Європи це свято відзначається досить масштабно та бурхливо. Відбувається велика кількість акцій, зустрічей з політиками, істориками. Європейці виходять на вулиці, де проходить велика кількість пізнавальних, політичних заходів, на яких розкриваються питання історії, народу, розвитку культури.

Що стосується України, то день Європи офіційно відзначається із 2003 року (згідно виданого указу Президента). Основна мета такого свята – донести більше інформації про європейські країни, про їх традиції, звичаї, підкреслити бажання українського народу розвиватися і вступати у світову спільноту. Дата проведення дня Європи в Україні в 2022 році припадає на 20 травня.Історія виникнення

Традиції відзначення

Оскільки Україна тільки починає ступати на європейський шлях, то й багато традицій святкування лише починають формуватися і щороку поповнюються новими. Багато в чому відзначення цієї дати схоже з тим, як це відбувається у Європі.

Читайте також:  Державні свята 2022 року в Україні

Перш за все, відбуваються виступи відомих політиків, науковців. На таких виступах дискутують про майбутнє держави, її перспективи, проблеми та їх рішення. Питання європейського майбутнього країни порушується і в багатьох навчальних закладах. Наприклад, учні старших класів школи організовують круглі столи, дискутують щодо майбутнього бачення розвитку України, вікторини або квести щодо знання європейських держав.

Не лишаються осторонь і студенти. В інститутах та університетах стали популярними зустрічі із відомими науковцями, істориками, представниками з інших країн. На цих зустрічах відбувається активний діалог щодо історії як свого народу, так і Європи, про їх історичний взаємозв’язок.

Крім заходів політичного, історичного спрямування на українців чекають і різноманітні розважальні акції. У великих та малих містах заплановані концерти за участю запрошених іноземних гостей – танцювальних та співочих колективів. Відвідування подібних концертів дає можливість насолодитися співом, відчути колорит, побачити національне вбрання представників інших країн. на українців чекають і різноманітні розважальні акції

Традиції святкування дня Європи 2022 в Україні не обходяться і без живого спілкування із представниками європейських держав. Побувати на таких зустрічах  можна у бібліотеках. Багатьох українців цікавить саме таке неформальне спілкування, коли можна дізнатися про особливості життя, якість непритаманні та незвичні українцям традиції чи звичаї. Щороку такі зустрічі збирають все більшу та більшу кількість людей. Крім того,  в Україні постійно проживають або часто бувають громадяни європейських держав, що теж сприяє ближчому спілкуванню та порозумінню.

Читайте також:  Доставка блюд итальянской кухни в Киеве от сети семейных ресторанов Pesto Cafe

Ще один варіант пізнавального заходу – це перегляд кінофільмів іноземною мовою. В Україні є дні, присвячені культурі Франції (чи будь-якої іншої країни), а день Європи дає можливість ознайомитися з кінематографічною спадщиною (документальною, історичною, художньою) кожної з держав. Дані заходи сприяють кращому вивченню колориту тієї чи іншої країни, особливостей мови (що є особливо корисним, наприклад, для філологів). Такі фільми показують із субтитрами, а часто їх коментує і розповідає про них і представник країни. У виставкових залах міст відбуваються виставки європейських майстрів – фотографів, народних умільців тощо.

В останні роки набуло популярності проведення флешмобів та акцій. Зазвичай організовує дані заходи молоде покоління – учні та студентська молодь. Мета таких флешмобів єдина – бажання єдності, бажання вчитися та розвиватися.

Проведення дня Європи в Україні – це не лише море цікавих та незабутніх вражень, це прекрасна можливість познайомитися із новими людьми, знайти собі друзів-іноземців, дізнатися багато цікавої та невідомої інформації про іншу країну.

Оскільки дата проведення дня Європи в Україні в 2022 році припадає на кінець травня – це ще й прекрасний шанс насолодитися теплою сонячною погодою, прогулятися по місту всією родиною, відвідати концерти чи виставки, взяти участь у зустрічах чи послухати конференцію, послухати «живу» іноземну мову або й покращити свої знання. Прекрасна травнева погода надихає на пізнання нового та невідомого.

Багатьох українців, незалежно від віку, цікавить, якого числа день Європи в Україні 2022, адже свято обіцяє бути справді насиченим, активним та досить цікавим. Це подія поєднує в собі як цілком серйозні суспільно-політичні теми, проблеми, так і безліч розважальних веселих заходів, і буде цікавою та пізнавальною для людей різного віку – від учнів і до старшого покоління. Головна мета відзначення даної дати – пізнавальна – донести інформацію про особливості життя в інших країнах, про культурні здобутки, сучасний розвиток.якого числа день Європи в Україні 2020

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.