Меню

Коли Україна переходить на зимовий час в 2022 році?

Для українців вже стало традицією переводити годинники двічі на рік – восени на зимовий час і весною – на літній. Основна мета такого переведення – більш раціональне використання енергії. Незважаючи на те, що такі переходи – вже цілком звичне явище, багато українців ще й досі плутаються в числах і не завжди знають, коли перевести годинник. А це досить важливо, адже весною стрілки годинника переводять на одну годину вперед, а взимку – назад (що дає можливість трошки більше поспати). Перехід на зимовий час в Україні 2022 відбуватиметься в останню неділю жовтня. У нинішньому році це буде 28 число. Стрілки переводяться о третій годині ночі.Основна мета такого переведення – більш раціональне використання енергії

Плюси та мінуси переведення годинників

Мабуть, з того часу, як почали переводити стрілки годинників, почалися бурхливі суперечки щодо того, чи варто це робити, чи справді такий підхід сприяє збереженню електроенергії, як впливає зміна годин на самопочуття людей. Ця дискусія не втрачає актуальності і сьогодні. Від лікарів, психологів можна почути абсолютно суперечливі думки і кожна з них має право на існування.

Серед позитивних моментів від переведення стрілок на годинниках відзначаються такі:

  • продовження світлої пори доби (наприклад, взимку доводиться вставати на одну годину раніше, проте і день триває на годину довше);
  • населення пізніше включає світло у будинках (а це позитивно відображається на витратах бюджету).

Серед мінусів найчастіше називають такі, як:

  • недоведеність економії світла;
  • погане самопочуття (пов’язане з тим, що людському організму важко «перебудуватись» і раніше вставати та лягати; багато людей через це не зовсім добре почуваються – відчувають запаморочення, нудоту, незрозумілу втому, виснаженість, знервованість – як результат – знижується продуктивність праці).

На жаль, негативні явища, а саме, проблеми зі здоров’ям справді мають місце. Особливо це стосується людей із хронічними захворюваннями, ослаблених, після тривалого лікування. Крім того, таке переведення годинників, а значить, і порушення режиму сну небезпечне для водіїв різного виду транспорту.

Читайте також:  Сприятливі дати для весілля у 2021 році

Лікарі рекомендують певний час після переходу на зимовий час в Україні 2022, дотримуватися кількох правил:

  • достатньо висипатися (7-8 годин, якщо потрібно, то скорегувати свій графік так, щоб лягати спати раніше);
  • добре харчуватися (їжа повинна бути легкою та водночас мати достатню кількість вітамінів);
  • бувати на свіжому повітрі;
  • менше піддаватися впливу негативних емоцій;
  • при наявності хронічних захворювань приймати усі необхідні, виписані лікарем ліки.

Зазвичай вже через два – три тижні самопочуття людини покращується, організм адаптується до нового режиму дня.Плюси та мінуси переведення годинників

Як виникло переведення стрілок на зимовий час

Історія переведення стрілок годинника розпочинається близько ста років тому. Головною метою цього було – більш економне ставлення до енергетичних ресурсів. Спочатку така ідея викликала негатив та нерозуміння – навіщо це і чи варто взагалі щось міняти? Проте з часом отримала і багато прихильників.

Першими започаткували дане нововведення у Великій Британії 1908 року. На той час зміна годин себе виправдала. Влітку, коли світало на годину раніше, можна було розпочинати нагальну роботу теж рано, а взимку було більше світлового періоду доби.

Побачивши переваги від переведення годинників, естафету перейняли такі європейські країни, як Австрія та Німеччина, а згодом (у 1918 році) і Америка.

Що стосується України, то вперше переведення часу сталося у 1917 році. Для українського народу це було незвичним та незрозумілим, та обов’язковим для виконання. Вже дуже скоро, в кінці того ж року, відбулася зміна влади (як відомо, початок 20 століття для української держави був досить складним та неспокійним, не було стабільної, постійної влади, одні владні представники змінювались іншими), яка видала спеціальний наказ. Згідно із ним, стрілки на годинниках знову переводились назад. Таке становище зберігалось 12 років, а потім знову виникла потреба зміни часу. Основною причиною цьому було – потреба кращої організації робочого процесу, підвищення продуктивності праці, тривалості роботи. Для цього стрілки були переведені на одну годину вперед.

Читайте також:  Иммиграция в Европу из Украины

Слід сказати, що в тогочасному Радянському союзі (в складі якого була Україна) переведення годинників не відбувалося дуже легко, адже була різниця у часових поясах і кожне переведення стрілок спричиняло ще більшу різницю у годинах в різних регіонах.

Кілька разів змінювалися і місяці, коли мали б перевести час: це були перше квітня та перше жовтня, потім – останній вихідний березня та вересня. Сьогодні переведення годинників на зимовий час в Україні в 2022 році відбувається в останню жовтневу неділю.  

Ситуація зі зміною часу сьогодні

Нині є багато країн (всього – 161), що відмовилися від переходу на літній або зимовий час. Влада таких держав вважає, що користь від зміни часу менша, ніж можлива шкода для здоров’я населення. Серед них такі країни, як: Білорусь, Молдова, Азербайджан, Кенія, В’єтнам, Китай, Алжир, а починаючи з 2022 року, приєдналася і Росія. Більшість європейських держав все ще переводять годинники на зимовий час.

В Україні кілька років тому – у 2011 році – була спроба прийняти закон про скасування переведення стрілок годинника на зимовий час. Проте дана постанова не набрала достатньої кількості голосів та була відхилена, отож переведення на зимовий час в Україні 2022 відбудеться традиційно, як і в попередні роки.

Важко сказати, що дає подібна зміна часу, є вона корисною чи навпаки, суперечки щодо цього відбуватимуться ще не раз. Для людей головне при цьому – поберегти своє здоров’я, раціонально розподілити час для відпочинку та роботи, надати своєму організму можливість звикнути до таких змін з найменшим стресом. І, звичайно, не забути, коли Україна переходить на зимовий час у 2022 році, щоб виділити зайву годинку на сон, провести додаткові 60 хвилин з близькою людиною, почитати цікаву книгу, побути на самоті, розслабитися чи просто погуляти на свіжому повітрі.Ситуація зі зміною часу

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.