Меню

Дата проведення дня рибалки в Україні у 2020 році

Риболовля – не лише процес здобування корисної  їжі, але й цікаве хобі, спортивне змагання, і просто чудовий спосіб зустрітися з друзями чи відпочити на природі. Звісно, кожного, хто полюбляє це заняття не може не цікавити питання коли буде день рибака в Україні.

Рибалка на водойомі

Коли цей день?

Для початку варто сказати, що в нашій країні прийнято відзначати свято усіх рибаків двічі на рік. Обидва святкування мають свою історію та передісторію.

Міжнародна дата проведення дня рибалки в Україні у 2020 році – 27 червня. У світі на офіційному рівні відзначається свято рибалок починаючи з 1985-го року. Дата була вибрана невипадково. Передувала їй Міжнародна конференція з розвитку та регулювання рибальства, що відбувалась в Італії (в Римі) в 1985 році. Перший літній місяць – чудова пора для заняття. Риби є багато, водойма теплі та відкриті.

Відповідаючи на питання якого числа день рибака в Україні, варто сказати, що кожного року дата є різною. Це пов’язано із указом Президента про затвердження Дня рибалки від 22.06.1995 року. Відповідно до цього рішення відзначати свято потрібно в другу неділю липня.

В 2020-му році це 12-те число. Ще раніше до указу Леоніда Кучми святкування свята рибалок відзначалось на основі рішення Президії Верховної Ради Радянського союзу від першого листопада 1968 років. Введення такого дня тоді було необхідністю часу.

Заняття було дуже популярним, «мисливці» риби не зупинялися перед  браконьєрством, ловлею в період неристу. Потрібно було навчити людей культури цього заняття, створити спільні правила та заохотити їх до етичного ставлення до природи.

Традиції святкування дня рибалки 2020 в Україні

Звісно, годі шукати кращого місця відзначити це свято, як природа та водоймища. Прихильники цього заняття збираються в невеликі (а інколи і великі) компанії та відправляються до найближчих річок та озер, де можна «вполювати» непоганий улов. Рибаки спілкуються, діляться досвідом, демонструють свої нові снасті.

У великих містах країни проводяться різноманітні заходи на свято дня рибака. Їх часто організовують природоохоронні державні та громадські організації, клуби інтересів, продавці рибальського знаряддя. Спортивне рибальство – чудове змагання, яке дає змогу кожному знавцю «стихії» продемонструвати майстер-клас новачкам.

Як правило, святкування Дня рибака супроводжується й іншими цікавими водними заняттями, зокрема веслуванням, плаванням, приготуванням різноманітних страв з риби.

Як відзначають в світі?

По-різному цей день проводять закордоном. В Ісландії, наприклад, День рибаки – це завжди веселощі. На центральну площу столиці виходять музиканти, люди співають рибацькі пісні, а всі охочі мають змогу пригоститися безкоштовним рибник супом, що спеціально годується на замовлення мерії.

В Німеччині, традиція схожа. Щоправда, тут вадливо відзначати це свято на природі і, не обов’язково на центральній площі. Солідарність людей з природою – особливий акцент цього дня.

Окрім розваг, обов’язково проводяться і наукові та суспільно важливі конференції, семінари та дебати. За даними ООН майже третина світового рибальства зараз на стадії занепаду. Основними причинами цього є забруднення водоймищ та глобальне потепління.

Календар рибака

Якщо людство не навчиться вирішувати ці проблеми колективно та не перегляне свого споживацького ставлення до довкілля, то ці проблеми будуть тільки посилюватися.

Читайте також:  Какого числа день студента в Украине в 2021 году?

Цікаві факти про рибальство

Риболовля, як дають зрозуміти статистичні дані, в тій чи іншій мірі цікавить майже 70% чоловічого населення планети.

Відсоток жінок-рибалок щорічно зростає.

В морських, річкових та озерних просторах планети водиться майже 27 тис. видів риб.

Офіційно в сіті працює майже 21 тис. рибалок, для котрих ця зайнятість – основний спосіб отримання прибутку. Тих де людей, достаток яких безпосередньо залежить від рибної промисловості, налічується понад 200 млн.

Найбільшою рибиною, яка коли-небудь акула виловлена в озері, став осетер. Виловили його в водоймищі Каліфорнії. Загальна вага рекордсмена становила 212 кг.

Країною, котра володіє найбільшою часткою рибної промисловості в світі, є Китай. В перелік лідерів також входять: Перу, США, Японія, Чилі, Тайланд, Ісландія, Індія, Норвегія.

Найбільшу в світі білу акулу виловив в 1959 році австралієць Ельф Діана. Рибалці вбалось упіймати рибину із довжиною тіла 5 м та загальною вагою 1208 кг.

Найбільш гуманним різновидом риболовлі справедливо вважається спортивна. Після участі в змаганнях, учасники відпускають усю спійману здобич назад у воду. А під час вилову використовують таке знаряддя та техніки, які мінімально шкодять рибкам.

Абсолютними чемпіонами в командному заліку спортивної риболовлі є французька команда. Призове місце за вся історію проведення міжнародних змагань із цього заняття вони отримували аж 12 разів. Найкращим рибалкою в персональному заліку став Робер Тесе. Цей француз вигравав тричі.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.