Меню

Дата проведення дня Святого Миколая в Україні у 2020 році

День Святого Миколая свято, яке вчить дітей доброті, слухняності, а дорослих – робити добрі, безкорисливі справи, допомагати нужденним, вносити лепту в поліпшення миру на землі. Коли буде день Святого Миколая в Україні сьогодні знає кожен.

Захід відзначається 19 грудня, дата вважається незмінною. У цей період батьки та особи старшого віку дарують подарунки молодшим, забувають про сварки і ворожнечу, дякують Миколу за добро, увічнюючи його піснями і гулянням.

Святий Миколай з дітьми

Країни, які відзначають свято

Дата 19 грудня вважається початком Святок і підготовкою до майбутніх Різдвяних свят. Кілька десятиліть тому в цей день українці встановлювали ікону Миколая поруч з головними божественними образами, просячи його про допомогу у важкий час і благих діяннях.

Сьогодні, святий вважається покровителем маленьких, які в свою чергу чекають подарунка у вигляді солодощів та інших подарунків. Дата проведення дня Святого Миколая в Україні у 2020 році однакова з такими країнами світу, як Італія, Німеччина і Росія.

У вказаних частинах миру дітвора шанує образ святого і чекає сюрпризу під ранок. Як балували дітей за старих часів наші пращури пропонуємо ознайомитися прямо зараз.

Трохи з історії святкування Дня Святого Миколая

Історія та розповіді предків підтверджують, що Микола не є вигаданим чином, це реальна людина, грек, який присвятив життя служінню Богу і наданню допомоги всім нужденним.

Будучи в стані священика, він служив Римської церкви, безкорисливо допомагав бідним, здійснював мрії дітей, підкладав гаманці з грошима нужденним, допомагав вийти заміж бідним дівчатам.

Священнослужителі стверджують, що Микола пожертвував власним спадком, щоб видати заміж бідну дівчину за кохану людину. З цих причин він став покровителем не тільки дітей, а й закоханих. Коли священик помер, благі справи не припинилися.

Читайте також:  Свята в 2022 році в Украіні на кожний місяць

Населення України зрозуміє, що святий з ними та допомагає при скрутному становище. Співчуття та благодійність стали популярними в наші дні. Тому день Святого Миколая особливо любим і шанується в Україні всіма мешканцями.

Ікона святого Миколая

Традиції святкування дня Святого Миколая 2020 в Україні

Практично всі жителі вітають традиції святкування дня Святого Миколая 2020 в Україні. Вони полягають в наступному:

  • обов’язковому відвідуванні церкви з метою прохання святого вберегти від бід і нещасть – на цей випадок православні ставлять свічку біля лику святого і просять про краще;
  • по завершенні служби не варто поспішати додому, традиції припускають масові гуляння і гру в сніжки-заходи на свято Святого Миколая приносять полегшення, допомагають забути про труднощі насущного дня;
  • молодим дівчатам варто подбати про вбрання і знання спеціальних пісень з колядками-правильно відзначене свято, гарантія багатого нареченого в цьому або наступному році;
  • особливістю дня є багатий на страви стіл-на ньому повинні бути соління, пироги, гриби, картопля, головною стравою столу є пряники, звані миколайчиками (з переказів пращурів такі печива робив сам святий);
  • у зазначений день Святий Миколай згадує про добрі справи православних та усіх добрих українців, роблячи їм особливі подарунки у вигляді добра і достатку;
  • сучасне святкування передбачає підготовку подарунків найменшим (вважається, що добрі діти отримають цукерки, а бешкетники – віник біля кушетки).

В останні роки Захід відзначається в дитячих і шкільних закладах. Святкування дня Святого Миколая дозволяє навчити молодше покоління добру, щедрості і безкорисливості.

Святкування Дня Святого Миколая по-сучасному

Сьогодні будь-яке покоління знає якого числа день Святого Миколая. Запитайте у найменших, і вони дадуть відповідь, що в ніч 19 грудня до них прийде Микола, щоб віддячити за благі справи.

Читайте також:  Найкращі дні та дати для весілля в 2022 році

Сучасні українські традиції припускають створення свята для найменших. з цих причин кожен з них ближче до ранку нудиться пошуками подарунка під подушкою і дуже засмучується, якщо його раптом немає там.

Прикмети на день Святого Миколая

Багаторічні спостереження показали, що свято має свої прикмети:

  • сонце на свято гарантує аналогічну погоду в зазначений день травня;
  • заметіль на день Святого Миколая говорить про проблематичну зиму;
  • поява інею свідчить про відмінний врожай в майбутньому році.

Прикмети допомагають підготуватися до наступаючого року і при необхідності запастися припасами. Володіння повною інформацією дозволяє пізнати багато нового, задуматися про майбутнє та власні дії.

Резюме

День Святого Миколая 2020 в Україні святкуватиметься 19 грудня. Настання дати несе з собою безліч подарунків, щедрот і гулянь.

У народі зазначений день відомий добром, благодійністю і повагою до всіх, особливо до маленьких жителів. Тому у наступному періоді дітворі як і в попередньому слід очікувати подарунки у вигляді солодощів.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.