Меню

Дата проведення дня Сім’ї в Україні у 2021 році

Безумовно, в перелік найбільш світлих, хоч і не релігійних свят, котрі відзначають українці є свято Cім’ї. Хоча воно ще досить молоде, проте здатне об’єднати родини, а когось, може навіть, примирити. Це чудова причина відкласти усі свої справ та більше часу приділити своїм найріднішим, тому кожному варто поцікавитись якого числа день Сім’ї в Україні 2021.свято Cім’ї

Коли ж цей день? Історія свята

Дата проведення дня Сім’ї в Україні у 2021 році є сталою та відзначається 8 липня, незалежно від того, на який саме день тиждень вона припаде. Остаточне рішення про це було прийнято ще Указом Президента від 2012-го року. Щоправда, в офіційній ній документації назва святкування звучить, як Український день родини.

На інше число та місяць припадає міжнародний день сім’ї 2021. Його щорічно прийнято відзначати 15-го травня. Його історія розпочинається ще в 1989-му році. Генеральна Асамблея ООН тоді запропонувала оголосити 1994-й рік роком родини. Таким чином в ООН хотіли підвищити роль родини в суспільстві, вказати на те, що це базова малесенька клітинка народу в цілому. Щорічні заходи на святкування дня Сім’ї почали проводитись із 1993-го року, адже тоді 20 вересня тією ж таки Генеральною Асамблеєю було прийнято відповідне рішення про це.

Генсек Асамблеї в той час Кофі Аннан заявив, що інститут сім’ї знаходиться в серйозній небезпеці в сучасному та дуже динамічному світі. Це підтверджують і статистичні дані деяких соціологічних компаній. Як виявляється, в розвинених європейських країнах сімейна пара проводить на одинці всього лише 4 хвилини на день (не враховуючи сну). Звичайно, за таких умов людини віддаляються одне від одного.Коли ж цей день

Традиції святкування

Оскільки відзначати дату українці почали порівняно недавно, і ще не всі знають коли буде день Сім’ї в Україні 2021, стійкі традиції ще не встигли виробитись. Між тим, кожна родина має змогу провести час по-своєму. Найважливіші, щоб усі члени родини зібрались разом.

Читайте також:  Поминальні дні в 2021 році в Україні

Оскільки 8 липня, як правило, завжди сонячний та теплий день, можна провести його на природі. Спільний пікнік з літніми іграми (бамбінтон, фрісбі, гольф), або ж прогулянка по лісу чи засмагання, купання на місцевому водоймищі обов’язково зблизить родину.

Для тих сімей, які мають маленьких дітей, можна придумати й інші традиції святкування дня Сім’ї 2021 в Україні. Як приклад, це може бути похід в кінотеатр на якийсь мультик, або ж розваги в дитячому центрі, парку розваг чи просто в кафе. Для більш старший дітей підійде спільна прогулянка на велосипедах, якийсь веселий атракціон. В тому разі, якщо погода все ж підвела і падає сильний дощ, можна придумати й інші спільні заняття. Це можуть бути: спільне випікання торта, майстер-клас з виготовлення іграшок, прикрас, кулінарії, проведення якихось цікавих експериментів, або ж настільні ігри чи перегляд кінокомедій з чаєм та смаколиками.

Відзначити День сім’ї із коханою дружиною або чоловіком краще в якійсь романтичній атмосфері. Молоді родини, які ще не мають малюків, можуть замовити на 8-ме липня столик в ресторані, прогулятись нічним містом, або ж наважитись на якісь екстремальні забави, наприклад стрибки з парашутом, катання на байдарці чи джипах.Традиції святкування

Заходи до свята

Звісно, це світле свято не зможуть забути освітні та навчальні заклади. Дітвора читатиме на пам’ять віршовані привітання з днем Сім’ї, виготовлятиме якісь особливі «ручні» подаруночки для своїх найрідніших, співатиме пісні та малюватиме  картинки на день Сім’ї.

Читайте також:  Державні свята 2022 року в Україні

В багатьох містах України в цей день відбудуться святкові концерти за участі місцевих зірок. З великою ймовірністю будуть проводитись родинні естафети, забіги та конкурси.

Проблеми інституту сім’ї будуть обговорюватись на публічних конференціях.

Важливий вклад в формування традиції свята роблять і державні та міські бібліотеки. Виставка тематичних ілюстрацій, як правило, там розпочинається ще за тиждень до свята. Окрім цього, будуть рекомендовані кращі твори на тему родини.

Тематичні зустрічі на День Сім’ї проводяться і в реабілітаційних та психологічних центрах.

Важливо також не забувати і про тих людей, котрі не знають, що таке своя родина. Візити з, хоча й невеличкими, проте дуже щирими подаруночками, дуже важливі в цей день для усіх мешканців дитячих будинків, притулків для безхатченків та жителів будинків пристарілих.

Цікаві факти про родину

Розповідаючи про інститут сім’ї, варто розповісти і про найбільш цікаві факти про нього.

  1. Обмінюватись обручками на знак довічного поєднання доль чоловіки та жінки почали ще в Стародавньому Єгипті. Щоправда, тоді такі атрибути були виконані із очерету. Так само, як і сучасні персні, вони були повністю круглими та одягались на палець. Згодом таку традицію почали переймати і греки та римляни. Звісно, в кожного народу були певні відмінності у використанні такого атрибуту. Так, в Римі металеву обручку наречений під час обраду заручин вручав не своїй коханій, а її батькам. Це була свого роду обіцянка дбати про дівчину та любити її.
  2. Вперше родина офіційно розпалась в 1809-му році. Саме тоді Жозефіна Бонапард оформила розлучення із своїм всесвітньовідомим чоловіком – полководцем Бонапардом.
  3. Вже протягом п’яти років постіль найбільш популярною у світі піснею, яку молодята обирають на весіллі для виконання свого першого подружнього танцю, є балада Браяна Адамса «Everything I Do».
  4. До того, як навіки зв’язати себе вузами шлюбу, людина в середньому закохується 7 разів.
  5. Як запевняють психологи, ймовірність того, що сімейна пара розлучиться зменшується на 50% після семирічного стажу. В значній мірі це пов’язано із кризами, котрі спостерігаються у стосунках більшості пар після першого та сьомого року подружнього життя. Спеціалісти переконані, що якщо родині вдалось разом пережити цей період, то наступні випробовування не будуть мати такого сильного впливу на їхніх шлюб.
  6. У порівнянні із розлученими людьми, сімейні особи в житті добиваються значно більших висот та, попри більші витрати, здатні накопичити більше власного капіталу. Натомість одиноким особам вдається накопичити за життя на 77% менше.
  7. Слово «муж» (тобто чоловік) походить від давньоскандинавського «husbondi», що в перекладі означає «господар дому». Слово ж «наречена» має індо-європейське походження від слова «bru» та означає «варити бульйон чи готувати».Цікаві факти про родину

 

Читайте також:  Дата проведення дня автомобіліста в Україні у 2020 році

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.