Меню

Декларація з податку на прибуток на 2019 рік

Система оподаткування існує в кожній розвиненій країні. Саме вона забезпечує наявність сталих надходжень до бюджету держави та загальне функціонування країни. Найголовнішим стягненням є податок на прибуток осіб. Він відраховується майже з усіх видів доходу особи. Однак в Україні податкова система є непрозорою, а тому дуже часто спостерігаються корупційні прояви та певні порушення. Люди навчилися за допомогою махінацій легко ухилятися від сплати податків, а великі ставки не дозволяють бізнесу нормально розвиватися. Ці, а також інші причини призвели до того, що звичайне стягнення буде замінений податком на виведений капітал. Такої новини не очікував ніхто, а тому громадяни не знають, скільки складатиме ставка податку на прибуток в Україні в цьому році та як відбуватиметься його сплата.Система оподаткування

Що взагалі собою являє податок на виведений капітал?

Це своєрідний механізм, який поки застосовується лише в декількох країнах. Саме такий податок був реалізований в Естонії, Латвії, Грузії. Річ у тім, що цей механізм неабияк сприяє розвитку бізнесу, а тому він привернув увагу українців. Однак треба враховувати важкість його реалізації, а також необхідну для цього кількість ресурсів.

Податок на виведений капітал розроблявся з урахуванням того, що грошові маси, які обертаються завдяки розвитку бізнесу, створюють додану вартість та забезпечують наявність робочих місць, надходжень до бюджету країни та певних фондів. Однак спеціалісти вважають, що на етапі оберту грошових мас не можна вилучати з них навіть невеличку часту, як це робиться за допомогою звичного стягнення. Це може нанести певну шкоду не тільки підприємствам, а й самій економіці. Саме тому розробники цього податку пропонують вилучати частку коштів вже після того, як особа виведе свій дохід.

Отже, оподатковуватися буде дохід, який виплачується власникам бізнесу у формі дивідендів чи платежів, які прирівнюються до них. Якщо звернутися до офіційного формулювання, то там зазначається, що оподатковуватися будуть операції, які призводять до вилучення коштів або товарів. Аналітики вважають, що це дійсно гарна ідея, але для її реалізації треба чимало ресурсів. Більш того, передбачається, що цей новий податок на прибуток на 2019 рік для підприємств матиме трохи інші ставки, що має знизити податковий тиск на звичайних українців.податок на виведений капітал

Детальніше про ставки

Отже, усі власники бізнесу, приватні підприємці та діячі будуть проходити процедуру оподаткування відповідно до нових ставок. Їх буде усього лише дві:

  1. Ставка 15%. Вона буде застосовуватися до грошових мас, які будуть виводитися безпосередньо власникам бізнесу. Це стосується будь-яких прямих виплат, навіть якщо за документами вони не є дивідендами.
  2. Ставка 20%. Вона стосуватиметься операцій, які лише прирівнюватимуться до виведення грошових мас й до нарахувань.

З цього можна зробити висновок, що краще сплачувати податок на прибуток підприємств чесним шляхом. Якщо особа буде намагатися замаскувати свій дохід, то вона повинна буде відраховувати цілих 20%. Але якщо все проходитиме чесно й відкрито, то ставка буде лише 15%. Також в законопроекті зазначається, що інвестиції, які будуть повертаються та прирівнюються до розміру первісного капіталу, взагалі не оподатковуються.

Читайте також:  Таблиця ЄТС на 2020 рік в Україні

Представники влади очікують, що така форма оподаткування буквально змусить підприємства вивести свій прибуток з тіні, оскільки їм вже не треба буде приховувати свій дохід. А такі махінації будуть лише шкодити підприємцям.Чи дійсно це гарне рішення

Чи дійсно це гарне рішення?

Навіть такі невеличкі зміни призведуть до того, що декларація з податку на прибуток на 2019 рік для підприємств виглядатиме зовсім інакше. Думки експертів з приводу впровадження такого податку кардинально розділилися. Деякі спеціалісти кажуть, що така модель оподаткування значно стимулює ділову активність в державі. Завдяки їй значно збільшаться інвестиції, а бізнес в Україні стане вигідним. Сюди почнуть приїжджати іноземні компанії та підприємці. Також ці зміни нададуть підприємцям, які є резидентами, ще більше можливостей.

Серед інших переваг варто виділити те, що зовсім іншого вигляду набуде звітність. Підприємцям не треба буде навмисно занижувати фінансовий результат та приховувати свої прибутки. Це дозволить зробити процедуру оподаткування більш прозорою та ефективно, що піде на користь державі та сектору бізнесу. Нововведення дозволить усього лише перевіряти податкові зобов’язання. Податківців цікавитиме лише наявність операцій, які просто неможливо приховати.

Багато хто радіє тому, що податкова декларація з податку на прибуток у 2019 році для підприємців буде заповнюватися набагато простіше. Але треба ще поглянути на іншу сторону медалі. Противники таких змін кажуть, що вони можуть не виправдати себе, адже найбільш розвинуті країні світу використовують звичайний корпоративний податок. Більш того, в нинішніх економічних умовах дуже ризиковано відмовлятися від звичайного податку на прибуток, бо внаслідок цього може утворитися дірка в бюджеті, яка буде нанесе серйозну шкоду Україні. Більш того, така система дає змогу реалізувати низку махінацій, за наявності яких ця система вже не буде працювати так злагоджено.

Загалом українці можуть перейти на нову форму податку, але це варто робити лише тоді, коли економіка країни буде стабільною. Лише за умов сталого економічного приросту та розвиненості країни можна буде перекрити дірку в бюджеті, яка утвориться після впровадження цих змін.

ПДФО

Як відомо, податок на прибуток фізичних осіб відрізняється від податку на дохід підприємств й це треба враховувати. Це загальнодержавне стягнення, яке застосовується майже до всіх видів доходу фізичних осіб, до яких відносяться резиденти на нерезиденти. Саме з приводу цього стягнення постійно сперечаються політики. Реформа системи оподаткування дозволила впровадити певні зрушення, але певні положення й надалі залишаються незмінними. Наприклад, тепер звітність з цього податку треба передавати до податкової інспекції та органів статистики. Більш того, заповнення декларації з податку на прибуток 2019 тепер відбувається з зазначенням матеріальних та нематеріальних засобів, якими володіє особа.ПДФО

Тож чого варто чекати фізичним особам?

Отже, реформою влада впровадила низку важливих змін. Однак є такі речі, які влада вирішила поки не чіпати.  А тому треба знати головні засади, на яких й відбуватиметься сплата податку на прибуток в Україні фізичними особами. Загалом серед усіх положень варто виділити наступну інформацію:

  1. Відбуватиметься регулювання розміру пільг, які наразі отримують соціально незахищені категорії населення. Очікується, що за наявності відповідних ресурсів можна буде збільшити розмір отримуваних українцями допомог. Полегшення податкового тиску призведе до того, що малозабезпечені українці почуватимуть себе більш комфортно та впевнено.
  2. Також представники влади запевнили, що вони не збираються поки переглядати величину натурального коефіцієнта. Цей коефіцієнт являє собою певне значення, що використовується для стягнення податку з доходу, нараховується особі не у грошовій формі.
  3. Авансові внески з податку на прибуток набудуть трохи іншого вигляду. Тепер авансів буде на один менше, а тому платникам доведеться слідкувати за платою лише трьох авансів за увесь календарний рік.
  4. Що стосується ставок, то для фізичних осіб, які є резидентами та нерезидентами вони залишаються на тому самому рівні. Отже, особам доведеться відраховувати 18% від свого доходу. Така ставка застосовуватиметься до переважної більшості українців, однак субсидії, які знижують ставку, нікуди не подінуться. До пенсій, призначених президентом країни, застосовується ставка, яка складає 15%.

Сталося так, що надії багатьох українців не виправдалися, а тому їм доведеться миритися з нинішніми ставками. Навіть експерти та аналітики наполягали на тому, що внаслідок кризового стану економіки України варто коригувати розмір податку на прибуток. Люди очікували, що ставка буде знижена хоча б на декілька відсотків, але цього не сталося, найближчим часом вона становитиме 18%. Окремо треба зазначити, що згідно з законодавством, подарунки, виграші, премії та винагороди також вважаються прибутком, а тому вони підлягають оподаткуванню. Тож від усіх цих видів надходжень та пасивних доходів доведеться відраховувати 18%.

Розрахунок суми до сплати

Щоб не помилитися при сплаті, треба чітко знати, як проводиться розрахунок податку на прибуток на 2019 рік в Україні. Зазвичай люди обраховують лише приблизну суму податку, беручи у руки калькулятор. Рахувати власноруч буває незручно. Більш того, можна легко допустити помилку та згаяти купу часу, а сума податку виявиться невірною. Саме тому рекомендується використовувати спеціальний калькулятор, який дозволить визначити точну суму податку з усіх видів прибутку особи. Цей спеціальний калькулятор – звичайний собі додаток, який міститься на багатьох сайтах в мережі Інтернет. Він дозволяє врахувати розміри субсидій, а також інші особливі умови. Як показує практика, такий калькулятор дає більш точну цифру.

Читайте також:  Тарифи на газ для населення в Україні в 2018 році

Але варто не забувати, що у більшості випадків громадянам не потрібно власноруч обраховувати суму податку на прибуток. Цим займаються бухгалтери, які працюють на підприємстві чи в установі. Вони визначають суму стягнення та займаються його сплатою. В результаті особа отримує вже оподатковану заробітну плату. Але рекомендується завжди перевіряти дії бухгалтерів, щоб вони не відрахували від зарплатні зайву частку.

Реквізити податок на прибуток в Україні, які використовуються під час сплати, можна дізнатися за місцем роботи у бухгалтера або в податковій службі. Якщо платіж був скоєний невірно та кошти були відправлені не туди, куди треба, необхідно звернутися до податкової з відповідною заявою.

Детальніше про пільги

У випадках, коли особа відноситься до категорії соціально незахищених громадян та в деяких інших випадках, ставка податку для неї зменшується. Згідно з положеннями законодавства, податок на прибуток не повинен відраховуватися лише в обов’язковому порядку, як це відбувається з військовим збором. Тож дуже часто громадяни, які мають низький рівень прибутку чи проживають у специфічних умовах можуть подавати документи на оформлення пільг, які дозволять зробити ставку нижчою або взагалі рівною нулю.

Щоб дізнатися докладніше про величини пільг, достатньо просто ознайомитися з положеннями чинного законодавства. Там вказується, що, наприклад, громадяни, які самостійно виховують неповнолітню дитину мають право на оформлення пільги, як становить 150%. Але у випадках, коли особа самостійно займається вихованням дитини з інвалідністю, ставка пільги зростає до 200%. Також дуже часто пільги надаються особам з дуже низьким рівнем заробітку. Однак сума пільги для них є цілком стандартною.  Пільги у розмірі 200% надаються громадянам, які мають подяки чи певні заслуги перед країною. Щоб дізнатися про строки сплати податку на прибуток, достатньо просто відкрити спеціальний бухгалтерський календар або звернутися до податкової з цим питанням.

Читайте також:  Ставка єдиного податку в Україні в 2020 році

Коли мова заходить про пільги, дуже часто згадується реальний рівень прибутку українців. Брати до уваги середні дані в такому випадку безглуздо, бо вони не відображатимуть ситуацію в країні в повній мірі. Згідно зі статистичними даними, переважна більшість українців має дійсно низький рівень прибутку, який далекий від середніх значень. Саме тому експерти та аналітики й досі наполягають на корегуванні суми податку. В нинішніх умовах громадянам набагато легше приховати свій дохід, а не відраховувати величезну частку до державного бюджету. Тож на даному етапі треба, щоб влада нарешті допрацювала існуючу систему оподаткування та провела усі необхідні реформи, які потім дозволять знизити податковий тиск на українців.категорії соціально незахищених громадян

 

Це буде цікаво:

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *