Меню

Коли святкують День матері 2021 в Україні?

День матері – це світле родинне свято. Адже мама для кожної людини є найдорожчою рідною людиною. Теплі дитячі спогади, ніжні мамині обійми, її такі ласкаві руки, невпинна турбота – це все дарує безмежна материнська любов. Недарма першим словом немовляти є саме “мама”. Мама здатна віддати життя за власну дитину, її жертовність не має меж. Сила материнської любові знайшла відбиття в кращих творах мистецтва. Поети та композитори на честь жінки написали безліч віршів і пісень.

Тому для українців важливо знати коли святкують День матері в 2021 році в Україні і якого числа він припадає.День матері

Коли відзначати

В кожній країні для вшанування матері встановлюється окрема дата. Наприклад, в Білорусії свято припадає на 14 жовтня, а Греції – 9 травня, в Польщі – 26 травня. В Україні конкретної дати не визначено. Щоб точно дізнатися якого числа буде День матері в 2021 році потрібно переглянути офіційний Наказ Президента, згідно з яким свято відзначають другої неділі останнього місяця весни. У Сполучених штатах, Німеччині, Данії та Італії день святкування збігається з українським.

Та коли б не відзначалися свята у кожній країні, їх об’єднує одне – щира любов до матері, вдячність за її піклування і турботу.

Звідки пішло свято

День матері в Україні має давню історію. З часів стародавніх цивілізацій прийшла традиція вшановувати жінку як берегиню роду. Православна церква як Матір Божу виділяє Діву Марію. З грецької міфології добре відома Рея – прародителька всіх богів.

У Великій Британії ще з 17 століття було запроваджено так званий тиждень матері. Традиція збереглася до нашого часу. Перші спроби запровадити святкування закінчилися невдало. Оскільки агресивна концепція і акції протесту не знайшли широкої підтримки.

Читайте також:  Какого числа день студента в Украине в 2021 году?

На міжнародному рівні свято матері встановлено завдяки пропозиції молодої американки, яка рано втратила маму. Вже у 1910 році в одному штаті Америки вшанування матері стало офіційною традицією. А з 1914 року Президент встановив День матері національним днем країни. Незабаром традиція поширилася по всьому світу. Сьогодні майже немає держави, де б не відзначали це зворушливе свято.

В Україну свято прийшло 1929 року за ініціативою редактора жіночого журналу. Спілка українок запровадила святкування в місті Тернополі, звідки звичай вітати маму особливого дня розповсюдився спочатку по Галичині, згодом по всій Україні.

Радянська влада заборонила відзначати подію, тому аж до початку 1999 року ніяких святкувань не проводилося, аж поки Президент не підтримав ініціативу жінок і не відновив традицію. коли святкують День матері в 2021 році в Україні

Як святкують

Дата святкування дня матері є всеукраїнським святом, в якому беруть участь як офіційні організації, так і пересічні українці. В Києві традиційно відбудеться хода матерів, в якій братимуть участь жінки які втратили дітей під час військових дій. На центральній площі служать молебні та кладуть квіти до пам’ятника на честь материнської безкорисливої любові.

В школі влаштовуються урочисті концерти, на яких діти вітають матерів віршами і піснями, дарують власноруч зроблені подарунки, листівки. Дорослі намагаються цього дня відкласти всі справи і відвідати батьків, щоб відзначити свято у родинному колі. Якщо дозволяють погодні умови, то влаштовують поїздки на природу.

Читайте також:  Кому в Києві можна довірити ринопластику носа

У більшості країн цього дня відбувається велика кількість благодійних акцій, зокрема у будинках для людей похилого віку.

Традиції

У кожній країні святкування має свої традиції. В Австрії цього дня випікають спеціальні торти, а меню закладів харчування пропонує особливі святкові страви. В Англії мама отримує торт з 12 марципанами, по одному на кожний місяць року. В Канаді діти самостійно готують сніданок і приносять мамі в ліжко.

У Франції дитина обов’язково дарує торт, який зовнішнім виглядом нагадує букет квітів. Цікава традиція існує в Турції. Тут не чекають нагоди привітати маму. Кожної п’ятниці діти, навіть ті, хто має свої сім’ї відвідують маму та проводять з нею увесь день. У нас діти намагаються цього дня звільнити маму від усіх домашніх клопотів, вітають її і дарують квіти.

Цікаві факти

Вчені навели декілька цікавих фактів про свято:

  1. Цього дня в американських штатах фіксують майже 125 мільйонів телефонних дзвінків з привітанням. 
  2. Майже у всіх мовах слово “мама” починається з літери “м”.
  3. В День матері на подарунки витрачається не менше грошей, ніж 8 березня.

Найчастіше мама отримує наступне:

  • квіти;
  • коробку цукерок;
  • торт;
  • сертифікат в салон краси;
  • парфуми
  • косметичні засоби;;
  • запрошення на святкову вечерю в ресторан чи кафе.

Символ свята

В більшості країн символом цієї визначної події є квітка. В Австрії гвоздику білого кольору носять на одязі люди, які втратили матір, червоний колір свідчить про те, що мама ще жива.В Україні материнську любов символізують чорнобривці. Існує навіть зворушлива пісня, виконання якої слухати без сліз неможливо.

Оскільки свято дня Матері 2021 року припадає на 12 травня, часу залишилося небагато, тому варто завчасно подбати про подарунки та привітання для найдорожчої людини. Не обов’язково купувати дорогі речі, набагато приємніше буде невеликий презент, підібраний з любов’ю.  Потрібно відкласти усі справи та відвідати батьків, щоб провести час з родиною. Але для вшанування мами не варто чекати якогось офіційної нагоди. Слова любові та вдячності потрібно говорити щодня. Близька людина має знати яке важливе місце займає у житті людей. Не шкодуйте теплих слів, матері цього заслуговують.

Бережіть своїх мам!слово "мама"

Читайте також:  Магазин цветов «Дицентра»: красивые цветочные композиции с доставкой на дом

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.