Меню

Книги-ювіляри 2018 року

Україна славиться не тільки своєю пишною мовою, а ще й літературною спадщиною, яку по собі залишили славетні письменники. Якщо продивитися їх твори, то можна віднайти величезне різноманіття жанрів. Чимала доля цих творів висвітлює важливі проблеми, які український народ переживав в ті часи. А тому література є й навіть джерелом історичних знань. Деякі твори відомих письменників вивчаються у школі, а про деякі знають лише мовознавці або історики. Проте усі вони гідні пам’яті. Майже усі вони дуже старі, а деякі з ним святкуватимуть у 2018 році визначні дати. Тому давайте трошки більше дізнаємося про українські книги ювіляри 2018 року.Україна славиться...

Перша половина дев’ятнадцятого сторіччя та її ювілеї

«Енеїда» – це дуже важливий твір в усій історії української літератури. Йому приділяється чимала увага в школі, а на ЗНО ви обов’язково зустрінете декілька питань по твору Івана Котляревського. Сам він, до речі, був написаний ще у далекому 1798 році. А тому якщо провести невеличкі підрахунки, то стане зрозуміло, що у 2018 році «Енеїді» виповниться 220 років. За основу цього твору була взята класична комедія Вергілія, проте увесь зміст був інтерпретований та представлений який звичайна українська самобутність того часу. Протягом усієї розповіді козаки шукають собі кращої долі та їм це вдається завдяки своїм намаганням та допомозі Богів. Врешті решт, козаки отримають бажаний власний клаптик родючої землі та розпочинають там спокійне життя.

Не всі літературні ювіляри 2018 року є дуже великими за об’ємом. Твір Гулака-Артимовського, який називається «Пан та собака» є звичайною собі байкою, проте реалістичною. Цій байці виповнюється 200 років, проте вражає зовсім не це. Це був дуже важливий на той час твір. Невеличка купка рядків мала неабиякий вплив на розвиток усієї української літератури дев’ятнадцятого сторіччя. Гулак-Артимовський за допомогою байки зумів показати усім те, яким зажерливим стало панство та наскільки тяжко живеться звичайним кріпакам на Україні. Однак у творі немає явної критики, бо це б мало неабиякі наслідки. Проте несправедлива поведінка та нерівність людей  була висміяна та присоромлена.

Не можна забувати й про світоч української літератури – Тараса Шевченка. Деякі його твори в 2018 році також будуть святкувати ювілеї:

  • відома усім драма «Назар Стодоля», яка була написана у далекому 1843 році;
  • поеми, які були написані у 1848 році. Це «Варнак», «Марія» та «Титарівна».

Окрім того, в ті часи також свої не такі відомі, проте досить гарні твори написав Євген Гребінка. Ювілей святкуватиму «Човен» та «Чайковський».

Читайте також:  День рыбака в Украине в 2020 году

Обов’язково треба згадати про ювілеї письменників і поетів у 2018 році. Усі знають Григорія Квітку-Основ’яненко. Його літературна спадщина є елементом сучасної освітньої програми у кожній школі. У листопаді прийдешнього року усі його прихильники зможуть відсвяткувати 240 років з моменту народження цієї великої людини. Що стосується його творів, то кругла дата буде у твору «Конотопська відьма», який був написаний аж у 1833 році, а також у твору «Козир-дівка», що був написаний п’ять років потому. по твору Івана Котляревського...

Середина та кінець дев’ятнадцятого сторіччя

Перш за все, треба сказати про дуже й дуже відоме творіння Миколи Старицького, яке є дуже актуальним й сьогодні. Це відома комедія «За двома зайцями», яка іноді ставиться в театрах й зараз, хоч, на жаль, дуже рідко. Ця комедія відзначатиме свій 135 день народження. Старицький не тільки створив справжній шедевр, а й дав народу величезну кількість відомих фраз, як, наприклад, «барышни уже легли и просять». Ці разочки використовуються народом й сьогодні.

Нечуй-Левицький є улюбленим письменником дітлахів. Деякі з його творінь вивчаються у школі та дуже важно знайти ту людину, якій не сподобалася манера письма митця. А 2018 років цілих 140 років з моменту написання відзначатиме твір «Микола Джеря». Цей твір пройнятий духом свободи, як й величезна кількість інших творінь українських письменник. Тут показується звичайний невільний селянин, який більш за все прагне саме свободи. Окрім того, є ще декілька не таких відомих творінь Нечуя-Левицького, які також будуть святкувати свій ювілей. Їх, до речі, не так вже й мало.

Якщо ви бажаєте дізнатися про всі важливі ювілеї, то обов’язково зверніться до особливого календаря. Таким чином, літературний календар на 2018 рік розповість вам про усі важливі дати, роки написання та днів випуску романів, поем, комедій, тощо. В цьому календарі, наприклад, можна знайти інформацію про знаменні дати цілих чотирьох творів Михайла Коцюбинського, якому теж приділяється чимала увага у шкільній програмі, а тому кожному знайома ця людина. Деякі з творів-ювілярів письменника є відомими та видавалися свого часу. Але також важливу дату святкуватиме й робота, які в ті роки влада побоялася публікувати, бо остерігалася масових повстань. В творі «Ціпов’яз» йшлося про маленьку людина, яка була здатна змінити усе. Але через певний час після смерті автора цей твір мав змогу прочитати й оцінити кожен бажаючий.

Читайте також:  Дата проведення дня Землі в Україні у 2022 році

І, нарешті, треба сказати про певні творіння Івана Франка, які створювалися наприкінці дев’ятнадцятого сторіччя. У список, в якому є найвідоміші книги-ювіляри 2018 року увійшов твір «Украдене щастя».  Навіть зараз іноді на сценах багатьох театрів можна побачити цю п’єсу. Прихильникам Франка обов’язково варто відвідати її. Правда, кожного разу режисери не бояться інтерпретувати роботу письменника на свій лад, але сенсу вона від цього не втрачає та сповна показує важке сільське життя й любовний трикутник. відома комедія «За двома зайцями»

Перша частина двадцятого сторіччя та її плоди

Насправді є чимала кількість збірок, які святкуватимуть свій ювілей у 2018 році. Окрім того, знову треба згадати про Івана Франка та йог твори. 110 років відзначатимуть творіння «Неначе сон» та «Син Остапа». Ці дві роботи біли створені у 1908 році та мали непоганий успіх.

Однак не тільки цими творами славиться 1908 рік. Окрім того, в цей час було створено декілька досить вадливих для розвитку усієї української літератури творів. Серед усієї їх кількості варто виділити повість талановитої Ольги Кобилянської «У неділю зранку». Як відомо, письменниця вирішила написати цю поему на основі однієї історичної події. Якщо хтось не знає, то це історія про ту саму Марусю Чурай, яка покохала місцевого хлопця, якого звали Грицем. Сталося так, що хлопець зрадив дівчину, а вона вирішила його отруїти. В результаті все закінчилося дуже трагічно, бо сама Маруся потрапила за грати. Насправді, історія Марусі Чурай була переписана й переспівана купу разів, проте найбільш цілісна версія цієї історії належить саме Кобилянській.

Досить важка у психологічному плані повість «Персона грата», яка була написана Коцюбинським у двадцятому сторіччі також буде святкувати ювілей. Письменник вирішив правдиво зобразити життя у місцях, де обмежується воля людини. Однак він зображає нетипового персонажа – ката, якого звуть Морда. Цей твір також мав певний вплив на творчість письменників наступних років. В результаті все більшу кількість уваги приділяли душевним проблемам певних людей та суспільним негараздам взагалі. Це, звісно, далеко не всі книги ювіляри на 2018 рік в Україні. Повний перелік можна легко знайти і відповідному календарі.

Середина та кінець двадцятого сторіччя

Перш за все, варто сказати, що у 2018 році чимала кількість шкіл та спеціальних гуртків будуть влаштовувати спеціальні програми з нагоди життя й творів відомого письменника Олеся Гончара. Декілька творів цього відомого письменника будуть святкувати особливі дати, наприклад, роман «Собор». Звісно, ця робота отримала чималу увагу та навіть декілька особливих адаптацій, перевидань та навіть екранізацію.

Читайте також:  Традиції святкування дня Землі 2021 в Україні

Також неодмінно будуть згадуватися й інші українські письменники ювіляри 2018 року. Таким чином, наприклад, прихильники відомого письменника Володимира Сосюри зможуть святкувати 120 років з моменту його появи на світ. Також варто не забувати про 80 років з моменту народження Василя Стуса, який відомий своєю боротьбою за українську ідею,  саме за яку він був репресований як і велика кількість інших митців того часу.

Це, звісно, не всі знаменні дати української літератури. Якщо ви бажаєте дізнатися про це трохи більше, то обов’язково перегляньте спеціальний літературний календар, в якому зазначені усі особливі дати та ювілеї.нагоди життя й творів відомого письменника Олеся Гончара

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.