Меню

Дата проведення дня захисника Вітчизни в Україні у 2020 році

Своїй незалежності та непорушності кордонів України вдячна захисникам. Завдяки їх професіоналізму жителі можуть не переживати за власну безпеку. Тому діти країни ніколи не задають питань, коли буде день захисника України в новому році.

Перше знайомство з інформацією відбувається з інтернет-джерел або від вчителів. Цього року він відзначається 14 жовтня, у середу. Тому, все ж варто готуватися до урочистих заходів, численних акцій, подарунків і факельних шествій.

День Захисника Вітчизни в Україні

День захисника України 2020-свято всіх військових і не тільки

У 2020 році святкуватиметься сьома річниця Дня захисника Вітчизни в Україні. Зазначений день вважається офіційним вихідним, що підтверджено постановою президента. Всі проведені заходи на свято Дня захисника України присвячені діючим і колишнім військовим української армії, а також особам, що шанують військові традиції, підтримують українську політику і погляди сучасної громадськості.

Завдяки армії народ відчув захищеність від зовнішніх агресорів. З цих причин традиції святкування дня захисника Вітчизни 2020 в Україні шанують всі без винятку, маленькі і дорослі українці. Незалежність і героїзм солдатів, з яким вони захищають кордони Батьківщини, зміцнює патріотичних дух молодого покоління.

З моменту святкуваннясучасні школярі та дорослі покладають квіти до пам’ятників загиблих воїнів АТО, організовують святкові Марші за участю військових оркестрів. Проведення тематичних виставок, концертів фольклорних ансамблів, театралізованих виступів підтверджує повагу до військовослужбовців.

Як починалося свято?

Вперше про день святкування Вітчизни українці дізналися 23 лютого. Дата була затверджена чинним на той час президентом України Л.Кучмою. Дата була ініційована в цей день через перемогу Червоної Армії в 1918 році.

Святкування продовжувалося багато років, впродовж яких дата залишалася незмінною. Після розпаду Радянського Союзу одні Республіки зберегли зазначену традицію, інші-відійшли від неї.

Після подій 2014 року 24 серпня, в день незалежності України, президент прийняв рішення про зміну дати святкування Дня Вітчизни. З цього періоду зазначена подія стала знаменною, а дата проведення дня захисника Вітчизни в Україні у 2020 році чисто національною.

Період святкування обрано не випадково, 14 жовтня – дата утворення УПА, традиції якої донині шануються українськими козаками. В цей же день вся країна відзначає церковне свято Пресвятої Богородиці, яка при молитві до святої Марії приносила солдатам перемогу в майбутній битві.

Цікаве про день Вітчизни в Україні

З моменту президентства Порошенка статус УПА піднімався неодноразово. Україна розділилася на дві частини. Одна визнавала свято, інша-категорично відмовлялася.

Українські військові з прапором

Рішення про День українського захисника Вітчизни було прийнято моментально. Разом із засудженням комуністичного режиму Порошенко відкрив безліч секретних радянських архівів, які зламали принципи українців, змусили вважати свято українським.

Деякі громадяни дотримуються думки, що прийнята дата вважається необґрунтованою, оскільки українського козацтва в ті часи не існувало, а дата заснування УПА була вигаданою. Про правдивість ситуації можна дізнатися у істориків.

У сьогоднішній Україні зробити це проблематично. Тому свято відзначається в законодавчо встановлений період, а саме, 14 жовтня.

Як відзначається День Захисника Вітчизни на Україні

Сумна статистика показує, що деяка частина населення незалежної день захисника Вітчизни на Україні як і раніше відзначається в різні дати. Законним святом є 14 жовтня. У 2020 році свято припадає на середу і буде вважатися вихідним.

Читайте також:  День защитника Украины в 2021 году

У цей день і термін який передує йому у всіх шкільних, дошкільних та державних підприємствах пройдуть заходи щодо вшанування військових:

  • діти шкільного віку власними руками зроблять подарунки воїнам АТО та відправлять їх на передову;
  • музейні працівники згадають історію, вшанують пам’ять загиблих;
  • вчителі нагадають про знаменні дати і героїчні вчинки військовослужбовців.

Українці похилого віку південно-східної частини України за старими звичаями скоріше за все відсвяткують захід 23 лютого. Боротьба з російською окупацією не приймається деякою частиною дорослого населення, проте, підростаюче, росте за новими традиціями і принципами, намагається почитати подвиги справжніх воїнів і шанувати пам’ять про них.

Резюме

Якого числа день захисника України в Україні ні для кого не залишається загадкою. В цьому році він святкуватиметься 14 жовтня, у середу. Країна згадає про діючих і загиблих воїнів.

Привітає військовослужбовців пам’ятними подарунками, урочистими концертами та вдячними поглядами юних українців. Спогади про героїзм солдатів назавжди залишиться в пам’яті молодого покоління.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.