Меню

Мінімальна заробітна плата в 2018 році

Мінімальна заробітна плата – це гранична межа оплати простої праці, яка не вимагає освіти чи кваліфікації. Вона встановлюється на законодавчому рівні, тому ті роботодавці, які виплачують своїм працівникам менші суми, матимуть платити штраф, який на даний момент складає 10 мінімальних окладів. Дізнайтесь, якою буде мінімальна заробітна плата в 2018 році в Україні у цьому матеріалі.

Хто встановлює мінімальну зарплату?

Розмір «мінімалки» визначається Верховною Радою України, які розглядає подання Кабміну. Вона закладається у держбюджет після детального обговорення, а також урахування думок громадськості та представників професійних спілок. Варто зазначити, що мінімальна заробітна плата не включає доплат, преміальних та інших видів надбавок роботодавця.Мінімальна заробітна плата

«Мінімалка» у 2018 році

Бюджет наступного року ще не був прийнятим, тому на даний момент достеменно невідомо, яка саме мінімальна заробітна плата в 2018 році буде закладена у бюджет. Більшість експертів схиляються до думки, що вони залишиться на попередньому рівні. Про це свідчить і меморандум МВФ, який вимагає призупинення росту соціальних стандартів в Україні з метою поліпшення макроекономічної ситуації в країні.

Міністр соцполітики Андрій Рева розповів, що у новому році можна очікувати підвищення заробітної плати, але наскільки воно буде великим, ще невідомо. Зараз уже починають з’являтися популістські заяви про підвищення заробітної плати до захмарних сум. Наприклад, нещодавно у Верховну Раду України був поданий законопроект про збільшення мінімалки до 5 000 гривень. Автором такої законодавчої ініціативи стала Радикальна партія, яку очолює депутат Олег Ляшко. В. Гройсман заявив, що така цифра не має нічого спільного з реальністю. Прем’єр наголосив на тому, що його обіцянки про 3 200 гривень були виконані, і зараз усі українці отримують такі суми, але новий законопроект, який був запропонований до розгляду на початку квітня, є нічим іншим як проявом популістської риторики.зростання зарплат

Обіцянки депутатів підняти заробітну плату – це не нове явище для української політики, але новина про те, що з 2017-го мінімалка зросте у два рази сколихнула всю Україну. У СМІ продовжувались поширювати чутки про те, що це рішення виключно стало ініціативою В. Гройсмана, і воно навіть не було попередньо погоджено з Президентом. Така крок зі стороні уряду отримав як схвалення, так і шквал критики. Перш за все, нові стандарти критикують пенсіонери, які залишились найменш захищеною категорією громадян. Величина мінімалки 2018 стане дорівнювати розміру прожиткового мінімуму, тому, беручу до уваги той факт, що пенсія становить лише 1600 гривень, можна зробити висновок, що більшість пенсіонерів живуть за межею бідності.

Читайте також:  Зарплата депутата Верховной Рады в 2020 году в Украине

Також ініціатива явно не сподобалася «дармоїдам», які сидять без роботи, а також студентам, що отримують свої 1 100 гривень або ж взагалі залишаються без стипендії. Справа у тому, що тепер діє умовний оклад, який також складає 3200 гривень. Наявність умовного окладу унеможливлює отримання державної допомоги у вигляді субсидії, тому безробітним залишається лише звертатися у центр зайнятості, щоб шукати роботу. Детально про те, які недоліки та переваги має підвищення мінімальної плати піде мова нижче.Розмір «мінімалки» визначається Верховною Радою України

Недоліки та переваги підвищення заробітної плати

Головним плюсом є те, що підвищення стандартів дозволить, принаймні, частково позбутися практики видачі зарплати у конвертах. Перш за все, це стосується бідних регіонів України, де люди будуть згодні працювати за 3200 гривень у місяць. Що стосується великих індустріальних міст, то малоймовірно, що багато підприємців будуть бажати виходити із тіні та платити більше податків. Ще одним стимулом до чесної роботи було зменшення податків у 2016 році.

Також більша зарплатня призведе до великої кількості українців, які будуть згодні працювати за мінімалку. У центрі зайнятості у 2016 році можна було побачити багато об’яв з вакансіями, які передбачали оклад у розмірі 1500-2000 гривень, але працювати за настільки мізерні гроші було не досить багато охочих. Зараз, колимінімальна заробітна плата 2018 в Україні була збільшена майже удвічі, невибагливі працівники без вищої освіти, звичайно, відгукнуться на такі пропозиції. Особливо це стосується провінційних міст та селищ, де стандарти життя набагато нижче, ніж у столиці.

Читайте також:  Будет ли повышение заработной платы для жителей Киева

Зростання мінімалки не спровокувало значного зростання бюджету. Багато аналітиків думали, що підвищення заробітної плати призведе до підвищення соціальних виплат, але цього не відбулося. Українцям не варто лякатися прогнозів В. Пинзеника про те, що у 2017 та 2018 році на українців очікують багато нулів інфляції. Стипендії, пенсії, оклади чиновників, державна допомога і т.д. залишилися на такому ж рівні, і тепер вони ніяк не прив’язані до мінімальної заробітної плати.Недоліки та переваги підвищення заробітної плати

Слід відзначити, що однією із головних причин зростання мінімалки було саме скорочення кількості громадян, які отримують субсидію. Очікується, що до 2018-го року кількість таких українців зменшиться на 30%. Тепер, за словами В. Гройсмана, коли жоден офіційно працевлаштований українець не буде отримувати менше 3200 гривень, суспільство стане більш платоспроможним та зможе самостійно оплачувати субсидію без державної допомоги. Влада сподівається, що за декілька років рівень компенсації на оплату ЖКХ значно знизиться. Основна маса скорочень очікується саме на 2018 рік, оскільки там буде враховуватися дохід уже за попереднє півріччя з підвищеними зарплатами.

Якщо говорити про недоліки збільшення розміру мінімальної зарплати в 2018 році, то, перш за все, слід розуміти, що така політика буде урівнювати оплату працівників без вищої освіти та кваліфікованих спеціалістів. Таким чином, зарплата лікаря та прибиральниці може максимально зблизитися. Все це спричинено кардинальними змінами у тарифній сітці.

Також слід взяти до уваги те, що на даний момент немає доказів того, що була прорахована модель оптимізації. Тобто незрозуміло, чи був точно визначений математичний рівень, при якому надбавка до зарплати не супроводжується масовим скороченням кадрів на підприємствах.

Підвищення мінімалки також створює проблеми для тих роботодавців, які сплачують єдиний податку, адже його розмір прямо пропорційно залежить від мінімальної заробітної плати. Платити підприємцям потрібно як за себе, так і за свій штат, тому, незважаючи на податкову реформу початку 2016-го, платити доведеться більше.

Ще одним важливим фактором є можливість інфляції. У проекті бюджету закладено інфляцію 14%, але у Нацбанку стверджують, що її рівень не перевищить 8%. У будь-якому випадку різке підвищення зарплат не залишить у стороні жодного громадянина України. В. Пензеник стверджує, що підвищення стандартів у будь-якому разі призведе до інфляції в країні, що може стати причиною дефолту, але у такому разі потрібно враховувати не тільки мінімальну заробітну плату, але і інші соціальні виплати, які поки що залишаються на одному ж і тому рівні. Яким буде розмір заробітної плати в 2018 році в Україні, стане відомо тільки після затвердження проекту бюджету, але уже зараз можна припустити, що чергового суттєвого підвищення очікувати не варто.Ще одним важливим фактором є можливість інфляції

Читайте також:  Підвищення зарплати в 2018 році в Україні

Самий мінімум

Отже, з 1 січня рівень мінімальної заробітної плати виріс до 112 євро, але Україна все ще залишається країною із самим низьким рівнем мінімальної зарплаті у Європі, включаючи Росію. Більшість експертів вважають, що із-за підвищення цін українці не зможуть відчути покращення після зростання зарплати.

В будь якому випадку Україна знаходиться на самому нижчому рівні серед усіх країн Європи. У Росії, наприклад, мінімалка плата складає 118 євро. У США мінімальна зарплата розраховується погодинно (вона складає 7,5 долара), при цьому гарантований мінімум за місяць повинен складати не менше 1218 доларів.

В Люксембурзі, де заробітна мінімальна заробітна плата складає більше 2 000 євро, перевищує українська стандарти майже у 18 разів. Така ж разюче різниця вийде і при порівнянні доходів українців з іншими європейськими країнами – у Ірландії та Нідерландах мінімалка перевищує українську у 14 разів.

Український уряд скористався в європейських країн та вирішив підняти заробітну плату для стимулювання ринку. Наскільки це буде ефективним в довготривалій перспективі, можна буде дізнатися лише згодом., з 1 січня рівень мінімальної заробітної плати виріс до 112 євро

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.