Меню

Добові по Україні в 2019 році

Деякі люди не дуже сильно полюбляють відрядження, адже їм доводиться їхати в інше місто чи навіть полишати країну на деякий час. Відрядження пов’язані з деякими незручностями та потребують віддачі від людини, але для когось вони є справжньою можливістю досягти більшого. Кожному, хто найближчим час планує таку поїздку, варто знати, що вона повинна додатково оплачуватися роботодавцем, згідно з положеннями чинного законодавства. Але іноді роботодавці нехтують законодавством, а тому не виплачують добові належним чином. Саме тому кожному працівнику варто знати усе про добові витрати на відрядження в бюджетних установах у 2019 році по Україні й не тільки, аби не залишитися ні з чим.Деякі люди не дуже сильно полюбляють відрядження

Що являє собою цей вид виплат?

Якщо не вдаватися у деталі, то добові витрати на відрядження – це певна сума коштів, за допомогою якої роботодавець покриває витрати свого робітника. Під час поїздки людина витрачає гроші не лише на розваги, а ще й на харчування, пересування громадським транспортом чи на таксі, а також на культурні заходи, тощо. Після повернення робітника додому, роботодавець зобов’язаний повернути йому частину коштів, але існують певні випадки, коли гроші не повертаються.

Підґрунтя для виплати добових

Особливістю добових на відрядження є те, що їх виплата та розмір встановлюються згідно з трудовим законодавством. Якщо роботодавці будуть ігнорувати закон, то на них накладатимуться серйозні штрафні санкції. Взагалі кожному працівникові рекомендується самостійно ознайомитися з усіма положеннями, що стосуються відряджень. Важливо знати, що жоден керівник організації чи установи не може за власним бажанням змінити суму добових, що визначені державною владою.

Але в деяких випадках, коли людина приймається на роботу, укладається спеціальний трудовий договір, у якому прописується розмір добових на відрядження, його граничні суми та інші види відшкодувань. В такому випадку треба обов’язково перечитувати контракт та обговорювати його положення з роботодавцем.Підґрунтя для виплати добових

Величина добових

Треба знати, що величина відшкодувань встановлюється в залежності від того, де саме знаходитиметься особа під час відрядження, оскільки саме від цього залежатимуть усі витрати, бо в деяких містах їжа коштує дешевше, а деінде дешевше обійдеться пересування автотранспортом. З урахуванням цих особливостей, роботодавці вже давно пропонують два варіанти вирішення цього питання:

  1. Виплати встановлюються як якась соціальна гарантія, тобто вони являють собою якусь фіксовану суму, що виплачуватиметься за кожне відрядження, незалежно від його особливостей.
  2. Виплати корегуються в залежності від мети поїздки, часу, на яке відряджається людина, місця відрядження та інших особливостей. В такому випадку до уваги може братися навіть характер працівника.

Звісно, у більшості випадків роботодавці пропонують другий варіант вирішення питання добових. Але щоб не залишитися ні з чим, треба обов’язково знати граничний розмір добових для бюджетних установ й для інших підприємств. Також треба згадати, що величина виплат не змінюється в залежності від посади чи типу роботи, часу. Добові є однаковими для кожного працівника.

Читайте також:  Закон про судовий збір на 2018 рік

Згідно з актуальними положеннями законодавства, величина добових на відрядження повинна складати не більше 320 гривень на добу. Саме така величина визначається для тих осіб, які відряджаються по Україні. Якщо людина збирається виїжджати за кордон, то для неї добові можуть максимум складати 80 євро. Звісно, добові по Україні в 2019 році можуть бути переглянуті, але поки ніякої інформації з цього приводу немає.

Харчування та випадки, коли витрати можуть не відшкодовуватися

Розпочати треба з того, що роботодавці повинні повкривати усі витрати на харчування, якщо вони не є надмірними. Але буває так, що у готелях вже передбачаються сніданки, вечері та навіть обіди. В такому випадку роботодавець не винен відшкодовувати додаткові витрати на харчування, а визначення остаточного розміру добових відбувається трохи інакше. Здебільшого при виплаті відшкодувань співробітнику у такому випадку роботодавці керують трудовим договором та іншими документами, що укладалися під час прийняття особи на роботу. Конкретна сума добових встановлюється виключно в індивідуальному порядку, а залежності від усіх можливих факторів. Також в такому випадку остаточна величина відшкодувань узгоджується з працівником, щоб не виникало зайвих питань, бо роботодавець не має права самостійно змінювати навіть мінімальні добові 2019 в Україні.

Роботодавець має в будь-який момент попросити працівника надати усі чеки, які підтверджували б покупки та витрати. Якщо чеків не буде, то роботодавець може вважати, що насправді таких витрат не було, а тому йому не треба буде щось відшкодовувати. Саме тому співробітникам, що збираються у поїздку, рекомендується зберігати усі чеки, які засвідчували б витрати. Але це ще далеко не все. Роботодавець повинен покривати далеко не усі витрати. Наприклад, він не стане платити за таксі або за будь-яку надмірну витрату коштів з боку працівника. Саме тому він має повне право відмовити у відшкодуванні певних позицій у списку, але це все повинно обговорюватися зі співробітником.Чому варто їхати у відрядження

Чому варто їхати у відрядження?

Наразі ситуація склалася так, що українці не дуже сильно полюбляють їздити у відрядження. Вони цього не роблять через власні проблеми, певні складнощі чи через звичайне небажання. Те, що виплачуються добові для бюджетників та інших працівників – не єдина причина їхати у відрядження. Насправді існує багато чого позитивного у поїздках по роботі. Річ у тім, що вони додатково оплачуються, навіть якщо поїздка випадає на робочі дні. Також це гарна можливість відшукати нові знайомства, набратися досвіду та навичок. На деяких конференціях навіть можна відшукати нове, більш престижне місце роботи. Це лише низка позитивних аспектів, а тому рекомендується не уникати відряджень, бо вони можуть принести багато чого позитивного.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.