Меню

Останні новини про пенсійний вік в Україні в 2019 році

У кожній країні обов’язково встановлюється пенсійний вік – певна кількість років, при досягненні якої чоловік чи жінка має повне право полишити працю та подавати документи на оформлення пенсійних виплат за віком. Вже протягом декількох років в державі впроваджується пенсійна реформа, внаслідок якої планка пенсійного віку буде лише зростати. На додачу буде реорганізована вся пенсійна система, впроваджуватиметься новий механізм нарахування виплат, тощо. Насправді реформою передбачено чимало змін й більшість з них є позитивними. Але останні новини про пенсійний вік в Україні в 2019 році викликали хвилю обурення, бо українці вважають ці зміни недоцільними.У кожній країні обов’язково встановлюється пенсійний вік

Які важливі зміни були у 2018 році?

Для початку треба згадати про важливі зміни, які впроваджувалися нещодавно та стали основою для подальших маніпуляцій з планкою пенсійного віку. Річ у тім, що не так давно в рамках цієї є пенсійної реформи вже йшла мова про збільшення планки. Це була одна з умов, висунутих Міжнародним валютним фондом для отримання чергового траншу. Майже одразу експерти та аналітики згадали про статистику тривалості життя й вона виявилася прикрою. Тривалість життя українців значно нижча, ніж у європейців. Саме тому з часом станеться так, що українці просто не доживатимуть до своєї пенсії. Саме тому було вирішено відкласти зміни на потім.

Тепер влада знову повернулася до цього питання, але вирішила збільшити пенсійний вік для жінок та чоловіків 2019 не так явно. Вона почала збільшувати необхідний страховий стаж для оформлення пенсійних виплат. Страховий стаж являє собою певний період, коли людина здійснювала відрахування та сплачувала податки, які потім надходили до Пенсійного фонду України. Саме через ці маніпуляції ситуація з виходом на пенсію виглядає наступним чином:

  1. Особа може подавати документи на оформлення пенсії за віком в 60 років тільки в тому випадку, якщо вона має загальний страховий стаж, який складає щонайменше 25 років.
  2. Якщо загальний страховий стаж складає від 15 до 25 років, то особа розраховувати на отримання пенсійних виплат лише в 63 роки.
  3. У випадку, коли стаж навіть не дотягує до 15 років, людині треба буде продовжувати працювати аж до 65 років.

Варто знати, що не так давно державна влада дозволила українцям купляти роки страхового стажу, щоб згодом вони могли отримувати нарахування. Однак не дозволяється купити понад п’ять років. Більш того, ці роки коштують забагато, а тому багато хто вважає цю ідею провальною.А що чекає на чоловіків

Що буде надалі?

Очікується, що далі ситуація ставатиме ще гіршою, оскільки планка пенсійного віку зростатиме протягом багатьох наступних років. Зміни відбуватимуться щороку. Також варто знати, що 2019 рік буде гарною можливістю полишити для тих, хто досягнув 59 років та має 26 років страхового стажу. Взагалі те, як буде зростати планка пенсійного віку визначається спеціальним положенням. Це положення розписано аж до 2028 року. Якщо навіть після цього потрібні будуть чергові зміни, то положення може бути переглянутим й доповненим. Графік був розписаний таким чином, що у 2027 році припинити працювати можна буде лише в тому випадку, якщо в особи є щонайменше 34 роки страхового стажу.  Взагалі експерти та аналітики наполягають на тому, що цю планку не можна збільшувати допоки середній вік життя українців не збільшиться хоч на два чи три роки.

Які зміни чекають на жінок?

Ця реформа пенсійної системи, яка вже впроваджується протягом кількох років, стосуватиметься кожного працездатного громадянина України. Тож немає нічого дивного в тому, що пенсійний вік для жінок в Україні також буде змінений. Щоб дізнатися більше про зміни варто скористатися спеціальною таблицею, де вказується дата народження людини, необхідний страховий стаж та рік виходу на пенсію. Згідно з цією таблицею ті особи жіночої статі, які народилися у 1962 році можуть виходити на пенсію в 56 років, але не пізніше 2018 року. Що стосується осіб, які народилися протягом 1963 року, то вони можуть припинити працю в 57 років, не пізніше 2020 року. Можна сказати, що кожного року жінки будуть виходити на пенсію на півроку пізніше. Врешті решт у 2028 році жінкам потрібно буде мати 35 років страхового стажу аби нарешті піти на заслужений відпочинок.Які зміни чекають на жінок

А що чекає на чоловіків?

Згідно з положеннями графіка, пенсійний вік для чоловіків в Україні буде ще більшим, ніж у жінок. Це дуже прикра новина, бо статистичні дані вказують на недовгий термін життя чоловіків. Вони живуть не так довго як жінки та дуже часто гинуть ще у середньому віці. Тож встановлювати пенсію, до якої людина буквально не зможе дожити просто безглуздо. Ті чоловіки, які народилися в 1957 році можуть полишити працю лише в 61 рік. А от ті, хто народилися на два роки пізніше, зможуть подавати документи на оформлення пенсійних виплат лише в 63 роки. Ця планка буде рости й далі, а ближче до кінця графіка вона сягне 67 чи 68 років. Звісно, при досягненні такого поважного віку переважна більшість громадян отримуватиме лише мінімальні пенсії. Тож одразу постає питання з приводу того, чи варто взагалі стільки працювати, щоб потім намагатися прожити на мінімалку й постійно рахувати копійки.

Чи можна полишити працю раніше?

Існують також спеціальні види пенсійних виплат, які надають певним категоріям громадян згідно з вислугою років. Такі спеціальні пенсійні виплати дозволяють полити працю на декілька років раніше. Однак нещодавно спеціальні пенсії були переглянуті та їх перелік значно скоротився. Тож наразі це положення виглядає наступним чином:

  1. Співробітники навчальних закладів, які викладають предмети, можуть подавати документи на оформлення пенсії тільки в тому випадку, якщо їх загальний саме трудовий стаж становитиме 30 років. Але в більшості випадків вчителі продовжують працювати.
  2. Через те, що шахтарі працюють в важких умовах, їм треба пропрацювати лише 25 років, після чого можна виходити на пенсію. Якщо особа за період праці отримувала якісь нагороди чи відзнаки, то їй можна відпрацювати усього лише 20 років.
  3. Планка вислуги для військовослужбовців теж буде змінюватися. Тепер треба буде відпрацювати щонайменше 25 років для виходу на пенсію. Очікується, що ця планка поступово збільшуватиметься. Такі зміни стосуватимуться представників МВС та МНС.
  4. Взагалі останні новини про пенсійний вік в Україні в 2019 році нагадують, що тепер афганці також повинні будуть мати щонайменше 25 років стажу та загальний вік щонайменше 55 років. При подачі документів на оформлення виплат потрібно обов’язково надавати документ про участь у бойових діях.

Окремо встановлюються планки пенсійного віку для карликів, людей з обмеженими можливостями, осіб, що брали участь у війнах чи спеціальних операціях, а також для громадян, які працюють в шкідливих для здоров’я умовах. Всім іншим категоріям українців треба буде відпрацьовувати норму, вказану в графіках.

Читайте також:  Підвищення пенсії пенсіонерам МВС України в 2019 році

Насправді ці та інші зміни до пенсійного законодавства України в 2019 році викликали чималу хвилю обурення з боку звичайних громадян. Встановлені норми ніяк не відповідають реальній ситуації, а таблиця пенсійного віку є безглуздою. Ті вікові норми, які є звичними для Європи, наразі не підходять Україні.Чи можна полишити працю раніше

 

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.