Меню

Чи буде індексація заробітної плати суддям в 2019 році в Україні?

В Україні довгий час спостерігалася проблема з грошовим забезпеченням громадян. Ситуація була така, що якість життя багатьох українців суттєво знизилася, хоч вони продовжували отримувати такі ж самі суми. Просто внаслідок інфляції знизився реальний прибуток людей. Саме тому було вирішено впроваджувати підвищення соціальних стандартів, зарплат та різного роду виплат, зокрема мінімалки та прожиткового мінімуму. Прийняття бюджетної резолюції, а також багатьох важливих законопроектів дозволило почати систематично збільшувати грошове забезпечення багатьох категорій громадян. Представники майже кожної професії отримали свої невеличкі покращення. Винятком не стали представники апарату суду, хоч їх заробітні плати й так сягають чималих розмірів. Громада відреагувала негативно на такі зміни,  а тому зараз й досі ведуться дискусії з приводу того, чи буде індексація заробітної плати суддям у 2019 році в Україні та чи доцільним взагалі є збільшення їх грошового забезпечення.

Насправді депутати протягом довгого часу наголошували на необхідності впровадження реформи апарату суду. Однак питання реформи постійно відкладалося на потім. Але проект вже був розроблений та настав час впроваджувати зміни, які повинні реорганізувати систему та зробити так, щоб вона функціонувала більш ефективно. Законопроект швидко отримав підтримку багатьох депутатів та був майже одразу прийнятий, хоч у ньому є чимало неоднозначних й недоцільних положень. Саме до таких положень відносять пункт про збільшення заробітних плат суддів.індексація заробітної плати суддям

Перші й найголовніші зміни

Розпочати варто саме зі змін, які відбуватимуться у самій судовій системі. Завдяки їх впровадженню буде зменшена кількість ланок у системі, а також значно підвищена їх ефективність. Реформа встановлює, що тепер в Україні існуватиме лише три рівні судів.  Буде ліквідована купа інстанцій, а залишаться лише місцеві, апеляційні суди та верховна інстанція.

  1. Місцевий суд як і раніше буде найнижчою ланкою у всій судовій системі, але найважливішою. Річ у тім, що саме ці установи розглядають переважну більшість справ, які виникають майже кожен день. Найпопулярнішими серед них є кримінальні, адміністративні, господарські справи, а також питання розподілу майна, тощо. Варто зазначити, що оклад судді місцевого суду влада пообіцяла збільшити в першу чергу.
  2. Апеляційний суд  не змінять своєї спеціалізації. Вони й надалі будуть функціонувати разом з іншими інстанціями. Ця ланка займається тим, що в разі звернення громадян переглядає справи та вироки на предмет обґрунтованості й осмисленості кінцевих рішень інших судів. На апеляційні суди покладається чимала відповідальність, бо саме вони можуть викрити прояви корупції та неналежне ставлення до посади, обов’язків з боку самого судді.
  3. Верховний суд – це найголовніша інстанція в судовій системі країни. В обов’язки цієї установи входить розгляд справ та скарг найвищої важливості, але цей суд може займатися додатковим переглядом справ, що вже пройшли стадію апеляції. Це дуже важлива установа, яка займається забезпеченням єдиної судової практики в країні згідно з положеннями чинного законодавства України.

Ще декілька років тому в країні було багато різних судових установ, кожна з яких мала свою спеціалізацію та призначення. Однак деякі з цих установ виявилися зовсім непотрібними, а тому було прийнято рішення про їх ліквідацію. Проте деякі питання залишилися невирішеними, наприклад, з приводу захисту інтелектуальної власності та корупційних проявів. Саме для вирішення цих задач були створені нові спеціальні інстанції.

Читайте також:  Повышение зарплаты директора школы в 2021 году в Украине

Додатково були ліквідовані ті суди, які розглядали замало справ. В результаті багато працівників просто залишилися без роботи, але деяких все ж перевели на інші, не такі гарні посади. А тому зараз в державі є дуже багато спеціалістів, які й далі бажають працювати в цій сфері. Очікується, що підвищення зарплати суддям призведе до небаченого раніше росту конкуренції. На одну посаду претендуватиме щонайменше десять чоловік.Перші й найголовніші зміни

Чому всі хочуть стати суддею?

За останні роки професія судді стала дуже популярна та багато хто намагається отримати бажану посаду. Дійшло до того, що навіть фахівці з інших країн почали переїжджати в Україну на постійне місце проживання задля роботи суддею. Річ у тім, що українським співробітникам апарату суду платять дуже великі зарплатні. Вони значно перевищують грошове забезпечення фахівців з багатьох країн Європи. Саме тому скоро розпочнеться справжня боротьба за посади.

Але реформа була побудована таким чином, що заробітні плати представників апарату суду почнуть поступово збільшуватися. Очікується, що зарплата судді районного суду й не тільки стане щонайменше в два рази більшою, а ще стане більшою навіть за зарплати депутатів та чиновників. Звісно, багато залежатиме саме від рівня інстанції, в якій працює людина та того, яку посаду вона займає. Однак грошове забезпечення точно складатиме щонайменше 20 тисяч гривень.

Також реформа встановлює зростання заробітних плат не лише суддів, а й усіх інших співробітників апарату суду. Але це ще далеко не все. Якщо індекс споживчих цін й надалі буде високим, то оплати будуть в обов’язковому порядку індексуватися. Виходить, що зараз працювати у судовій сфері вкрай вигідно. Саме тому охочих зайняти одну з високих посад стане набагато більше.Чому всі хочуть стати суддею

Ідеальні умови для іноземних суддів

Конкуренція значно підвищиться через те, що тепер іноземні спеціалісти можуть приїжджати в Україну та спокійно працювати тут. Вони можуть бути легко прийняті на роботу на таких самих правах, як українці. Це обурило українців, однак влада не змінила свого рішення. Політики вважають, що дуже гарне рішення, адже в такому випадку на посаду обиратимуться виключно кваліфіковані кадри, які будуть гарний досвіт, усі необхідні вміння та знання. Але варто не забувати, що додатково відбуватиметься скорочення суддів в 2019 році в Україні.

Читайте також:  Где купить диваны недорого в интернете

Кадри скорочуватимуться не напряму. Це відбуватиметься завдяки переатестації, що буде проводитися в обов’язковому порядку час від часу. Реформа впроваджуватиме нові стандарти та вимоги до суддів, яким вони повинні будуть відповідати. Відповідність цим жорстким вимогам й буде перевірятися під час атестації. Якщо людина не відповідатиме вимогам, то вона просто буде звільнена чи переведена на якусь іншу посаду. Більш того, тепер для роботи суддею треба обов’язково мати диплом юридичної академії та певний досвід у цій галузі. Загальний досвід повинен складати щонайменше п’ять років. Що стосується проходження переатестації, то людина повинна буде показати, що вона цілком відповідає усім вимогам, має необхідні знання та навички й діє в рамках закону та з метою встановлення правосуддя. Тож кожному фахівцю, який не хоче втратити свою посаду та престижну зарплатню краще заздалегідь підготуватися до цієї процедури. Зекономлені кошти дозволять зробити так, щоб неодмінно зросла зарплата помічників суддів місцевих судів та інших співробітників інстанцій.

Як реагують звичайні громадяни та навіть деякі представники влади?

Як виявилося, те, що суддівська винагорода поступово ставатиме ще більшою, гріє душу виключно представникам апарату суду. А от звичайні жителі України постійно обговорюють судову реформу кажуть, що такі зміни взагалі не мають ніякого сенсу. Збільшувати зарплати суддів безглуздо, бо їх праця того не варта. Також треба згадати про те, що додаткові підвищення й нарахування в будь-якому випадку створюватимуть додатковий тиск на економіку країни, що матиме досить поганий вплив. Якщо таких додаткових навантажень буде забагато, то економіка може просто не витримати, а результатом цього буде справжній дефолт. Але найчастіше громадяни наголошують саме на тому, що виконуванні суддями об’єми роботи ніяк не співвідносяться з тим величезним грошовим забезпеченням. Водночас треба згадати про представників багатьох інших професій, які постійно виконують складні роботи, але отримують якісь копійки. Саме тому неодноразово висувалися пропозиції знизити грошове забезпечення суддів, однак було прийнято зовсім інше рішення.

Читайте також:  Повышение зарплаты фармацевта в 2020 году в Украине

На превеликий жаль саме такими є останні новини про зарплату суддів у 2019 році. Зараз грошове забезпечення представників апарату суду часто порівнюється з заробітними платами вчителів, вихователів у дитячих садках, тощо.  Звісно, спостерігається досить неприємна картина, з якою поки ніхто не бореться. Взагалі новини про надбавку вчителям у розмірі 5% швидко губляться на фоні нових про впровадження судової реформи та її основних положень. Саме тому реформа повинна бути трохи переглянута й скорегована належним чином.Загальна динаміка змін в державі

Загальна динаміка змін в державі

Для початку треба зазначити, що заробітні плат не тільки співробітників судових установ, а й представників багатьох інших професій будуть зростати в рамках збільшення рівня мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму. Але судді додаткові надбавки. Проте про якісь конкретні зміни та суми мова й досі не ведеться. Однак посадовий оклад судді  не може бути будь-яким. Саме тому важко хоч приблизно визначити, якими саме будуть заробітні плати суддів. У будь-якому випадку українського бюджету не вистачить на всіх, а тому питання додаткового фінансування сфери може неодноразово переглядатися. Те саме стосується й питання загального впровадження реформи. Звісно, підвищення виплат та певні зміни стимулюватимуть роботу судової системи. Але реформа повинна бути повторно переглянута й перероблена так, щоб ліквідувати недоцільні положення.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.