Меню

Допомога малозабезпеченим сім’ям на 2018 рік

На жаль, далеко не кожна українська родина сьогодні може забезпечити собі усе необхідне. Часто видатки сім’ї значно перевищую доходи. Залишити своїх громадян в такій ситуації країна не може, а тому погоджується здійснювати виплати малозабезпеченим родинам.

Які родини відносять до малозабезпечених?

Допомога малозабезпеченим у 2018 році в Україні може виплачуватись лише тим сім’ям, котрі:

 • планують залишатись для постійного місця перебування на території України;
 • загальний спільний дохід мають меншим, аніж встановлений урядом прожитковий мінімум.

Останній показник не є стабільною сумою, залежить від бюджету та економічного становища країни та встановлюється кожного року (завжди збільшується). Так, з січня 2018-го ця сума становить 1700 гривень на дорослу та працездатну людину.

Проте, низький дохід родини не гарантує, що буде призначена  малозабезпечена допомога у 2018 році. До уваги служби соціального захисту також обов’язково беруть і матеріальні умови, покупки та витрати родини.Які родини відносять до малозабезпечених?

Хто може входити до кладу родини?

Держава встановлює перелік родичів, котрі можуть входити в молозабезпечену родину та претендувати на соціальні виплати. Такими, в 2018-му році будуть:

 • глава родини — мужчина;
 • його дружина:
 • власні діти чи усиновлені, взяті під опіку неповнолітні, або ж ті особи, котрим вже вважаються повнолітніми, але вони навчаються на стаціонарній формі;
 • батьки чоловіка або дружини, які самостійно на себе заробити не можуть.

Малозабезпеченою визнається державою і пара (чоловік та жінка) стосунки котрих не є зареєстрованими офіційно, однак, котрі разом живуть та мають спільну дитину. На виплати також можуть претендувати інвалід 1-ї групи та людина, котра доглядає цього хворого.

Кому держава відмовляє?

Не буде призначатись соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям у 2018 році в Україні в тому випадку, якщо протягом останніх 12-ти місяців родині здійснювала дороговартісні покупки. До таки, наприклад, належать об’єкти нерухомості, автотранспорт тощо.

Не варто розраховувати на допомогу України і тим сім’ям, члени котрих:

 • є працездатними, повнолітніми, але при цьому понад 3 місяці ніде не працюють, не стоять на обліку на біржі, не навчаються та не несуть строкової служби, не входять в добровольчі батальйони ЗСУ;
 • мають доходи, про які не повідомили в своїй декларації, зокрема й: аліменти, кошти від оренди майна чи нерухомості, дивіденди тощо.Кому держава відмовляє?

Скільки будуть платити?

Допомога малозабезпеченим сім’ям на 2018 рік буде розраховуватись за тим самим варіантом, що й допомога в 2017-му. Тобто, для початку потрібно дізнатись суму місячного доходу родини. Це робиться шляхом додавання доходів та прибутків кожного члена родини.

Дальше потрібно розрахувати гарантований законодавством країни мінімум, спочатку на кожного члена сім’ї, а тоді на усю родину загалом. Для розрахунків використовуються цифри, встановлені урядом.

 • На дорослу особу (тобто, матір, батька, а також бабусю чи дудіся, котрий проживає в родині) — 336 гривень.
 • Для дітей у віці 0-6 років мінімум становить 1151,76 гривні. Старші ж діти, до повноліття, а також після 18-ти років, за умов навчання на стаціонарі, отримують мінімум — 1435,65 гривні.
 • Суму, яку отримуватиме щомісячно сім’я в якості допомоги, становить різницю між гарантованим даній родині мінімумом та реальними доходами. До отриманої суми також варто додати ще суму допомоги на кожного із неповнолітніх членів родини. Так, до 13-ти років — це 250 гривень, а до 18-ти — 500 гривень.Скільки будуть платити?

Приклад розрахунків

Для кращого розуміння того, як саме відбувається розрахунок соціальної допомоги малозабезпеченим, доречно переглянути наглядний приклад.

Наприклад, в органи соціального захисту звернулась родина, котра складається із: батька, матері, 2-х дітей віком 5 років (близнята) та однієї дитини, віком 14 років.

Читайте також:  Розмір допомоги на поховання 2019 рік

Батько працює на роботі, але тільки на пів ставки, а тому отримує 2200 гривень. Матір стоїть на обліку в центрі зайнятості, звідки отримує допомогу у розмірі 1050 гривень. Родина не має жодних інших доходів.

Для початку потрібно з’ясувати, який сумарний дохід: 2200+1050=3250 гривень.

Дальше, з’ясовуємо, що ж гарантує, відповідно до законодавства, цій сім’ї держава: 336 (для дорослого) + 336 (для дорослого) + 1151,76 (одна дитина), + 1151,76 (друга дитина) + 1435,65 (третя дитина, до 18-ти років) = 4411,17 гривень.

Вираховуємо різницю, котра і буде соціальною базовою допомогою: 4411,17 — 3250 = 1161,17 гривень.

До цієї суми також потрібно додати допомогу для кожного неповнолітнього, тобто: 1161,17 + 250 + 250 + 500 = 2161,17 гривень. Це остаточна сума, котра повинна щомісячно приходити на картку родини.

Куди звертатись по допомогу?

Усі родини, котрі відносяться до категорії малозабезпечених, повинні для оформлення відповідної соціальної допомоги звернутись до органів управління соціального захисту. В невеличких містечках та селищах такі функції можуть перекладатись на органи місцевого самоврядування — сільські та міські ради.

Звертаючись у відповідні органи, потрібно разом із собою принести пакет таких документів:

 • паспорт;
 • копію паспорта інших дорослих членів родини;
 • свідоцтва про народження неповнолітніх;
 • документи про перебування на строковій службі чи із вузу про стаціонарне навчання;
 • довідку про кількість членів у родині;
 • довідку про доходи;
 • декларацію про майно членів родини, зокрема й документи на нерухомість.

Керуючись підказками представників управління член родини повинен написати заяву-прохання про призначення допомоги.

Після оформлення документації, комісія повинна детально вивчити усі обставини справи та призначити виплати, або відмовити у них. Варто зазначити, що комісія із управління соціального захисту має право у будь-який момент приїхати та перевірити побутові умови проживання малозабезпеченої сім’ї, дізнаватись про їхні витрати завдяки запитам в податкову інспекцію, банківські установи.Куди звертатись по допомогу?

Це буде цікаво:

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *