Меню

Призов на строкову службу в 2022 році

Як відомо, зараз в Україні активно ведуть бойові дії. Від цього дуже сильно страждає українська армія. В результаті виникає потреба у проведенні чергових призовів. Це виникає чимале хвилювання у молодих юнаків, які не бажають йти служити, проте їм все ж доводиться це робити. А тому вони постійно цікавляться тим, яким чином буде відбуватися строкова служба в Україні 2022 З цього приводу нерідко поширюють різні чутки. Деякі кажуть, що на службу братимуть лише контрактників, а інші говорять, що призивна кампанія торкнеться навіть студентів. Через це варто розібратися в цьому питанні.потреба у проведенні чергових призовів

Коли буде проводитися кампанія

Згідно з останніми новинами, які висвітлюють наказ президента України, призов на строкову службу в 2022 році буде відбуватися в той самий строк, як це було раніше. А тому варто очікувати призовів, які будуть відбуватися виключно навесні та восени. Що стосується кількості людей, яких планується призвати, то конкретні цифри будуть корегуватися в залежності від того, яка буде ситуація на сході держави. Якщо військовий конфлікт не буде припинятися, кількість жертв буде зростати та загальна ситуація стане в рази гіршою, то суттєво зміниться ставлення до юнаків призовної комісії, буде набиратися велика кількість молодих людей.

Треба також не забувати про те, що чинним законодавством України чітко встановлено положення про те, що у випадку активізації супротивника, його переходу у відкритий наступ та введення воєнного положення строки служби продовжуються до моменту вирішення конфлікту. Це, до речі, одна з тих причин, чому молоді хлопці бояться йти до сучасної армії.

Окремо треба сказати про те, скільки й кому доведеться в результаті відслужити. Ті люди, які по закінченню вищий навчальний заклад повинні будуть провести в армії усього лише один рік. Особи, які не мають диплому про вищу освіту, мають пробути на службі півтора роки. При проходженні служби також гарантується разова допомога, яка буде складати два розміри середньої заробітної плати.Яку кількість осіб планується призвати

Яку кількість осіб планується призвати

Звісно, говорити про те, скільки плануватиметься набрати молодих людей можна говорити тільки тоді, коли буде відбуватися сам призов. Заздалегідь силові відомства визначають, скільки на їх думку має бути призовників, а от потім Кабмін вже корегує цю цифру на власний розсуд. Офіційний початок кампанії відбудеться тільки тоді, коли буде оприлюднений офіційний указ президента про строкову службу 2022.

Читайте також:  План роботи бібліотеки на 2021 рік

Як відомо, в минулому розі не вдалося набрати таку кількість осіб, яку планувалося. На це сталося через вплив багатьох факторів. Більш того, велика частка юних хлопців просто переховувалася від військкоматів через страх, який виник через воєнний конфлікт на Донбасі. Наразі існує додаткова потреба у прикордонниках, які теж почали активно звільнятися. Що стати на захист своєї держави, кожному треба усього лише:

 • гарна фізична підготовка;
 • міцне здоров’я;
 • бажання захищати свою землю.

Наразі призов відбувається серед тих осіб, яким вже виповнилося 20 років. Але ті люди, які є повнолітніми, можуть за власним бажанням навіть у 18 років піти служити. Громадяни, що є старшими за 27 років не призивають. Однак це не стосується офіцерів запасу, для них діють трохи інші умови. Що стосується призовного віку, то його підняття – це вимушена міра, яка була необхідна через бойові дії.Коли буде проводитися кампанія

Повістка

Коли особа підпадає під визначений вік, у визначеному законодавством порядку їй надають повістку, де обов’язково повинен бути визначений термін, коли людина має прийти до найближчого військкомату. В деяких випадках треба навіть прийти до військкомату самотужки, навіть якщо письмове запрошення не було вручене. Однак законом також зазначені випадки, коли офіційно дозволяється неявка, а саме:

 • по причині хвороби;
 • у разі похоронів родичів;
 • якщо особа потрапила в аварію;
 • якщо сталася природна катастрофа;

В разі неявки без належної на те причини на юнака накладається штраф, що складає 120 гривень. Сума подальших штрафів буде тільки зростати, а систематична неявка карається штрафом, розмір якого складає 15 прожиткових мінімумів та відкриттям кримінальної справи. Таким чином, можна потрапити за грати на 3 роки.Відстрочка

Відстрочка

Тоді, куло буде офіційно оприлюднено, що почався призов на строкову військову службу 2022 в Україні, деякі особи матимуть право на отримання відстрочки. Це дозволить їм не йти до армії. Отже, право на відстрочку мають такі категорії юнаків:

 • єдині годувальники сім’ї, в якій ж діти чи інваліди;
 • якщо особи мають дружину, що є вагітною, чи виховують двох або більше малюків;
 • які опікують дітей з інвалідністю;
 • якщо особи є сиротами.

Проте є також ті види осіб, які взагалі не призивають в армію. Це, наприклад, можуть бути люди, в яких раніше перебував на службі рідний брат за в результаті загинув. Також відстрочка тим, хто навчається в вищих навчальних закладах чи по тяжкій хворобі. Окрім того, примусово не можуть бути призвані співробітники правоохоронних органів, святенники, співробітники сфери медицини та ті, хто раніше перебував в місцях позбавлення волі.

Читайте також:  Налаштування каналів супутникового телебачення на 2020 рік

Зазвичай ситуація складається так, що ба тільки дітей, які йдуть на військову службу, стараються їх усіма способами уберегти, бо думають, що вони відразу будуть відправлені до зони АТО. Однак мало хто знає про те, що раніше була укладена особлива доктрина. Яка забороняє відправляти призовників до зони бойових дій. В АТО направляються тільки ті, хто виявив бажання це зробити та ті, хто служить на контрактній основі.Відстрочка

Військова реформа

Перше, про що треба сказати – це питання переходу на контрактну основу. Нещодавно активно почали поширюватися чутки про те, що призивна кампанія буде цілком скасована. Але наразі це зробити неможливо через ті самі бойові дії. Таким чином, буде відбуватися поступовий перехід на контракт, проте найближчим часом призови нікуди не подінуться, бо саме вони гарантують країні хоч якийсь захист.

Раніше армія була цілком розформована та розкрадена. Результатом цього стало те, що Україна зовсім не могла чинити опір агресору. Гинули звичайні мирні люди, а цього не мало бути. Зараз влада активно проводить реформування військової сфери, намагаючись відродити минулу велич та наблизитися до стандартів НАТО. Звісно, зробити це не так вже й просто. На даний момент Україна активно закупає зброю та нове оснащення у США. Велику роль також відіграють волонтери, які витрачають власні кошти на підтримання українських вояків.

Звільнення в запас

Не дивлячись на тяжку ситуацію, офіцерам не заборонили звільнятися у запас, а тому деякі особи використовують цю можливість за першої ж нагоди. Треба знати, що звільнення в запас військовослужбовців строкової служби 2022 відбувається тільки в тому випадку, коли випускається відповідний наказ президента. Проте ті, кому заслужений відпочинок не потрібен, можуть знову підписати контракт та продовжити своє перебування на військовій службі на зазначений строк. Причиною цього може стати заробітна плата, якою зараз забезпечуються військові. Виплати були суттєво змінені та тепер складають щонайменше 7 тисяч гривень.

Чого чекати навесні

Як відомо зі слів урядовців, перехід на контрактну основу все ж буде зроблено, але планується це на 2022 рік. Але якщо воєнні дії продовжуватимуться та набудуть значно більшого масштабу, то навряд це вдасться зробити.

Читайте також:  Публичная кадастровая карта Украины 2022 года

Поки невідомі конкретні дати проведення призовної кампанії. Вони будуть оприлюднені ближче до дійства. Це робиться через те, що, знаючи конкретні строки, люди починають навмисно ухилятися від строкової служби. Наразі стало відомо, що весняний призов на строкову службу в 2022 році в Україні буде відбуватися приблизно у квітні. Особливу увагу приділятимуть офіцерам запасу. Річ у тім, що зараз не вистачає кваліфікованих кадрів. Дуже потрібні командири підрозділів та відділень.

Військова кафедра

Призов буде стосуватися й випускників військової кафедри. Раніше було так, що люди, які провчилися на військовій кафедрі могли спокійно відпочивати та не боятися, що їм доведеться служити. Однак складна ситуація на сході держави стала причиною того, що тепер випускники кафедри будуть призиватися на службу. Граничний вік призову складає 43 роки. Можливо, з часом це буде скасовано, але для цього треба щоб конфлікт було врешті решт вирішено.Чого чекати навесні

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.