Меню

Групи платників єдиного податку на 2018 рік в Україні

Якою б не була система оподаткування, як запевняють аналітики, в будь-якому разі громадянам країни доведеться сплачувати єдиний податок. До кінця не розуміючи суть цього податку, українці часто помилково ототожнюють його із єдиним соціальним внеском. Між тим, це різні відрахування та й ідуть вони в різний бюджет: внесок — у місцевий, податок — у ФСС та ПФ.

Оскільки в країні протягом останнього року відбулось чимало важливих змін що стосуються державного бюджету та податкової системи, то не дивно, що так часто людей цікавить яким же ж буде єдиний податок 2018 рік в Україні.система оподаткування

Поява єдиного податку

Вперше єдиний податок в Україні було використано ще в 1999-му році. Тоді він вважався хорошим варіантом для об’єднання деяких схожих стягнень. На початку свого введення ЄП становим від 20 до 200 гривень в місяць і напряму залежав від того, в якій саме сфері був зайнятий підприємець.

Юридичні особи повинні були сплачувати, у відповідності з тодішнім українським законодавством, від 6 до 10% від суми свого загального прибутку.

ФОП чи фірма вносили необхідну суму, а дальше вже в самій Податковій відбувався розподіл цих коштів між: ФСС, пенсійним фондом та місцевим бюджетом. Згодом було дещо змінене податкове законодавство, суми, передбачені державою, перестали відповідати нормі. Відтак, для покращення інвестиційної привабливості країни та полегшення життя підприємців, в податковий кодекс знову прийшлось змінювати.

Нове для 1-ї групи платників

Як відомо, відповідно до чинного законодавства, усі платники податків поділяються на 4 основні групи. До першої категорії належать усі ті підприємства та ФОПи, котрі протягом одного року не заробляють більше, аніж 300 тисяч гривень. У них немає найманих працівників, їхніми клієнтами можуть бути тільки звичайні громадяни України. Держава забороняє їм здійснювати роздрібну торгівлю.

Донедавна ставки єдиного податку на 2018 рік для цієї групи напряму залежали від мінімальної заробітної плати у країні, проте на наступний рік уряд вирішив для розрахунків використовувати суму прожиткового мінімуму. Поки що ставка для цих підприємців встановлювалась на рівні 10%. Якщо з січня прожитковий мінімум на одну працездатну повнолітню особу становить 1762 гривні, то відповідно перша група платників повинна буде сплачувати за свою бізнесову діяльність на території України по 176,20 гривень щомісячно.

Якщо ж, як планує прем’єр-міністр, прожитковий мінімум у липні зросте до 1841 гривні, тоді прийдеться сплачувати, відповідно, 184,10 грн. Починаючи з грудня 2018-го з великою ймовірністю мінімум зросте до 1921-ї гривні, відтак, сплати становитимуть 192,1 грн.

Читайте також:  Действует трудовой кодекс Украины в 2022 году

Що ж стосується першої групи єдиного податку на 2018 рік, то для її підприємців держава погоджується на цілий ряд пільг. Так, вони не повинні оплачувати: ПДВ, податку на прибуток, стягнень за володіння земельних ділянок. Разом із тим, податок на природні ресурси (зокрема й воду), їм все-таки прийдеться оплатити.

Що ж стосується ставки єдиного соціального внеску, то вона для цієї категорії не повинна бути меншою, аніж 0,5 від мінімального страхового внеску, тобто 352 гривні.Нове для 1-ї групи платників

Чого чекати другій категорії?

В другу групу зараховуються усі ті бізнесмени, котрі заробляють до 1,5 мільйони гривень на рік. Вони вже можуть наймати на роботу інших людей, але максимально — 10 осіб. На відміну від представників першої категорії, підприємці другої мають право надавати свої послуги не тільки громадянам, але й іншим платникам податків (бізнес по типу b2b). Також вони легально можуть бути виробниками певного продукту. Разом із тим, і для них держава встановлює деякі обмеження. Вони не можуть виступати посередниками грошових операцій, що напряму пов’язано із ювелірними прикрасами чи нерухомістю.

Як дають зрозуміти новини від урядовців, єдиний податок для 2 групи на 2018 рік залишиться тим самим. Тобто, як і раніше вони будуть сплачувати по 20% від заробітної плати.

Зі зростанням мінімальної зарплати, звичайно, буде зростати й сума, котру представники 2-ї категорії будуть сплачувати в державну казну. Так, із січня 2018-го — ця сума становить 744,6 гривень. Якщо ж до кінця року, як обіцяють в уряді, найменша зарплата в країні буде становити 4 тис. гривень, тоді, відповідно, і представникам 2-ї групи прийдеться платити щонайменше 800 гривень у місяць.

Ставка єдиного внеску у цьому випадку — 22% від бази нарахування, чи 705 гривень.

Зміни для третьої групи

Третя група платників включає як юридичних, так і фізичних осіб. Сюди зараховуються ті ФОПи та фірми, котрі не заробляють в рік понад 5 мільйонів гривень.

Єдиний податок 3 групи на 2018 рік залежить від того чи сплачує організація ще й ПДВ. Якщо так, тоді сума єдиного буде для них складати 3% від їхнього загального доходу. Якщо ж відрахувань для ПДВ немає, тоді — 5%.

Читайте також:  Індекс інфляції в 2018 році

Варто зазначити, що держава встановлює ряд умов при котрих підприємець просто таки зобов’язаний платити ПДВ. Це, зокрема такі:

 • у випадках, коли переважають не готівкові розрахунки;
 • якщо прибуток особи чи фірми перевищує суму вище дозволеного показника;
 • якщо особа займається забороненими видами діяльності.

Соціальний внесок повинен бути таким самим, як і у випадку 2-ї категорії.Чого чекати другій категорії?

Особливості оплати податків четвертою групою

До четвертої групи уряд вирішив віднести усіх тих, хто займається сільськогосподарською діяльністю. Для них, діє особлива система сплати податків. Найперше варто вказати на те, що бізнесмени 4-ї категорії повинні здійснювати відрахування 1 раз на квартал, тобто 4 рази на рік. Єдиний податок на 2018 рік для 4 групи залежить від кварталу, розміру та кількості земельних ділянок, котрими володіє підприємство, оціненої вартості кожного окремого гектару.

Ставка першого кварталу становить 10%, для другого та третього — 50%, а для четвертого — 30%.

Що ж стосується ставок єдиного податку залежно від типу земельної ділянки, то вони в новому році будуть такими:

 • для сінокосів, пашні та пасовищ, що розміщені в не дуже плідному місці, зокрема у гірській місцевості, на “закритих” сільськогосподарських угіддях, підлісних місцях — 0,57;
 • для сінокосів, пашні та пасовищах, що розміщені у хороших місцях (тобто, не таких, як у першому варіанті) — 0,95;
 • “закритих” (закритого типу) сільськогосподарських угідь — 6,33;
 • водного земельного фонду — 2,43;
 • багаторічних насаджень, що розміщені в поліських чи гірських частинах — 0,19;
 • багаторічних насаджень, що знаходяться, в порівняні, хороших умовах (не таких, як попередні насадження) — 0,57.Як відбувається перехід з групи в групу?

Як відбувається перехід з групи в групу?

Кожен платник може претендувати на перехід із однієї категорії у іншу. Подавати заяву із проханням про це у відповідну інстанцію можна лише після того, як усі основні вимоги виконані. Держава ставить свої вимоги, що термінів подання для зміни групи платників єдиного податку на 2018 рік в Україні. Перехід повинен бути затвердженим не пізніше, аніж за 15 днів до початку наступного кварталу.

В законодавстві країни передбачена норма щодо примусового переведення платника у іншу категорію за певних обставин. Найчастіше таке відбувається, коли підприємець здійснює якісь порушення, зокрема й такі:

 • здійснення розрахунки не грошовим способом;
 • здійснення такої діяльності, котра не відповідає чинному законодавству.

За цих та деяких інших обставин ФОП чи фірма переводяться на єдину систему. Єдиний внесок в будь-якому разі вони повинні оплачувати у розмірі не менше 704 гривні.

Читайте також:  Антикоррупционная программа национальной полиции Украины на 2022 год

Примусового переведення зазнають усі платники, рівень заробітку котрих перевищив допустимий для його категорії рівень.

Єдиний внесок

В новому році відрахування підприємців до місцевого бюджету — так званий соціальний внесок, як вказують і державні, і міські органи влади, буде таким самим, як і в 2017-му.

Цей внесок вираховується із мінімальної зарплати в країні, і становить 22% від неї. Оскільки, починаючи із січня, мінімальний оклад — 3723 гривні, то, відповідно, внесок рівний сумі 819,06 гривні.

Як зазначають фінансисти, хоча офіційно змін і не було, однак, збільшення внесків є збільшенням тиску на:

 • платників єдиного податку — їм все-таки доведеться збільшити свої видатки на оплату більшої заробітної плати і, відповідно, мінімальних страхових внесків — від 819 гривень;
 • ФОПів — їм прийдеться більше віддавати для покриття податку “за себе”; щомісячно вони втрачатимуть, щонайменше, на 120 гривень більше.

Нескладним підрахунком можна з’ясувати, що сума ЄСВ в новому році становитиме аж 9828,72 гривні на рік.

Перебування на єдиному податку

Незмінними в 2018-му залишаються і умови, на котрих підприємець може залишатись на єдиному податку.

 1. Не може платити ЄП той бізнесмен, котрий на момент подачі реєстрації залишається боржником Податкової. Винятки становлять безнадійні борги, коли внаслідок певних форс-мажорних обставин платник не зміг покрити усіх внесків.
 2. Під час вирахування кількості найманих працівників в 2018-му році до уваги не повинні братись ті працівники підприємства, котрі на даний період перебувають в зоні АТО.
 3. Не можуть ставати платниками ЄП ті власники підприємств, котрі відносяться до платників четвертої групи і при цьому є виробниками підакцизних товарів.

Ліберальний кодекс

Намагаючись покращити економічну ситуацію в країні та посприяти розвитку вітчизняного бізнесу, Асоціація платників податків разом із відомими фінансистами та експертами, запропонувала державі свій варіант податкового кодексу, названого ліберальний. Такий пропонує зменшити загальну кількість податків з 13 до 9, а також піднімати ставку податку поступово. піднімати ставку податку

One Response
 1. Ольга 29 января, 2018 / Ответить

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.