Меню

ДПА в 2022 році буде безпосередньо у формі ЗНО

Що стосується ДПА 2022 – то зміни дійсно будуть. І це не наша примха, завдання ускладнити іспит не варто. Вся справа в тому, що саме в 2022 році школу будуть закінчувати хлопці та дівчата які з першого класу вчилися за сучасними шкільними стандартами. А в них зовсім інші підходи.

На чолі кута не просто знання фактів, дат або формул, але їх практичне застосування. Зроблено акцент на те, що школа повинна навчити дитину аналізувати, систематизувати, відбирати і комбінувати дані, робити на їх основі висновки. Але ніяких «революційних» тестів не планується. Перехід від перевірки знань до практики буде поступовим. І ті перспективні завдання, які налякали деяких, — це ще не затверджені моделі, тести, які  здаватимуть ДПА в 2022 році безпосередньо у формі ЗНО стануть відомими пізніше.

ДПА в 2022 році буде безпосередньо у формі ЗНО

Що таке державна атестація?

Державна підсумкова атестація – заключний етап навчального процесу, при успішному подоланні якого студент отримує документ (диплом) про вищу освіту і про кваліфікацію зразка, встановленого Міносвіти України.

Якщо офіційно, то ДПА – це обов’язкова частина освітньої програми, метою якої є встановлення рівня підготовки випускника університету до виконання професійних завдань і відповідності його підготовки вимогам державного освітнього стандарту вищої освіти.

ДПА проводить (приймає) Державна екзаменаційна комісія (ДЕК). До її складу входять провідні фахівці-представники роботодавців у відповідній галузі професійної діяльності та співробітники  (інших організацій) з числа професорсько-викладацького складу, що мають вчене звання і вчений ступінь і т. п.

Особливості ДПА в 2021 році

ВР України затверджені особливості проведення державної підсумкової атестації в 2021 році за програмами основної загальної та середньої загальної освіти.

Цього року дев’ятикласники зможуть отримати атестати про основну загальну освіту, пройшовши державну підсумкову атестацію (ДПА-9) з двох обов’язкових предметів – української мови та математики.

Випускникам 11-х класів, які не планують вступати до вузів, замість єдиного державного іспиту (ЄДІ) потрібно буде здати Державний випускний іспит з двох предметів – української мови та математики. На цій підставі вони отримають атестат про середню загальну освіту.

Випускники, які хочуть вступити до вузу, в тому числі випускники минулих років, будуть здавати ЄДІ, необхідні для вступу. При цьому для отримання атестата їм буде достатньо результатів єдиного державного іспиту з української мови.

Читайте також:  Внешнее независимое оценивание в 2021 году в Украине

Окремі правила діятимуть для дітей з інвалідністю, які закінчують 11-й клас. Для отримання атестата їм потрібно здати ЄДІ з української мови чи інший іспит згідно законодавства.

ЄДІ в 2022 році будуть здавати всі випускники шкіл України. Його висновки покажуть, в які ВНЗ зможуть поступити випускники без проблем та в яких закладах прийдеться вчитися на контракту.

ДПА в 2022 році в Україні

Свіжі новини про здачу ДПА

З 2022 року в УКраїні почнеться впровадження в ДПА практичних завдань. Про це повідомила відповідні органи.

У 2022 році школу закінчуватимуть хлопці, які з першого класу навчалися за сучасними шкільними стандартами. А в них зовсім інші підходи. На чолі кута не просто знання фактів, дат або формул, але їх практичне застосування.

Представники Міносвіти підкреслили, що перехід від перевірки теорії до практики на ДПА буде поступовим і не відіб’ється на випускниках в 2021 році. У перспективі планується проводити на іспитах з фізики та хімії реальні експерименти з приладами і пробірками.

Зміняться і деякі деталі іспитів:

Для української мови змінені формулювання завдань, а також максимальний первинний бал за роботу.

  1. В іспиті з літератури оновлення також планується. Тепер в деяких тестах потрібно бути вписати два літературних факти або терміна.
  2. Для іспиту з біології збільшено час написання роботи на 25 хвилин.
  3. В історії змінилася модель історичного твору.
  4. ДПА з інформатики тепер буде проходити на комп’ютерах. До іспиту додані 9 практичних завдань з програмування. Всі завдання відтепер адаптовані до нового комп’ютерного формату. Ще одна відмінність від шкільного іспиту з інформатики минулих років в тому, що стало допускатися виконання завдань на різних мовах програмування, таких як навчальний алгоритмічний мову, C++, Pascal, Python, Java.

Будь-яких змін в математиці, фізиці, хімії, суспільствознавстві та іноземній мові немає.

Які труднощі слід очікувати в ДПА-2022?

Для української школи слід очікувати труднощі, пов’язані з читанням і розумінням тексту. Деякі хлопці та дівчата не можуть правильно прочитати інструкції з виконання завдання і тексти, запропоновані для аналізу в ДПА з української мови, історії, суспільствознавства.

Зчитують тільки ключові слова-маркери і упускають важливі деталі. Але для нас це теж сигнал – ми вже бачимо, як потрібно скорегувати завдання, інструкції, щоб діти краще їх розуміли.

Крім того, фахівці помітили, як по-різному випускники сприймають однакові за складністю і за структурою тексти, написані на різні теми. Наприклад, в ДПА з українскької мови завдання до тексту про кіно і фільмах хлопці виконували набагато краще, ніж аналогічні завдання до тексту про проблему переробки побутових відходів. Тобто більш привабливий для випускників контекст може мати ключове значення для успішності.

ДПА в 2022 році

Ще один момент  – фахівці дуже чітко побачили негативні наслідки натаскування на типові завдання. Навіть сильні школяриі з хорошою підготовкою дуже важко сприймають об’єктивно прості, але незнайомі завдання. Тобто ті, формулювання яких їм раніше не зустрічалося. Так, з математики складне, але вже відоме типове завдання за програмою старшої школи на властивості похідної хлопці вирішували краще простих, але нових завдань рівня 7-9 класів. Схожі труднощі під час апробації виникли у хлопців при виконанні простих розрахунків концентрації хімічних речовин в ДПА з хімії.

Так що практика натаскування дійсно дуже шкодить якості освіти. Якщо діти бачать щось нове, що виходить за рамки завченого шаблону, вони насилу перебудовуються.

Читайте також:  ГНА в 2021 году будет непосредственно в форме ВНО

В  дев’ятих класах у новому році з’являться дуже практичні завдання: як розрахувати плитку для доріжок на садовій ділянці, скільки банок фарби потрібно, щоб пофарбувати стіни… Чи будуть використовуватися тести для ЗНО в 2022 році поки що невідомо. Ця інформація стане оприлюдненою пізніше.

Графік проведення ДПА

Графік здачі ДПА в новому 2022 році поки що невідомий. При цьому обов’язкові предмети для сдачі державної підсумкової атестації в 2022 році є наступні: українська мова, математика, Історія або іноземна мова та профільний предмет, важливий для вступу до навчального закладу.

Зазначені предмети можуть бути здані безкоштовно. Також Міністерство освіти допустило можливість здачі платних тестів. Він представлений 11 предметами. Учні шкіл зможуть самостійно обрати їх та скласти відповідний тест. У попередньому 2021 році тести і ДПМ проводилися з 23 травня по 15июня.

Указ про конкретні дати проведення державної підсумкової атестації для 9 класу та інших випускних класів лежить на столі ВР. По сьогоднішній день він не розглянутий і не підписаний. Тому, що з’являється в інтернет-джерелах інформація про ДПА є нічим іншим як дезінформацією. Перші правдиві дані громадськість, зокрема, батьки школярів і самі учні можуть дізнатися з урядових сайтів.

Як підготуватися до ДПА 2022?

Для більшості школярів здача ДПА – це подія, від якого безпосередньо залежить їх майбутнє. Чи надійдуть вони туди, куди хотіли, будуть вчитися безкоштовно або за гроші – все це визначать результати злощасного тесту. Яким буде ДПА в 2022 році поки що невідомо.

Ситуація ускладняється ще й тим, що далеко не кожному щастить зі шкільними вчителями, здатними підготувати стобалльника. Хорошого репетитора теж знайти непросто, особливо за осудні гроші. Тому відмінним рішенням може стати онлайн-підготовка школярів до ДПА. Такі послуги підійдуть для школярів старших класів, які прагнуть вступити на бюджет в один з престижних вузів. Батьки зможуть стежити за прогресом дитини за допомогою щомісячних звітів.

Для найбільшої продуктивності ДПА онлайн-заняття комбінують практичні заняття з самостійною роботою. Заняття проходять в групах по 25 осіб. На тиждень – одна лекція і один практичний семінар, обидва тривалістю 90 хвилин. Після цього учень виконує домашні завдання, їх перевіряє куратор. Під час всього навчання можна звернутися за підтримкою в чат з викладачами та іншими учнями.

Всі заняття з викладачами проходять в режимі онлайн, проте є кілька варіантів розкладу, щоб кожен школяр зміг підлаштувати під них свій графік. А при необхідності семінари та лекції можна переглянути в будь-який час.

Читайте також:  ЗНО з історії України в 2018 році

Фішки занять-онлайн

Головними фішками онлайн-підготовки до ДПА є гарантія вступу до бюджету. Мабуть, це головний і найвагоміший з усіх плюсів.

  1. По-перше, за рахунок того, що групи-онлайн формуються за рівнем знань учнів. Такий підхід частіше використовують для вивчення іноземних мов, але ДПА поширив його на всі предмети. Це вдале рішення, так як 50% проблем шкільної підготовки до ДПА з’являються тому, що педагогу доводиться однаково вчити дітей з різним рівнем підготовки і мотивації, орієнтовні вимоги до змісту атестаційних завдань ДПА
    також враховуються.
  2. По-друге, в ДПА дуже відповідально ставляться до перевірки домашніх завдань. Якщо у дитини щось не виходить, то йому допомагає куратор — відповідає на питання, обговорює з ним складні теми. Раз на місяць проводиться повноцінне тестування в форматі ДПА, яке, з одного боку, дозволяє відстежити прогрес учня, а з іншого — звикнути до формату і бути впевненим на самому іспиті.

Онлайн-навчання проводиться кращими викладачами – випускниками престижних вузів з великим досвідом викладання. У команді стежать за тим, щоб викладачі були не тільки досвідченими, але і доброзичливими, здатними з гумором пояснити навіть самий зубодробітельний матеріал.

Резюме

Яким буде ДПА в 2022 році ще невідомо. Положення про ДПА розроблено, але не підписано відповідними органами. При цьому всі зрозуміють, що воно буде іншим, більш складнішим, ніж у 2021 році.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.