Меню

Коли буде ЗНО в 2022 році?

Важлива новина для нинішніх випускників школи, які будуть здавати ЗНО в 2022 році, говорить по майбутні зміни щодо здачі іспиту.

Як зміниться єдиний держіспит, які особливості здачі ЗНО в 2022 році? Чи правда, що завдання стануть складніше? Чи скоротиться кількість 100-бальників? На найгостріші запитання пропонуємо отримати відповіді прямо зараз.

Коли буде ЗНО в 2022 році

Суть ЗНО

У багатьох країнах давно введені єдині для випускників іспити, покликані оцінювати знання школярів після закінчення загальноосвітніх установ і перед вступом до навчальних закладів вищого порядку. ЗНО – якраз таке тестування, схоже з російським ЄДІ.

До відома! Абревіатура ЗНО українською розшифровується як «зовнішнє незалежне оцінювання», що в перекладі на російську означає «зовнішнє незалежне оцінювання» (інше скорочення – ЗНО).

В Україні більше десяти років тому стартувала освітня реформа, одним з напрямків якої стало введення обов’язкового для всіх випускників незалежного зовнішнього тестування. Воно передбачає складання іспитів з основних шкільних дисциплін, дозволяє оцінювати рівень підготовки учнів, а також відкриває перед абітурієнтами двері в численні вузи.

Тобто ЗНО є одночасно випускним і вступним тестуванням, що проходить після завершення освоєння освітньої програми перед вступом до університету.

Про екзамени 2022

Що стосується ЗНО – 2022, то зміни дійсно будуть. І це не наша примха, завдання ускладнити іспит не варто. Вся справа в тому, що саме в 2022 році школу будуть закінчувати хлопці, які з першого класу вчилися за сучасними шкільними стандартами. А в них зовсім інші підходи. На чолі кута не просто знання фактів, дат або формул, але їх практичне застосування.

Зроблено акцент на те, що школа повинна навчити дитину аналізувати, систематизувати, відбирати і комбінувати дані, робити на їх основі висновки. Але ніяких «революцій» ми не планується. Перехід від перевірки знань до практики буде поступовим. І ті перспективні завдання, які налякали деяких, – це ще не затверджені моделі ДПА 2022 року.

Випускникам 11-х класів, які не планують вступати до вузів, потрібно буде здати Державний випускний іспит з двох предметів – української мови та математики. На цій підставі вони отримають атестат про середню загальну освіту.

Читайте також:  Тема першого уроку в новому 2020-2021 навчальному році

Випускники, які хочуть вступити до вузу, в тому числі випускники минулих років, будуть здавати ЗНО, необхідне для вступу. При цьому для отримання атестата їм буде достатньо результатів єдиного державного іспиту з української мови.

Окремі правила діятимуть для дітей з інвалідністю, які закінчують 11-й клас. Для отримання атестата їм потрібно здати зовнішнє оцінювання в 2022 р. з української мови чи інший іспит згідно законодавства.

ЗНО в 2022 році будуть здавати всі випускники шкіл України. Його висновки покажуть, в які ВНЗ зможуть поступити випускники без проблем та в яких закладах прийдеться вчитися на контракту.

Хто складатиме ЗНО у 2022 році?

ЗНО – обов’язкове для випускників шкіл в Україні тестування. У 2022 році, як і в попередні роки, проходити його будуть абсолютно всі учні 11-х класів, які освоїли шкільну програму.

Також з 2021-го року зовнішнє оцінювання впроваджується і для учнів професійних технічних училищ, коледжів. Зовнішнє незалежне оцінювання 2022, нововведення та обов’язкові предмети ЗНО, які проводитимуться для даної категорії після других курсів, стануть відомими пізніше. До нинішнього року представники коледжів і ПТУ від тестування звільнялися.

Ще в 2022 році продемонструвати свої знання в ході ЗНО зможуть як нинішні випускники, які завершили середню загальну освіту в 2022, так і підлітки, які закінчили школи в минулі роки. Це стосується школярів, які з яких-небудь причин (через хвороби, за сімейними та іншими особистими обставинами) не мали можливості здати обов’язкові іспити після навчання разом зі своїми однокласниками.

Коли буде ЗНО в Україні

Якщо ж випускник пройде тестування в 2021, але не зможе відразу вступити в один з українських вузів, то йому, найімовірніше, доведеться піддаватися ЗНО повторно в 2022 (за новою програмою), так як вищими закладами приймаються лише «свіжі» сертифікати.

Як проходять ЗНО?

ЗНО проводяться у вигляді тестувань: випускникам пропонуються тести, що включають безпосередньо питання і варіанти відповідей на них (по кілька в кожному завданні). Від екзаменується потрібно давати правильні відповіді, вибираючи із запропонованих. Іноді треба відповідати розгорнуто або виконувати ускладнені завдання: складати графіки і послідовності, підбирати логічні пари і так далі.

Корисно знати! Як правило, структура тестування однакова, так що випускникам 2022 року можна буде вивчити тести за попередній 2021 рік. Звичайно, завдання розрізняються, але суть залишається незмінною. Всі завдання складаються на основі діючої в українських школах освітньої програми.

Принципи і правила тестування для основних предметів

Випускникам  потрібно буде здати обов’язкові предмети для здачі ЗНО в 2022 році та отримати максимальні бали по наступним предметам.

Українська мова

Випробуваним пропонується 58 завдань, на виконання яких відводиться 3 години. Перевіряються знання учнів з орфографії, пунктуації, фонетики, побудови речень, використання головних і службових частин мови, стилістики, прямої і непрямої мови.

Історія України

Є найбільш складним і об’ємним тестуванням, що складається з шістдесяти завдань. Це питання для перевірки знань історії країни з давніх часів і до теперішнього часу: про розселення племен, Галицько-Волинську та Київську держави, Речі Посполиту, національно-визвольну війну сімнадцятого століття, а також новітній період (з охопленням подій 2014-го року). Відводиться на здачу іспиту з даної дисципліни 150хв.

ЗНО в 2022 році

Література

Зовнішнє незалежне оцінювання у 2022 році в Україні передбачає дачу відповідей на запитання про давню українську писемність, народну усну творчість, літературу з поділом на кілька часових періодів (починаючи з вісімнадцятого століття і до сучасності). Основні тестові завдання доповнюються творчим блоком-написанням твору державною мовою України.

Математика

Програми ЗНО на 2022 рік з такої дисципліни передбачають 33 завдання, що зачіпають основи геометрії, алгебри, планіметрії, математичного аналізу, стереометрії, статистики та комбінаторики. В іспиті передбачаються не тільки вибір відповідей із пропонованих варіантів, але і побудова графіків, складання логічних пар, а також розгорнуті пояснення для деяких завдань. Загальний наданий кожному екзаменованому час-рівно три години.

Іноземні мови

Французька, іспанська, німецька, англійська. Раніше перевірялися навички читання, застосування мови і письма. Так, пропонувалося вставляти пропущені в словах букви, вибирати відповідні варіанти, давати розгорнуті мають вільну форму відповіді. Що очікує в 2022 році всіх випускників, поки неясно, але плануються масштабні зміни і доповнення в тестуванні.

Інші предмети учні обрають самостійно. До них також є свої правила.

Реєстрація

Для проходження ЗНО у 2022 році кожному випускнику потрібно завчасно зареєструватися. Реєстрація триватиме місяць, з 3 лютого по 24 березня 2022року. Щоб зареєструватися потрібно спочатку зайти на офіційний веб-сайт обраного ВУЗу і уточнити перелік дисциплін, які повинні бути здані для вступу.

Далі слід зі списку всіх предметів вибрати потрібні (крім обов’язкових), необхідні приймаючим вищим навчальним закладом. Після цього збираються реєстраційні документи: копія громадянського паспорта і два фото 3х4, а також реєстраційна карта (можна отримати її в університеті, в який майбутній випускник хоче вступати). Далі в загальноосвітній заклад слід подати дану документацію з уточненням дисциплін, ЗНО з яких будуть проводитися.

Дати проведення ЗНО стануть відомими пізніше. Щоб їх дізнатися треба зайти в особистий кабінет, або відстежувати інформацію в інтернет-ресурсах. В ньому же будуть оприлюднені результати ЗНО.

Які зміни очікують випускників 2022?

Розглянемо всі нововведення:

  1. Обов’язкове тестування з математики. За словами міністра МОН України, така зміна покликана вирішити проблему, що полягає в недостатності математичних знань у сучасних школярів. ЗНО з такої дисципліни дозволить не тільки перевірити рівень отриманих навичок, а й переглянути методики освіти та проаналізувати їх ефективність, а також побороти страх більшості учнів перед математикою. Ймовірно, для успішної здачі обов’язкового іспиту з математики будуть збільшені кількості годин, відведених в школах на вивчення даного предмета.
  2. Розширення категорії здаючих ЗНО. Тепер тестування повинні проходити і студенти коледжів і ПТУ після закінчення других курсів (для подальшого вступу до вузів).
  3. Укорочені терміни дії сертифікатів. Якщо раніше вони залишалися дійсними і приймалися протягом трьох років, то тепер період дії планується скоротити до року. Це означає, що якщо випускник планово склав іспит, але в поточному році не вступив до вузу (наприклад, через призов в армію або серйозного захворювання), то через дванадцять місяців він змушений буде піддатися ЗНО повторно (за новою освітньою програмою).
  4. Дворівневі тестування з іноземних мов та з математики. Стандартний іспит здається, якщо учень освоїв базову програму. Дворівневе ЗНО проводиться, якщо випускник отримував профільні знання і планує вступати до вузу, що вимагає здачі відповідного предмета (іноземної мови або математики).
  5. Адаптація формату ЗНО для слабозорих (незрячих) учнів та підлітків з обмеженими фізичними можливостями.

Швидше за все, в 2022 році тестування в рамках зовнішнього незалежного оцінювання будуть проходити всі, в тому числі особи з інвалідністю.

Резюме

Програми ЗНО на 2022 рік обіцяють бути ускладненими. Перша інформація про них вже з’явилася в інтернет-ресурсах. Якісна підготовка до екзаменів заздалегідь допоможе отримати гарні бали та вступити до ВНЗ на бюджет.

Це буде цікаво:

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *