Меню

Яким буде ДПА в 2021 році?

ДПА – оцінка знань учнів на предмет освоєння ними освітніх програм. Протягом тривалого часу здавалася за допомогою тестування або державних іспитів.

Надалі учні середніх шкіл, гімназій та інших категорій здаватимуть ДПА у 2021 році безпосередньо у формі ЗНО. Які зміни очікують майбутніх студентів, пропонуємо ознайомитися детальніше.

ДПА в Україні в 2021 році

Підсумкова атестація старшокласників у 2020 році

Цього року як і в попередніх підсумкова атестація проводитиметься за трьома іспитами: рідною мовою, математикою та історією України (з середніх віків і закінчуючи теперішнім часом). Четвертий предмет учні вибирають самостійно, в залежності від напрямку майбутньої професії або інших факторів.

Тестування проводиться в спеціальних пунктах, адреси яких стають відомими напередодні складання іспитів. Як правило, це не рідна школа, в якій є знайомі вчителі. Тестування називається незалежним тому, що під час іспитів учень залишається один на один зі своїми знаннями.

Можливий графік проведення ДПА – з 21.05.2020 по 13.06.2020. Зазначена дата є попередньою і може бути переглянута у зв’язку з введенням карантину через коронавірусну інфекцію.

Дати проведення державної підсумкової атестації для 9 класу

Система тестів на Україні введена як для випускників, так і для дев’ятикласників. Тестування проводиться по всій країні. Отримані результати є підсумком роботи викладацької діяльності. Після їх афішування учні можуть бути розподілені за профільними старшими класами.

Практика попередніх років показала, що всі школярі впоралися із завданнями на гідному рівні. Проведення тестів у 9 класі здійснюється на базі рідної школи. Іспити приймають, вчителі, які протягом декількох років навчали школярів знанням. Незалежно від цього дівчата з хлопчаками відчувають хвилювання, оскільки кожен з них бажає максимально відмінний атестат.

Варіант екзаменації виключно тестовий. Ніякої співбесіди або аудіювання на даному етапі не проводиться. Основними предметами, за якими даються іспити, є: українська мова, математика та іноземна мова, що викладається в школі.

Читайте також:  Зовнішнє незалежне оцінювання у 2021 році в Україні

Останній предмет школярі визначають самостійно в залежності від нахилів і подальшої профорієнтації. Які дати проведення державної підсумкової атестації для 9 класу випадуть на цей рік, залишається загадкою. В кінці навчального року інформація стане доступна всім.

Реєстрація учнів для складання ЗНО

Для доступу до ЗНО та отримання сертифіката випускникам необхідно зареєструватися на сайті. Після закладу особистого кабінету, відомості, що стосуються підсумкової атестації будуть доступні особисто вам і екзаменаторам. При цьому не варто забувати про документи, які є обов’язковими при здачі іспиту.

Іспити в Україні в 2021 році

Положення про ДПА передбачило наявність ряду наступних документів:

  • 11-класники-власноруч написана заява, паспорт, інн, довідка з фото зі школи, згода учня на обробку персональних даних від батьків або опікунів;
  • учні середніх професійних закладів-власноруч написана заява, паспорт, інн, довідка з фото з середньотехнічного навчального закладу, згода учня на обробку персональних даних від батьків або опікунів;
  • випускники 2016 – 2018рр. без атестата-власноруч написана заява, паспорт, інн, довідка з освітнього закладу, копія диплома, згода на обробку персональних даних;
  • випускники середньої школи інших років випуску-власноруч написана заява, паспорт, інн, копія диплома, згода на обробку персональних даних, документ, що підтверджує зміну прізвища.

З повним переліком пакету документів можна ознайомитися на сайті Міносвіти України. Вивчаючи останні нововведення, аналізуючи проекти законодавчих актів у частині освіти у шкільних закладах стало відомо, що ситуація зі здачею ДПА та переліком предметів зміниться у 2021 році.

Тестування одинадцятикласників 2021 року- особливості

Учні навчальних закладів 2020-2021 року випуску зіткнуться з кардинальними змінами в частині тестування. Зі слів міністра Міносвіти України стало відомо, що для отримання сертифікату учням доведеться скласти 4 тести із ЗНО.

Українська мова та математика – обов’язкові предметидля сдачі державної підсумкової атестації в 2021 році. Оцінюватимуться за дворівневою системою, де перша передбачає оцінку бази даних отриманої в школі, друга представлена логічними завданнями і має профільний напрям.

На третьому етапі тестування українським школярам доведеться вибрати історію України або іноземну мову.

Четвертий етап передбачає самостійний вибір предмета, запропонований Українським центром оцінювання якості освіти. Як правило, школярі вибирають предмет, що є головним при вступі до вищих навчальних закладів.

Головними причинами законодавчих змін у 2021 році є:

  • розвиток логічного і абстрактного мислення в учнів;
  • виявлення слабких моментів, подальше виправлення помилок;
  • розвиток розуміння важливості тестування при виборі майбутньої професії.
Читайте також:  Про структуру 2019/2020 навчального року

Викладацький досвід показує нововведення підуть на користь дорослим і дітям. Попереднє ознайомлення зі складнощами підвищить рівень підготовки та серйозність до ДПА.

Орієнтовні вимоги до змісту атестаційних завдань ДПА полягають у наступному:

  • 1 рівень з української мови-здача базових тестів;
  • 2 рівень з української мови та літератури-складання тестів на професійному рівні з поясненнями та доповненнями до них;
  • математика-рівні аналогічні українській мові, припускають появу складнощів на 2 рівні.

Перед тим як шукати відповідь на питання яким буде ДПА в 2021 році слід подумати про цілі тестування, напрям майбутньої діяльності і серйозне ставлення до навчання.

Особи, які сподіваються на списування та інші пільги, можуть заздалегідь забути про це. Практика попередніх років показує, що контроль за перебігом іспитів посилюється щорічно. Тому варто задуматися про самостійну ґрунтовну підготовку або роботу з репетитором.

Чи буде ЗНО у 2020 році?

У зв’язку з появою випадків коронавірусної інфекції на території України Урядом прийнято рішення про введення карантину та проведення профілактичних заходів. Без уваги не залишилися освітні установи всіх рівнів акредитації.

З інформації, наданої виконуючим обов’язки Міністром освіти стало відомо, що діти проходитимуть навчання в дистанційній формі. Такий стан справ триватиме до травня цього року. Навчальний процес учнів може закінчиться 1 липня.

На сьогоднішній день інформація залишається не точною, оскільки термін закінчення епідемії невідомий. Якщо ситуація стабілізується найближчим часом, учні будуть повернуті за свої парти.

Підсумкова атестація 2020, коли вона буде

Державна атестація для четвертокласників і дев’ятикласників скасована у зв’язку з введенням карантину. У разі його завершення Міносвіти готове провести ЗНО в червні, липні або серпні, внаслідок чого вступна кампанія буде зміщена.

Якщо таке станеться, результати тестування стануть відомі школярам в середині вересня, а прийом до вищих навчальних закладів триватиме до середини жовтня. Прийняте рішення буде повідомлено додатково.

Читайте також:  Програми ЗНО на 2020 рік

Крім зазначеного, Міносвіти розглядає можливість проведення вступної кампанії в дистанційному режимі. Раніше не застосовувана методика допоможе знизити скупчення людей, мінімізувати контакти в аудиторіях.

Дистанційне навчання та здача ДПА не передбачена для осіб, які бажають отримати кваліфікацію за такими напрямами, як доктори філософії, мистецтв і наук.

Школярі та студенти, які проживають в південно-східній частині України і на території Криму, які не навчаються в дистанційному режимі і в українських школах, бажаючі вступити до українських вищих навчальних закладів можуть здати тестування екстерном.

Скласти іспити можна в школах на підконтрольній Україні території або в освітніх центрах: «Крим-Україна» і «Донбас-Україна».

Резюме

Незважаючи на карантин в школі та інших освітніх установах, діти та їхні батьки задаються питанням, чи будуть використовуватися тести для ЗНО в 2021 році і які основні особливості тестування в 2020 році.

Отримання відповіді дозволить правильно підготуватися до іспиту і стати студентом вищого навчального закладу на бюджетній основі. Зі слів міністра освіти України тестування у 2020 році нічим не відрізняється від попереднього.

У новому періоді школярів та учнів середньотехнічних закладів чекають зміни. Нововведення спрямовані на вдосконалення знань і розвиток логіки, необхідної для використання в професійній діяльності.

Це буде цікаво:

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *