Меню

Електронне декларування у 2018 році

Поступово електронне декларування починає впроваджуватися на території України. Це інновація, яка має мету полегшити саму процедуру декларування. За ініціативою державної влади перша хвиля електронного декларування відбувалася кілька років тому. Звичайні українці з захопленням прийняли такі нововведення та найменували їх найголовнішим досягненням тих років. Те, яким чином буде відбуватися електронне декларування у 2018 році – дуже актуальна тема, оскільки вже зараз йде друга хвиля подання електронних звітів.електронне декларування

Важливість змін

Окрім введення нового способу подання звітності, наразі відбуваються загальні зміни у всій системі. Їх суть полягає у тому, що вони певним чином змушують усіх політиків та можновладців до декларування усього свого майна, а не як раніше. Таким чином, можновладці більше не є недоторканними та контролюючі органи можуть проводити повні перевірки усіх громадян держави. Завдяки цьому деякі політики змогли доказати те, що їх власність була набута виключно законним шляхом, а деякі навпаки викликали великі підозри. Проти таких осіб були навіть порушені кримінальні справи та вже зараз ведуть масові розслідування.

Такі зміни – це свого роду можливість, за допомогою якої українська влада вирішила показати іншим країнам та міжнародним організаціям, що Україна рухається шляхом активних та правильних змін, шляхом реформування. Зараз постійно впроваджуються докорінні зміни, які дозволяють змінити загальну ситуацію в державі та активно боротися проти антикорупційних проявів.

Чому електронне декларування є таким важливим кроком

Не секрет, що подача електронних декларацій у 2018 році в Україні – це осучаснення української системи декларування. Річ у тім, що міжнародні організації та іноземні кредитори повинні знати, що вони не просто так виділяють гроші та їх ніхто не краде. Подібні реформи – це спосіб показати, що кошти дійсно використовуються за призначенням. Однак треба не забувати про проблему корупції, що дуже сильно поширена в сучасній Україні. Одного разу навіть МВФ казало про те, що є необхідність створювати антикорупційні суди. Більш того, представники ЄС приділяють цьому питанню найбільше уваги.

Як відомо, перший етап декларування стосувався не усіх жителів держави. Проте влада повідомляла, що з часом ця система набуде значно більшого розповсюдження. А тому вже під час початку другої хвилі було визначено значно більше коло декларантів. А тому тепер під електронне декларування підпадають не тільки різного роду можновладці, а ще й представники сфери освіти, науки, медицини, тощо. Корупція, звісно, поширена у всіх можливих сферах, а тому цей вид декларування покликаний викорінити усілякі її прояви у кожній сфері діяльності. Дуже сильно проблема корупції спостерігається у сфері освіти. Нова редакція закону призведе до створення контролюючих органів, які будуть активно сприяти вирішенню цієї проблеми.Чому електронне декларування є таким важливим кроком

Це потрібно робити кожному

Електронне декларування ставить перед кожним громадянином одну умову – обов’язковість. Це означає, що ніхто не зможе відмовитися від цього процесу. Інші реформи активно сприятимуть тому, що нову постанову не можна буде обійти неправомірним чином. Раніше уся звітність мала виключно паперову форму, а тому при її подачі було досить складно контролювати те, хто надав декларації, а хто не встиг цього зробити. Були, звісно, й інші проблеми системи, які дозволяли людям успішно нехтувати процесом подання звітності. Треба знати, що наразі політики вносять останні поправки у системи автоматичного контролю та перевірки подання достовірної звітності.

Читайте також:  Податкова соціальна пільга в 2022 році

Проте ця нова система отримала не тільки позитивні відгуки. Натомість була чимала хвиля обурення. Річ у тім, що впроваджувана система електронного декларування буквально змусить кожного українця подавати звітність, що буде стосуватися кожної копійки, що була зароблена. Велика кількість провідних експертів вважає, що такі зміни є дійсно не доцільними. Вони кажуть, що обов’язкове електронне декларування має стосуватися виключно політиків та усіх можновладців, бо корупційні прояви, перш за все, широко поширені саме серед них. А те, що така система буде застосована до українців – своєрідний крок у минуле, де ресурси держави будуть витрачатися просто так.

Проте треба не забувати, що проект цієї реформи ще й досі знаходиться на доопрацюванні. Влада намагається максимально оптимізувати його та зробити таким, який можна реалізувати. Наслідком цього може бути те, що з часом з’являться нові особливості електронного декларування у 2018 році. Більш того, оптимізація проекту робиться з метою скорочення витрат на реалізацію реформи. Бюджет країни не такий великий, як хотілося б, а в той же час впроваджується велика кількість інших реформ.Це потрібно робити кожному

Кому на даний момент доведеться здійснювати електронне декларування

Оскільки цей вид декларування набуває обов’язковості, представникам багатьох професій треба знати, чи стосується це питання них, бо дуже часто виникають питання з приводу того, хто подає електронну декларацію у 2018 році в Україні. Річ у тім, що незнання того, що вам стосується декларування не звільняє від відповідальності. Вже зараз були чітко встановлені основні строки подання усієї звітності. Проте державна влада все ж вирішила дати людям трохи більше часу через ту саму неорганізованість, що проявляється у несвоєчасному поданні звітності та малій обізнаності.

Читайте також:  Причины и выгода: почему оформляют микрозаймы

Нещодавно органи статистики поділилися досить цікавою інформацію. Як відомо, у 2018 році щонайменше 800 тисяч державних службовців повинні будуть подати звітність, що має підтвердити легальність їх прибутків. Якщо підтвердження не буде, то люди позбавлятимуться посад, отримуватимуть чималі штрафи та йтимуть під суд.

Що нового буде для можновладців

Якщо вже й говорити про те, хто заповнює електронну декларацію у 2018 році, то треба згадати, що завдяки нововведенням найбільша увага буде приділятися саме верхівці держави. Це означає, що в першу чергу треба звернути увагу на голову держави та політиків, представників уряду.

Отже, можна зробити висновок, що найбільша кількість уваги уже приділятися саме керівним органам, а тому декларацій без якихось винятків мають подаватися наступними особами:

 • усіма депутатами ВР України;
 • можновладцями, які є уповноваженими з питань людини;
 • головою ВР України;
 • заступниками;
 • особами, що виступають представниками міських та селищних рад, а також їх керівниками.

Окрім того, що тепер звітувати повинні будуть усі депутати та увесь керівний орган держави, декларація стосуватиметься ще й представників головних державних установ та служб України:

 • усіма співробітниками Конституційного Суду України;
 • представниками НБУ;
 • співробітниками СБУ
 • особами, що входять до ЦВК;
 • тощо.

Чи стосується обов’язкове подання звітності інших сфер

Після таких нововведень подавати декларації треба навіть особам, що обіймають посади в лавах ЗСУ. Таким чином, декларації надаються не тільки керівною ланкою військових частин, підрозділів, тощо, а ще й звичайними солдатами, що йдуть служити за контрактом. Проте прибуток солдатів строкової служби й так суворо контролюється, а тому їм подавати звітність не потрібно.

Як відомо, в подібних установах наразі змушують співробітників ознайомитись питанням електронного декларування, аби вони знали як і нащо це робити. Наприклад, вже зараз проводиться інформування співробітників Національної поліції. Для них це дещо нове, бо раніше декларування ніяк їх не стосувалося. А тепер, коли все змінилося та щоб уникнути проявив корупції у вигляді хабарів, полісмени будуть подавати звітність навіть частіше, ніж треба.

Читайте також:  Реформа ГСЧС Украины в 2021 году

Це, насправді, ще далеко не все. Список структур, які будуть подавати електронну декларацію, насправді чималий. У кожній сфері будуть проводити відповідні інформування. Окрім того, якщо ви бажаєте дізнатися про це питання трохи докладніше, то завжди можна знайти відповідну інформацію в мережі Інтернет або дізнатися з офіційних коментарів від представників державної влади. Наразі відомо, що ЗМІ будуть активно висвітлювати цю тему, бо вона є дуже актуальною. Однак одну річ можна сказати точно: декларування доходів державних службовців у 2018 році буде обов’язковим без якихось виключень.Чи стосується обов’язкове подання звітності інших сфер

 

3 комментария
 1. Любов 23 января, 2018 / Ответить
 2. Оксана 16 февраля, 2018 / Ответить
 3. Валентина 13 марта, 2018 / Ответить

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.