Меню

Індекс інфляції в 2018 році

З прийняттям ряду законів щодо поліпшення матеріального становища громадян країни, також відбулись зміни на усьому споживчому ринку. Базуючись на даних щодо ситуації між попитом та платіжною спроможністю українців, слід визначити якою буде інфляція у 2018 році в Україні. За приведеними даними служби державної статистики різкого падіння або зростання інфляції у найближчому періоді очікувати не варто.

В загальному розумінні українців, інфляція – це фактор, який показує можливість придбання деяких товарів або послуг громадянами. Тому коливання індексу неабияк впливає на моральний настрій українців.

Завдяки поповненню бюджету країни Міжнародним валютним фондом, а також завдяки матеріальній допомозі з боку штатів, прогнозований рівень інфляції складатиме від 4 до 6%. Такий показник краще, ніж у 2017 році. Покращення ситуації з розрахунковими показниками обумовлене стабілізацією після різкого підняття мінімальної заробітної плати.

Інфляційний звіт початку року сповіщає про можливу стабілізацію інфляції на рівні 6%. Це покращення можливе за умови відновлення попиту на деякі продовольчі товари та проведення монетарної політики. Протягом першого кварталу відбуватиметься стабілізація цін, протягом другого та третього – зростання. Уповільнення інфляції прогнозується на останній квартал 2018 року.Інфляційний звіт

Тенденція інфляції 2018. Які чинники вплинуть на платоспроможність громадян

Інфляція в Україні в 2018 році стабілізується за рахунок економічного зростання. Міністерство фінансів наголошує що обмеження або припинення постачання товарів на схід України суттєво не вплине на загальний рівень інфляції. Найбільшого впливу завдасть заміна сировини. Через унеможливлення постачання з окупованої території деяких необхідних ресурсів, підприємства вимушені перейти на використання імпортної сировини, що неабияк вплине на формування цін на продукцію.

Для порівняння: у 2016 році Україна «посіла» друге місце антирейтингу за рівнем інфляції. На той час такий рівень становив майже 50%. Порівнюючи ці дані з теперішніми та прогнозованими на найближчий період, можна з точністю сказати що економічна ситуація в країні стабілізується.

Також прискоряться темпи економічного зростання за рахунок експорту. Стабілізація на міжнародному ринку торгівлі дозволить нарощувати інвестиції підприємствам, які орієнтовані на експортну торгівлю. Проте повністю задовольнити потреби українців не вдасться, адже на внутрішньому ринку все ж таки переважають імпортні товари та пропозиції.

Покращення ситуації на торговельному ринку позитивно вплине також на дефіцитний стан поточного рахунку країни. Державний бюджет також зможе «поповнити» свої запаси за рахунок підвищення деяких податкових ставок.Інфляція в Україні в 2018 році

Чи варто очікувати покращень звичайним громадянам

Індекс споживчих цін протягом усього 2018 року або як ще його називають, індекс інфляції, буде нестабільним. Динаміка такого індексу зростатиме з початку року майже до середини осені. Стабілізація та падіння індексу очікується на четвертий квартал 2018. Задля покращення життя громадян, уряд усіляко підвищує прожитковий мінімум, заробітну плату, деякі види матеріальної допомоги.

За останні одинадцять років індекс споживчих цін коливався на рівні 15%. Саме цьому досягнення спланованої цілі позитивно вплине на рівень життя українців. Формування відсотку інфляції відбувається завдяки двом складовим: монетарному та немонетарному чинникам. Останній неабияк впливає на утворення інфляції, адже не контролюється центральним банком. До таких чинників відносяться, зокрема, адміністративно регульовані тарифи.

У середньому, ціни на споживчому ринку у 2018 році зростуть на 5%, зокрема:

 • ​ на продукти харчування (м’ясо, молочні та зернові продукти, овочі, товари бакалійної групи, тощо) на 3%;
 • ​ на підакцизні товари – на 5%;
 • тарифи на житлово-комунальні послуги – на 4%;
 • ​ на паливно-мастильні – на 3.1%;
 • ​ послуги зв’язку (зокрема поштові послуги) – на 3.5%.продукти харчування

Фактори, що здатні змінити планову ситуацію

Національний банк вважає недоцільним коригувати індекс інфляції в 2018 році за рахунок монетарної політики. Пояснюється така відмова можливістю гальмування росту економіки та необґрунтованого збільшення інфляційного відсотку в майбутньому.

Читайте також:  Административный кодекс Украины на 2021 год

Нова пенсійна реформа також не стане фактором зростання індексу інфляції, адже кошти, спрямовані на підвищення пенсій забезпечені економічними показниками. Можливе несуттєве зростання інфляції пояснюється збільшенням кількості платоспроможних українців. У разі, якщо зростання все ж таки відбудеться, воно відразу ж перекриється необхідним товаром або послугами.

Головним фактором сповільнення росту споживчої інфляції виступає надмірне збільшення окремих тарифів у минулих періодах. Проте у загальних масштабах цей фактор не відіграватиме важливої ролі, адже вартість імпортованих енергоресурсів залишається високою.

Коли життя українців покращиться

Інфляція в Україні 2017-2018 забезпечує стримання монетарної політики, тому українцям все ще доцільно зберігати заощадження та накопичення в національній валюті.

«Найкращими» періодами у 2018 році для українців стануть перший, середина третього та четвертий квартали. Пояснюється це просто: у першому кварталі очікується врегулювання споживчих цін та стабілізація індексу інфляції, у середині третього – сезонне падіння цін на деякі товари та послуги, а вже наприкінці року можна очікувати на стабілізацію загальної економічної ситуації країни.

Загальне економічне зростання протягом 2018 року прискориться до 3%. Раніше сповіщались невтішні прогнози МВФ щодо економіки України. За цими даними, ВВП на 2018 рік повинен становити 3.2%. На даний момент, Міжнародний Валютний Фонд приводить нові, більш втішні розрахункові дані, згідно з якими ВВП України 2018 складатиме 3.5%.

МВФ наголошує на можливості зростання тенденції до 4% за умови виконання ряду реформ та забезпечення ефективності реалізації чинних законопроектів. Також для забезпечення стабільності економічної ситуації необхідно збільшити інвестиції та збільшити обсяги виробництва. Не зайвим стане збільшення участі на ринку праці. Задля забезпечення останнього необхідно провести ряд реформ, що пов’язані з підготовкою спеціалістів та їх працевлаштуванням.Коли життя українців покращиться

Основні прогнози провідних спеціалістів

Провідні економісти вважають, що прогнози інфляції в Україні на 2018 рік можна вважати доцільними та успішними. На їх думку, рівень інфляції, що коливається в межах 10%, означає адаптацію платіжної спроможності громадян до нинішніх умов. Подібні фактори вплинуть на формування нових заробітних плат на рівні 5 – 8 тисяч гривень. Останній фактор відіграє велику роль у детінізації підприємств та прирівняні умов праці населення у цілому. В свою чергу, легальні робочі місця та прозорість ведення обліку на підприємствах покращать загальне економічне становище в країні.

Читайте також:  Ціни на продукти в Польщі у 2022 році

Експерти зазначають про можливість змін прогнозу «в гіршу сторону». Таке погіршення можливо у разі настання однієї із ситуацій:

 •  відмова співпраці з боку МВФ;
 • ​ погіршення ситуації на сході країни;
 • ​ перевибори до ВР.

Також, на думку експертів, повна стабілізація в Україні настане вже за 2-3 роки. Головною передумовою розвитку країни залишається позитивна динаміка економічного зростання.дівчата українки

Прогнозований рівень інфляції 2018

За основними макропоказниками, інфляція за 2018 рік становитиме 111%, тобто вартість продукції та послуг зросте на 11% протягом року. Такий висновок опублікував у 2015 році прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк. Інші експерти прогнозують відмінні результати, зокрема:

 • ​ Міжнародний Валютний Фонд – 9%;
 • ​ Національний Банк України – 5%;
 • ​ інші експерти Кабінету Міністрів – від 7 до 12%.

Національний Банк складає оптимістичні прогнози щодо індексу інфляції у майбутньому. За розрахунками, останній складатиме всього 5% вже з початку 2019 року та у подальшому. Ця цифра обумовлена достатніми запасами золотовалютного фонду країни. У 2018 році загальна вартість запасів сягає майже 16 млрд доларів США. Кошти, якими поповнився даний фонд, були надані постійним партнером України – Міжнародним Валютним Фондом та іншими фінансовими організаціями.

Поліпшення в очікуванні зміни інфляції стримуватимуть прискорення базової інфляції.​ Національний Банк України

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.