Меню

Календар офіційних свят в Польщі на 2022 рік

В наш час Польша є досить релігійною країною так як практично половина всього населення є віруючими. Велика увага приділяється освіті з релігійним підтекстом тому польський календар на 2022 рік в Польші повинен бути в кожній домівці.

Не залежно від того, до якого віросповідання належить людина на території цієї країни поширеним також є католицизм де поруч з ним добре себе почувають ще різноманітні релігійні напрямки. Весь цей релігійний підтекст є важливим для кожного громадянина країни.Польша є досить релігійною країною

Трішки про релігію

Для того, щоб зрозуміти яке свято чекає надалі варто лише відкрити церковний календар, де буде окремо виділена кожна окрема позиція. В зв’язку з тим, що поляки є слов`янами, їхнє сприйняття світу таке ж як і в українців.

Найбільш цікавим, чудовим та незвичним, а, найголовніше, найочікуванішим святом для цієї країни є, насамперед, Великдень. Але інші свята також відіграють велику роль.Трішки про релігію

Щодо великодня

24 грудня святкується так званий Святий вечір, який є перед днем народження спасителя. Не залежно від того, що це свято є значимим для багатьох жителів на державному рівні вихідний не робиться.

Польські релігійні свята 2022 року різноманітні. Серед них також слід зазначити так званий Святий вечір починається з появи першої зірочки на небосхилі. Якщо прослідкувати, то можна відмітити, що подібні події схожі і з Україною. Варто знати, що цей день доброзичливості, щастя та радості в зв’язку з цим забороняється ругань, сквернослів`я. Надалі вся сім’я збирається разом та починає святкування за столом.

Варто звернути увагу на те, що вбрання також повинно мати національний підтекст.  Всі в цей день бажають один-одному здоров’я та щастя, обговорюють певні родині ситуації та вирішують виниклі проблеми. Вечір наповнений таємничістю, теплом та затишком.

На столі повинна бути застлана біла гарна скатертина під яку обов’язково слід покласти трішки сіна, ялинку та свічечку. Страви потрібно їсти зі спеціально спеченими хлібними оплатками, котрі нагадують ситуації з життя Христа. Слід обов’язково сходити до костелу та освятити їх.

Читайте також:  Разновидности и особенности оформления страховки на жилые дома

Перед вечерою найголовніший член родини, котра зібралася разом, повинен прочитати історію народження Спасителя і тільки після цього приступити до трапези. Крім того, католики завжди у цей святий вечір готують подарунки для рідні, бо завдяки таким святам можна помирити цілі покоління та надалі жити в гармонії та добрі.24 грудня святкується так званий Святий вечір

Піст

Перед початком посту починається спеціальна середа, яка має назву Попільної. Піст повинен тривати не менш ніж 40 днів і знаменується початком святого Великодня. Нажаль, точної дати не має і святкування кожного року припадає на різні дати.

Календар польськіх свят 2022 в неділю починає Пальмове Воскресіння. В цей день поляки повинні наламати гілок пальми та піти до костелу. Далі йде Великий тиждень, коли необхідно віддати дань Спасителю та помолитися за нього адже багато років тому саме в цей день він був розіп’ятий на хресті за гріхи людства. Молитви необхідно читати досить довго, аж до Великої Суботи.

Христове свято

В неділю починається Великдень. Поляки повинні піти до костелу на богослужіння. Після цього люди йдуть додому, збираються сім`єю і починають розподіл яєць.

Забороняється в свято сперечатися, а тим паче сваритися. Смачні страви готують  заздалегідь, запрошують рідних та близьких і за веселими розмовами проводять вечір.Великдень

Понеділок

Слідом за Великоднем йде ще одне досить цікаве свято, яке шанують більшість поляків. Традиція досить цікава, бо люди беруть воду, наливають її в бутелі та починають обливати один одного. Раніше подібні дійства були притаманні невеликим містам та селищам, але наразі в зв’язку з розростанням мегаполісів про них стали забувати та завдяки молоді ситуація покращується.  В цей день завжди є сміх, радість за завзяття.

Читайте також:  Знаменні дати квітня 2022 року

Свята з зеленими гілками

Ці чудові стята кожного року проводяться на різну дату і залежать від того, коли заплановано святкування Воскресіння Христового. За віруваннями католиків встановлено, що на це свято всі змогли побачити Святий дух, який приніс народові чудову звістку.

Люди ламають зелені гілочки від дерев, які починають квітнути, збирають різноманітні запашні трави та прикрашають ними свої домівки. Наразі ця традиція більш притаманна сільській місцевості, в польських містах про неї забувають.

Крім того, хотілося б зазначити і про існування ще одного чудового свята під назвою Боже тіло, котре доповнює польський церковний календар на 2022 рік  та слідує за Зеленими святами. Віряни збираються разом та вбираються в святковий одяг, йдуть по містах та несуть в руках спеціальні вівтарі, котрі говорять про те, що люди пам’ятають про Євангелістів.

Завдяки релігійним польськім святам можливо зробити висновок про те, що польський народ доволі правильний, тямущий та набожний. Кожне свято для них шановане, бажане.

Ще одним зимовим святом для католиків є День святих. Варто відправитись на кладовище, де поховані родичі та близькі люди та вшанувати їх пам’ять покладанням гарних квітів, їжі. Не слід забувати і безіменні могили, так як вони також потребують додаткової уваги.

Анджейки

30 листопада відзначається ще одне католицьке свято, котре іменується як Анджея, або українською мовою Андрія. Прийнято збиратися гуртом молодим дівчатам та починати ворожіння на коханого. Ця традиція дуже схожа з нашою.

чудотворець Миколай

Маленькі дітлахи з великим нетерпінням очікують це свято, котре прийнято відзначати 6 грудня.  Чудовий старець Миколай виконує всі побажання малят, котрі весь рік намагаються слухатися своїх батьків щоб раз в рік отримати довгоочікуваний та такий жаданий дарунок.

За традицією в цей міста наповнені щастям та радістю, аніматори перевдягаються в костюми та роздають дітям солодощі.

Читайте також:  Как купить купить семена цветов в интернет магазине наложенным платежом

Якщо зробити порівняння то всі польські релігійні свята 2022 року в Польщі пов’язані єдиним – сім’єю. Крім того варто знати, що Польша є державою, котра знаходиться на третій позиції по переліку свят в усій Європі.

Слід вказати на те, що поляки є досить віруючи людьми бо на кожному їх етапі життя є релігійні моменті. В першу чергу мова йде про хрещення немовляти, коли воно народилося. Цей обряд досить старовинний, але молоді батьки завжди дотримуються цієї традиції.

Крім того, слід зазначити обов’язково Причастя та Сповідь. А що говорити про релігійний екзамен, котрий повинен здати католик при досягнені повноліття. Вірні відповіді на всі питання дають можливість молодій парі пройти вінчання.

В святкові дні в Польщі не працює жодний торгівельний центр або магазин в зв’язку з цим шопінг та закупівля продуктів харчування буде неможлива. Крім того, така ж ситуація очікує багатьох туристів, котрі захотять в святкові дні навідатися до цієї країни та поїсти в кав’ярнях. Цей факт слід враховувати.

Поляки, які є віруючими та сповідують католицизм зобов’язані відвідувати костел в неділю, сповідатися, щоб їхня душа була чистою. Варто вказати на той факт, що Польща настільки неповторна держава, що може в собі відразу поєднувати декілька сфер життя. В зв’язку з цим неодмінно слід вивчити наявність свят , котрі наповнюють календар офіційних свят в Польщі на 2022 рік, котрий повинен неодмінно бути в кожному домі.чудотворець Миколай

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.