Меню

Католицькі свята в Україні в 2020 році

Незважаючи на те, що основною релігією в Україні є християнство, не можна не відмітити популярність католицьких та греко-католицьких свят. На даний момент католицизм – друга релігія в Україні за кількістю вірян.

Кожний католик обов’язково стане у нагоді греко-католицький церковний календар, що дозволить не пропустити важливі святкування, дні вшанування святих та мучеників та інші важливі події.

Католические дети в церкви

В чому різниця між календарями?

Католицький церковний календар на 2020 рік певним чином відрізняється від православного, наприклад, за кількістю днів та неперехідними святами.

Все почалось в 16 столітті, коли велика кількість людей перейшла з юліанського календаря на григоріанський. Такий перехід пояснювався тим, що юліанський календар відставав від астрологічного та деякі дні просто губилися.

В наш час таких днів налічується 13. Це пояснює, чому католики святкують Різдво 25 грудня, а православні віруючі – 7 січня.

Для католицького календаря це свято є неперехідним, тобто воно святкується кожного року в одне й те саме число. А за новим календарем православні віруючі можуть перейти на святкування Різдва 8 січня, так як це пов’язано з астрологічними змінами часу.

Головні свята та події

Головна різниця між католицьким та православним календарем полягає в тому, що католицький характеризується більшою кількістю неперехідних подій, дати яких не змінюються з часом. Католицький календар на 2020 рік в Україні зазначає наступні найголовніші святкування.

Січень:

 • 1 січня – День поклоніння Пресвятій Богородиці;
 • 6 січня – Святий вечір, Богоявлення. Богоявлення пов’язано з Хрещенням Ісуса Христа в річці Йордан.
Читайте також:  День Святого Николая в Украине в 2020 году

Лютий:

 • 2 лютого – Стрітення Господнє – одне з найбільших свят, яке відзначають на 40 день після дня народження Ісуса Христа.

Березень:

 • 6 березня – Попільна середа – перший день Великого посту. Починаючи з цього дня відраховується 40 днів (не враховуючи неділь) до Великодня;
 • 19 березня – День святого Йосифа – Покровителя вселенської церкви;
 • 25 березня – Благовіщення Діви Марії. Свято пов’язане з благою вісткою, яку отримає Діва Марія від архангела Гавриїла про те, що вона зачне дитину від Святого Духа;
 • 24 березня – Різдво Святого Іоанна Предтечі.

Квітень:

 • 4 квітня – день покровителя учнів і студентів святого Ісидора;
 • 14 квітня – день, коли Господь ввійшов в Єрусалим (Пальмова неділя);
 • 12 квітня – святкування Великодня (Пасхи) – перехідне свято, яке відмічається всіма християнами.

Травень:

 • 21 травня – відмічається 40 день з дня воскресіння Ісуса;
 • 31 травня – зустріч Діви Марії з Пресвятою Єлизаветою;
 • 31 травня – День Святої Трійці (П’ятидесятниця) – 50-й день після Великодня. Свято названо на честь трьох відомих ликів Всевишнього – Бога-Отця, Бога-Сина та Бога-Святого Духа. В цей день Святий Дух зійшов на апостолів.

Червень:

 • 11 червня – День Святого Варнави;
 • 13 червня – День Святого Антонія;
 • 20 червня – День Пресвятого Тіла та Крові Христа – свято відмічається в четвер другої неділі по П’ятидесятниці;
 • 28 червня – день вшанування Святого Серця Ісуса Христа – відмічається в п’ятницю, на восьмий день після свята Тіла та Крові Христа;
 • 29 червня – День Апостолів Петра і Павла

Серпень:

 • 6 серпня – День Преображення Господнього (Яблуневий Спас) – символізує свято врожаю;
 • 15 серпня – День Вознесіння Діви Марії.
Читайте також:  День Валентина в Украине в 2021 году

Вересень:

 • 8 вересня – День народження Пресвятої Богородиці;
 • 14 вересня – Воздвиження Чесного Хреста Господнього.

Грудень:

 • 8 грудня – День Непорочного Зачаття Діви Марії;
 • 25 грудня – Різдво Ісуса Христа.

В останній день грудня відзначають день Святого сімейства.

Піст та його значення в житті католиків

Католицькі свята в Україні в 2020 році будуть незмінно пов’язані з дотриманням посту. Дотримання посту є обов’язковим як у православних, так і у католиків. Це пояснюється тим, що під час посту людина очищує своє тіло, думки та душу.

Для цього необхідно відмовитися від матеріальних благ, смачної їжі, алкогольних напоїв та гучного святкування. Релігія закликає, що під час постів людина повинна більше сповідуватись та причащатись, а також у вільний час читати молитви та відвідувати церкви.

Древний православный календарь

Усього існує п’ять католицьких постів, які відрізняються між собою тривалістю та суворістю дотримання правил посту. Їх поділяють на наступні:

 1. Великий – най триваліший та найсуворіший піст, який повинні дотримуватися всі віруючі. В нього немає точної дати проведення, бо вона залежить від дати Воскресіння, яку люди дізнаються тільки за декілька місяців до проведення. За 40 днів до цього свята віруючі відмовляються від деякої їжі, спиртних напоїв та гучних свят.
 2. Адвент – Різдвяний піст, який триває місяць. Піст передує Різдву Христовому та займає друге місце серед постів. Під час постування католики готуються до свята, відмовляються від жирної, м’ясної їжі, алкогольних напоїв та деяких матеріальних благ. Адвент передує нове життя для віруючих, тому кожен має очистити свої думки, душу та тіло від матеріального, стати більш добрим та милосердним.
 3. Переддень – піст, який триває один день напередодні якогось католицького свята. Це пов’язано зі святами, які вшановують пам’ять мучеників та святих.
 4. П’ятниця – один день на тиждень, який вважається виключенням. В цей день віруючі поводять себе скромніше за інші дні, багато моляться, уникають гріхопадінь та постяться. П’ятниця нагадує їм про їх обов’язок перед вірою, про те, що віруюча людина повинна бути скромною та допомагати іншим. Поститися в п’ятницю необхідно всім, хто планує сповідатися.
 5. Піст напередодні Святого Причастя – піст, який триває від декількох годин до одного дня. Святе Причастя – таїнство, яке поєднує католиків з Богом через хліб та вино. Напередодні всім бажаючим рекомендують попостувати, щоб очистити тіло та душу.
Читайте також:  Поминальні дні в 2020 році в УкраїніЦерковний календар греко-католицький включає в себе не тільки ці пости, але саме вони відіграють важливу роль в житті кожного віруючого. Багато постів та свят спільні для католиків та православних, тому різниця в деяких обрядах може бути ледь помітна.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.