Меню

Курс долара в Україні на 2019 рік

Україна усе ще перебуває в такому положенні, що про стабільність у сфері економіки та багатьох інших галузях навіть й мову вести не можна. Зараз усі ресурси та наявні сили витрачаються на латання дірок у державному бюджеті й фондах, а також на проведення реформ. Водночас експерти відмічають, що рівень економічного зростання практично стоїть на місці, не доводиться спостерігати якихось особливих зрушень. Це одна з причин того, що курс іноземних валют залишається на тому самому рівні чи навіть потихеньку росте. Нинішня ситуація викликає багато питань з приводу того, яким буде курс долара в Україні в 2019 році та по скільки українці будуть купувати іноземну валюту.


Насправді прогнози від міжнародних рейтингових агентств, політиків та економістів дуже різняться. Але більшість вважає, що ситуація буде потроху стабілізуватися, а курс буде курс почне змінюватися в кращу сторону. Звісно, є й ті, хто вважає, що Україна не володіє достатньою кількістю ресурсів та можливостей для впровадження усіх необхідних позитивним змін, а тому й немає підстави для падіння курсу.Курс долара в Україні на 2019 рік

Про що говорять представники рейтингових агентств?

Переважна більшість рейтингових агентств є прихильниками думки, що в 2019 році курс долара стосовно національної валюти складе щонайменше 27 гривень. Дехто каже, що він досягне позначки у 27,5 гривень. Але при цьому не враховуються традиційні сезонні зміни курсів, адже щороку влітку долар стає дешевше, а взимку його ціна навпаки різко зростає майже до рекордних позначок.


Прогноз курсу долара в 2019 році в Україні не такий позитивний, як хотілося б, але є певні зрушення. У будь-якому випадку міжнародні рейтингові агентства запевняють, що курс іноземної валюти не буде зростати, а залишатиметься на вже майже традиційній позначці у 26027 гривень. Але це не найголовніше. Майже в усіх прогнозах від експертів, агентств та міжнародних організацій нині йдеться про те, що ситуація в державі починає стабілізуватися. Це чудовий сигнал для інвесторів та кредиторів, які почнуть вкладати свої кошти в Україну та її галузі. Треба розуміти, що публікації позитивних прогнозів не зможуть одразу суттєво вплинути на життя звичайних українців, але в довгостроковій перспективі такі непогані зміни повинні привести до стабілізації цін на товари й послуги, до зменшення рівня інфляції, тощо. що говорять представники рейтингових агентств

А які прогнози роблять представники українського уряду?

Не тільки спеціалісти, а й навіть прості жителі держави вже давно скаржаться на представників уряду через те, що вони навмисно публікують виключно оптимістичні прогнози, адже вони побоюються паніки серед народу. Це одна з багатьох причин, чому люди й досі чекають на покращення, про які кажуть урядовці, але й досі нічого не відбувається. Варто загадати лише про те, як протягом кожного місяця урядовці неодноразово казали про зниження рівня інфляції до 6-8%. Однак таких показників й досі не вдалося досягти, а тому інфляцій перевищує 10%. Що стосується саме валютного питання, то в цьому плані урядовці на верші припинили робити позитивні прогнози та стали дивитися правді у вічі. Саме тому при розробці проекту бюджету на кожен наступний рік закладається виключно поганий прогноз. Це надає набагато більше можливостей для маневру в майбутньому та дозволяє більш доцільно розраховувати бюджет країни.

Читайте також:  Минимальная пенсия по инвалидности 2020 в Украине

В проекті бюджету на 2019 рік зазначається, що курс долара складатиме рівно 30,5 гривень. А тому можна підрахувати, що загальний приріст складе більш ніж одну гривню. Але політики сподіваються, що вартість іноземної валюти з часом опуститься до 26 гривень, а може навіть ще нижче. Дехто каже, що середньорічний курс долара в наступному 2019 році очікується на рівні близько 25,8 гривені.які прогнози роблять

Про що кажуть представники сфери бізнесу?

Думки бізнесменів та підприємців з приводу того, який саме варто очікувати курс долара розділилися. В результаті виникло два табори, які постійно сперечаються. Представники першого табору очікують, що вартість валюти буде поступово збільшуватися, що моментально вплине на стан та розвиток усієї сфери бізнесу, а чималій кількості підприємств доведеться просто закритися. Інші ж бізнесмени погоджуються з думкою рейтингових агентств і вважають, що курс залишиться на рівні 27 гривень. Але можна помітити, що ніхто з представників сфери бізнесу не думає про зниження вартості іноземної валюти. Звичайно, це всього лише прогнози, але деякі фахівці дуже сильно побоюються чергового обвалу економіки держави й попереджають всю державу про можливі ризики.

Підприємці також відзначають, що курс на чорному ринку буде значно менше, але на загальний стан сфери й на економіку в цілому це не буде впливати. А тому брати до уваги тенденції чорного рику не варто.

Кілька причин, які можуть призвести до зростання курсу

Для початку треба згадати про те, як самі жителі України можуть вплинути на вартість долара. Як відомо, зараз країна йде шляхом реформ та покращень, зростають соціальні виплати, заробітні плати, стипендії, реорганізовуються галузі, тощо.. Дуже часто можна почути слова про те, що підвищення мінімальної заробітної плати призводить виключно до позитивних змін. Але насправді це зовсім не так, оскільки зростання стандартів призводить до того, що жителі держави починають отримувати більший дохід при старому рівні витрат. Нерідко громадяни витрачають надлишки зарплати на купівлю іноземної валюти без особливої на те причини, просто про всяк випадок. Через підвищений попит на долар починає з’являтися дефіцит валюти, а усе це неминуче стає причиною того, що зростає комерційний курс долара.

Читайте також:  Основні напрямки бюджетної політики на 2021 рік

До того ж варто згадати про те, що підвищення мінімальної заробітної плати призводить до збільшення купівельної спроможності громадян. Це явище побічно впливає на зростання рівня інфляції. До того ж інфляція досі знаходиться на рівні 10-12%, і поки немає ніяких факторів, які змусили б її знизитися.

Потрібно не забувати, що зараз економіка держави перебуває в стані стагнації й навряд чи за весь 2019 рік будуть якісь зрушення, які дозволять встановити економічний приріст хоча б на рівні 5%. У країни поступово збільшується імпорт, а частка експорту стрімко зменшується. Сировинний ринок виявився не таким стійким, як передбачалося, а українські товари взагалі не можуть скласти дійсно гідну конкуренцію на світовому ринку. Ці, а також інші причини можуть негайно вплинути на курс долара в Україні на 2019 рік.очікувати зменшення вартості долара

А коли ж тоді очікувати зменшення вартості долара?

Якогось остаточного прогнозу з приводу того, коли впаде курс гривні до долара й досі немає. Хтось вважає, що у країни достатньо можливостей і ресурсів, правильно скориставшись якими, можна вже в 2019 році певними зусиллями опустити курс до 26 гривень. Згодом курс буде падати на одну гривню в рік, але це вкрай позитивний прогноз. А тому відомі експерти дотримуються думки, що вартість долара буде істотно змінюватися лише раз на два роки і тільки на 50 копійок. Поки складно сказати, чи дійсно все буде так, але майже всі громадяни сподіваються, що вартість долара буде поступово падати, що моментально позначиться на їх рівні життя і на економічному добробуті держави.

 

 

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.