Меню

Мінімальна заробітна плата 2019 в Україні

Різке зростання вартості іноземної валюти, а також серйозна економічна криза, яка призвела до зниження якості життя громадян, змусили урядовців переглянути вміст споживчого кошика та розміру багатьох соціальних стандартів. Створена урядовцями бюджетна резолюція передбачає поступове зростання розміру більшості стандартів, зокрема мінімальної заробітної плати українців. Ці покращення повинні привести до зменшення відтоку робітників за кордон, а також до збільшення купівельної спроможності громадян, тощо. Планові зростання відбуватимуться й у 2019 році. А тому звичайні громадяни іноді цікавляться, якою буде мінімальна заробітна плата в 2019 році в Україні та чи буде зростання суттєвим.серйозна економічна криза

Що являє собою мінімальна зарплата?

Мінімальна заробітна плата – це певна визначена чинним законодавством сума коштів, яка повинна отримуватися будь-яким робітником за просту роботу, яка не потребує кваліфікації, особливих знань та навичок. Згідно з положеннями законодавства, роботодавцям заборонено платити своїм робітникам суму, меншу за мінімальну заробітну плату.

Те, яким буде розмір заробітної плати в Україні, визначалося під час затвердження проект бюджету держави на прийдешній рік. Але у бюджетній резолюції прописані зростання більшості соціальних стандартів, а тому проект бюджету створюватиметься з урахуванням запланованих збільшень мінімалки. Також бюджетна резолюція зазначає дати зростання та конкретні суми. Але треба не забувати, що економіка держави перебуває у стані стагнації, а економічні показники не відповідають очікуванню, а тому усі плани можуть бути швидко переглянуті та змінені.

Для чого використовується мінімалка?

Насправді мінімальна зарплата використовується для визначення суми багатьох інших виплат, внесків, штрафів, премій, тощо. Ось декілька прикладів:

 1. Мінімальна зарплата впливає на величину пенсійного внеску.
 2. При визначені величини штрафу за навмисно неподатковий прибуток.
 3. На основі порівняння прибутку особи з розміром мінімалки людина може бути визнана банкрутом.
 4. Стандарт використовується для встановлення величини штрафу за порушення авторського права.
 5. Визначається величина збору з площадок для паркування.
 6. Також на основі мінімалки визначається ставка на нерухому власність. Вона складає лише 2% від суми соціального стандарту за кожен зайвий метр житлової площі.
 7. Згідно з мінімальною зарплатою встановлюється порядок та суми оподаткування низки благодійних допомог.
 8. Встановлюється величина збору за використання лісових ресурсів.
 9. Встановлюється сума грошової виплати призовнику.
 10. Визначається максимальна вартість подарунків чи якихось призів для переможців в іграх, конкурсах, тощо.

Але це далеко не повний перелік усіх видів виплат, які регулюються в залежності від суми мінімалки. Усі інші виплати можна знайти на сторінках чинного законодавства або в мережі Інтернет.Що являє собою мінімальна зарплата

Читайте також:  Мінімальна зарплата на 2019 рік "на руки" в Україні

Якого підвищення варто чекати у 2019 році?

Поки питання розміру мінімальної зарплати в 2019 році й досі залишається невирішеним, оскільки не припиняється дискусія між представниками Міністерства соціальної політики та Міністерства фінансів. Представники першої структури дотримують думки, що мінімалка повинна складати десь 4400-4500 гривень, щоб врахувати усі актуальні потреби громадян. Але Мінфін повідомляє, що така сума не є повністю обґрунтованою та вона створить занадто великий тиск на економічну складову держави.

Що стосується саме 2019 року, то в проекті бюджету була закладена сума, яка склала 4173 гривні. Виходить, що показник збільшиться на 450 гривень, що не так вже й погано. Також треба згадати, що у 2018 році середня заробітна плата склала трохи більше восьми тисяч гривень. Очікується, що підвищення мінімалки дозволить підняти середню зарплату десь до 9-10 тисяч гривень.

До речі, зростання до 4425 гривень заплановане аж на 2020 рік, але треба не забувати, що все залежатиме від стану економіки України. За умов сталого та швидкого розвитку підвищення можуть бути набагато більшими.Якого підвищення варто чекати

Як оподатковується мінімалка?

Також варто згадати про те, як саме буде оподатковуватися мінімальна заробітна плата в Україні. Отже, для прикладу варто одразу обрати суму мінімалки, яка буде встановлена станом на 2019 рік. При нарахуванні співробітнику установи чи підприємства заробітної плати, бухгалтер повинен буде вирахувати три податки:

 1. Податок на прибуток фізичних осіб. Це стягнення складає цілих 18% від нарахованої суми заробітної плати. При підрахунках стає відомо, що 751 гривня.
 2. Наступний податок – єдиний соціальний внесок, який становить 22%. Але його сплатою займаються робітники та відраховують його від загальної суми, відрахованої на оплату праці співробітників, а тому це стягнення при більшості приблизних розрахунків не береться до уваги.
 3. Військовий збір. Останній податок складає усього лише 1,5%, але його мають сплачувати майже всі категорії громадян та з усіх видів прибутку. 1,5% від 4173 гривень – 62 гривні.

Після визначення конкретних сум відрахувань, можна встановити, що бухгалтер забиратиме на оплату податків 813 гривень, а кошти, що залишилися, буде отримувати сам робітник. Роль у нарахуванні також грають різні субсидії, які можуть отримати українці за певних умов.

Читайте також:  Підвищення зарплати депутата Верховної Ради у 2021 році в Україні

Зміни на краще

Величина мінімалки зростатиме і це факт. Економісти, аналітики та навіть самі представники Міністерства фінансів кажуть, що впроваджувані зміни мають виключно позитивні сторони. Через ріст мінімальної заробітної плати поступово буде збільшувати й середня зарплата. Це призведе до покращення якості життя у державі, до збільшення купівельної спроможності громадян, тощо.

Окрім того, переважна більшість жителів України нарешті стане платоспроможна та зможе не лише забезпечувати себе, а й справно оплачувати комунальні послуги та інші обов’язкові платежі. Більше коштів буде йти на товарний ринок держави, а це буде суттєвим стимулом для розвитку підприємств українських виробників та постачальників.

Варто загадати, що відрахування до пенсійного фонду встановлюються у відсотковому відношенні до величини мінімалки. А тому за умов її зростання будуть збільшуватися надходження до Пенсійного фонду країни. Це дозволить не лише за допомогою пенсійної реформи боротися з дірками та страшенними нестачами у Пенсійному фонді.

Наступна гарна зміна полягає у тому, що попри поступові зростання мінімалки український бізнес нікуди не подівся. Його частка навіть трошки зросла. Це гарний знак, який повідомляє про правильно обрану суму зростання соціального стандарту, яка не шкодить економіці країни та зовсім не впливає на впровадження інших реформ.

З цього всього можна зробити висновок, що держава дійсно йде шляхом правильних та доцільних змін, які не призводять до виникнення якихось проблем. А тому те, що мінімальна заробітна плата 2019 в Україні лише зростатиме, спричиняє лише покращення. Але варто загадати про те, які рівні мінімалки встановлені в країнах Європи. Наприклад, у поляків мінімальна заробітна плата в три рази вища, ніж в Україні. А тому ще є до чого прагнути.  український бізнес нікуди не подівся

 

Читайте також:  Розмір зоробітної плати працівників ДСНС в 2020 році в Україні

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.