Меню

Місячний посівний календар на січень 2023 року

Мабуть, кожна людина знає, що небесні світила певним чином впливають не тільки на стан самої Землі, але ще й на стан її жителів. Це помічали протягом багатьох років. Зазвичай, коли відбуваються якість зміни на небі, то у людини змінюється фізичний та психологічний стан. Тварини, до речі, відчувають подібні зміни набагато сильніше. Проте це не все, на що впливає місяць. Люди з давніх-давен почали використовувати супутник землі у свої цілях. Таким чином, за його допомогою вчасно збираються найкращі врожаї не тільки України, а й усієї планети.  Збирати врожай – це одне діло. Треба також знати, коли його саджати. Тут на допомогу приходить посівний календар на січень 2023 року, який дозволить не прогадати з часом, коли треба посіяти чергові зернятка.

Это изображение имеет пустой атрибут alt; его имя файла - semena-2.jpg
В чому сенс календаря?

Те, що Місяць впливає на Землю можна побачити навіть неозброєним оком. Прекрасним тому підтвердженням є припливи та відпливи. Люди ще давно це помітили, та почали шукати, на що ще впливає небесне світило. Вони почали також слідкувати та станом поведінкою тварин та станом рослин, а з часом були помічені перші закономірності. Окрім того, прямий вплив був підтверджений через деякий час, коли почала активно розвиватися космічна промисловість. Тоді народ почав більш детально вивчати усе, що знаходиться у космосі. Це дозволило створити багато коричних речей, серед яких варто виділити посівний календар.

Дуже легко здогадатися, що сам календар заснований на фазах Місяця, яких існує усього п’ять. Кожна по-своєму впливає на швидкість росту рослин, на їх якість, тощо. Існують такі фази:

  • молодик;
  • період наростання;
  • період спадання;
  • старіння;
  • повний Місяць..

Згідно з довгими спостереженнями, найкращою для людської діяльності є саме перша фаза. Але сприятливими є далеко не всі дати. Визначити те, коли дійсно варто саджати рослини, допоможе біодинамічний посівний календар на січень 2023 для України.повний Місяць

Яку інформацію можна знайти в календарі

Посівний календар розрахований на те, що ви, слідуючи йому, повинні будете отримати найкращий врожай. Він допоможе не пропустити той самий момент, коли треба висадити ту чи іншу рослину. А також нагадає про ті дні, коли саме треба навідатися по врожай. Календар, перш за все, особливий тим, що він не складається на цілий рік одразу. Зазвичай його складають лише на певний період.

Читайте також:  Календар фарбування волосся в листопаді 2022 року

Кожен професійний агроном вже давно знає, що планувати висадку якоїсь рослини в останній момент не можна. Це треба робити заздалегідь. Найбільшої уваги потребують ті рослини, які зазвичай висаджують дуже рано. Це основна причина того, чому посівний календар розпочинається саме з січня.

Загалом, зимовий період має свої особливі рекомендації,  що загалом стосуються прибирання ділянки. Проте особливої уваги потребує місячний посівний календар на січень 2023 року, бо саме з цього місяця усе й розпочинається.

Що стосується саме січня, то в цьому місяці треба особливу уваги приділити прибиранню території. Її треба звільнити від усього зайвого. Після цього вже можна планувати висадку культурних рослин. Також варто особливу увагу приділяти деревам. Необхідно регулярно доглядати їх гілочки, очищаючи від снігу, льоду та сміття.такий різний місяць

Загальний вплив кожної фахи

Як вже стало зрозуміло, кожна фаза має свій особливий вплив. Першої фазою є саме молодик. Саме цей період є початком зміни усіх місячних фаз, бо з цього положення розпочинається загальний цикл. Той день, на який припадає Молодик, а також наступні два дні краще нічого не робити, тим самим залишивши їх для відпочинку. Річ у тім, що цей період є поганим для кожного живого організму. Спеціалісти відмічають, що в цей час енергетичний та життєвий запас сил різко зменшується. Саме тому, усі рослини, які були висаджені саме в цю фазу місяця, будуть кволими та будуть швидко гинути.

Читайте також:  Природный и сжиженный газ и их основные отличия

Далі йде вже Зростаючий Місяць. Якщо заглянути в посівний календар огородника на січень 2023, то можна зрозуміти, що цей місяць є трохи кращим для робіт, ніж попередній. В період зростання небесного світила рослини починають потроху активізуватися. Таким чином, енергія починає концентруватися в нижній частині рослини. Саме тому навіть звичайна висаджена культура буде з усіх сил тягнутися вгору, до Сонця. Краще за все в цей час займатися висадкою плодових та ягідних культур. Також цей період є сприятливим для висадки наземних овочів. Це дозволить отримати найкращу врожайність. Коренева система в цей час ще не активна, а тому не треба висаджувати щось під землю, бо це не принесе якихось плодів. Але добривом все ж можна спокійно займатися. Треба не забувати, що під час Зростаючого Місяця треба постійно поливати висаджені культури. Зростаючий Місяць

Далі йде Повний Місяць. Ще один триденний період. В цей час небесне світило можна чітко побачити навіть неозброєним оком. Краще під час Повного Місяця нічого не висаджуватися, я більше уваги приділити саме процесу догляду за рослинами. Це може буде як проріджування сходів, так і звичайна прополка грядок. Можна навіть займатися боротьбою з комахами-шкідниками.

Як вже згадувалося раніше, усього є п’ять фаз Місяця. Проте місячний посівний календар на січень 2023 року для України зазвичай містить інформацію лише про чотири фази. Річ у тім, що період спадання та Старий Місяць – це майже одне й те саме, а тому календар розраховується саме на чотири фази. Отже, під час Старого місяця рослини направляють усю енергію та сили до низу. Тим самим формуючи кореневу систему. Цей час буде найкращим для висадки тих культур, котрі мають свої їстівні плоди. Це може бути як картопля, так і морква або той самий редис. Окрім того, Стрий Місяць є сприятливим для висадки гороху чи квасолі. Треба не забувати про догляд за декоративними рослинами, котрим під час старіння Місяця треба обрізати частину листви. Цей час також є сприятливим для викопування багатьох видів урожаю.

Читайте також:  Знаменательные и памятные даты 2021 года

Чого саме треба очікувати в січні

Чесно кажучи, січень не ж дуже плідним місяцем. Але в січні вам не доведеться сумувати та відпочивати, бо робота знайдеться. Посівний календар на січень на 2023 рік вже давно складений, а тому варто заздалегідь з ним ознайомитися, щоб знати, що доведеться робити. Отже, перший день місяця буде несприятливим для посадки чогось, а тому краще відпочивати, свята йдуть, все ж таки. Але вже другого січня можна ставати до роботи. В цей час краще зайнятися посадковим матеріалом. Наступний несприятливий для робіт день – 5 січня. Краще рослини в цей день не чіпати взагалі. 6 січня – гарний день, а от під час Різдва краще теж забути про роботи з розсадою. Те саме стосується й 9 та 10 числа, коли краще зайнятися підготовкою землі, тощо. Далі, до 13 числа, можна спокійно собі поратися. 17 січня – малоефективний час, але якщо вам конче потрібно, то можна щось висадити. Треба окремо сказати про 22 січня, то це найбільш родючий день усього місяця. Від цього моменту й до кінця січня можна спокійно собі працювати з рослинами.

Це усе, що треба знати про посівний календар на січень 2023 року. Насправді, зимовий період орієнтований більше на підготовку землі для подальших робіт, закупівлю обладнання та інших речей, тощо. Але все ж є такі рослини, які в цей час потребують особливої уваги та догляду.Чого саме треба очікувати в січні

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.