Меню

Нові правила отримання польської візи 2022

До сусідньої держави українці їдуть, аби познайомитися з історичними пам’ятками, побувати у старовинних місцях Кракові, Лодзі, Любліні, Познані. Візи до Польщі 2022 для цього вже непотрібні. Але країна приваблює й студентів. Третина випускників шкіл з України у 2017 році вступила до Вишів цієї держави. Адже маючи польський диплом можна влаштуватися за фахом у Європі.До сусідньої держави українці їдуть...

Зміни у сезонних роботах

Чимало громадян Молдови, Вірменії, Білорусі та Україні мусять працювати в інших країнах, адже там платять в рази більше, ніж на батьківщині. Але перед тим, як пакувати речі та збиратися за кордон, потрібно знати, що з початком 2022 починають впроваджуватися нові правила видачі польської візи. Здебільшого вони поширяться на садівництво й сільське господарство, де працюють по сезонах.

Євросоюз, до якого входить Польща, змушує державу змінювати вимоги до працевлаштування іноземних громадян, спростувати їм оформлення. З цією метою видаватиметься дозвіл на роботи, який діятиме протягом 9 місяців. Нові правила вводяться, аби зменшити зловживання, що неодноразово виникали під час оформлення заявок на працевлаштування.

Якщо раніше українські заробітчани погоджувалися без проблем на низьку ставку, важку роботу, то тепер виникає проблема. Буває й таке, що людина приїжджає за запрошенням до одного фермера, але потім йде до другого, який обіцяє більше платити, або взагалі влаштовується в іншій країні. Зміни в правилах допоможуть в сезон швидко найди другого спеціаліста замість того, хто відмовиться працювати.

У Польщі не вистачає рук для збирання чорниці, смородини, полуниці, яблук, тому оформлення дозволів просто є необхідністю. Займатися видачею будуть старости та служби зайнятості у кожному повіті. Документи розглядатимуться протягом тижня. Вперше встановлюється плата для роботодавців, що складатиме 30 злотих. Компанії й приватні підприємці мають повідомляти про те, що влаштували громадянина іншої держави.У Польщі не вистачає рук для збирання чорниці

Візи для шопінгу

Польща приваблює мешканців сусідніх країн кількістю якісних товарів, дешевих продуктів у супермаркетах, знижками та акціями, що діють. В магазинах можна придбавати одяг різних брендів, модне взуття, що коштує на порядок нижче ніж в Україні. Тому в такі міста як Краків, Перемишль, Люблін організовуються шопінг тури.

Віза на закупівлі до Польщі 2022 не потребує особливих зусиль. Людині, що відправляється за товаром до сусідньої держави потрібно забронювати номер в готелі, пред’явити квиток на проїзд та довідку, в який вказується, чим займається підприємець, а також які отримує офіційні доходи.

Без проблем візу на закупівлю отримують мешканці Західної України та Житомирської, Хмельницької й Вінницької областей. Якщо після першого перетину кордону ніяких зауважень не буде, наступного разу дозвіл можна отримати на більш тривалий термін – навіть до року.

Читайте також:  Административный кодекс Украины на 2022 год

Українців приваблює й те, що можна повернути майже 23 % за куплений товар відповідно до системи Tax free, яка діє для мешканців держав, що не є членами Євросоюзу. Найбільше у Польщі купляють будівельні матеріали, товари для малечі, медикаменти, побутову техніку, косметику, одяг, продукти, особливо яблука та тропічні фрукти. У сусідній державі дешевше м’ясо, масло, сири. Найвідоміші торгові центри розташовані у Кракові, Катовіце, Лодзі, Гданську.

Звичайним покупцям, що не підтверджують вид діяльності, пов’язаний з продажем товарів, без оформлення мита на власному автомобілі дозволяється вивезти речей на 500 євро, грошей готівкою на 10000, продуктів по 2 кг, 5 упаковок ліків.Візи для шопінгу

Основне нововведення

Аби спростити процедуру отримання дозволів на різні види робіт у Польщі для іноземців створюватимуть реєстр праці. В документ заноситимуть заявки, в яких вказуватиметься кількість вакансій та число претендентів на кожне місце. Нові правила роботи у Польщі вводяться для того, аби зменшити зловживання зі сторони іноземців та різноманітних компаній-одноденок, які беруть чималі гроші за свої послуги. Проте доволі часто не забезпечують людину ніякою роботою, бо не мають наміру працювати чесно.

З недавніх пір до Польщі можна виїхати по безвізу, який введений для громадян України. Примітно те, що цей момент може дещо спростити пошук роботи в Польщі, але якщо хтось думає, що з біометричним паспортом можна виїхати в дану країну і не отримати дозвіл на роботу, то він сильно помиляється.

Біометрія дає право на безпроблемний перетин польського кордону. Однак у цього питання є нюанси. Справа в тому, що знайти роботодавця і обговорити з ним можливість прийняття на роботу необхідно ще, перебуваючи в Україні, тому що саме роботодавець повинен скласти декларацію на іноземця про намір працювати в Польщі, після чого переслати йому ці документи, і саме з ними можна вирушати підписувати трудовий договір і отримувати відповідний дозвіл.

На сезонну роботу видаватимуться дозволи двох видів. За один етап вони оформлюватимуться для іноземців, що вже перебувають на території держави на інших законних підставах. Ті, хто знаходиться за межами країни, отримуватимуть другий тип документа, на основі якого видаватиметься віза. Для осіб, що вже зробили біометричний паспорт, вона не потрібна. Для роботи у Польщі їм достатню мати дозвіл, який охоплює сфери садівництва, рільництва, гастрономію.

Поїздки за запрошенням

Для того, аби підтвердити наявність коштів на перебування у сусідній країні та повернення додому, можна було надавати запрошення. Аби його отримати, особа, яка очікує приїзд іноземця, мала звертатися до воєводства з заповненою анкетою, з довідкою, що підтверджує можливість утримувати гостя, документом про володіння будинком або квартирою та з квитанцією про сплату збору.

Читайте також:  Довідник кодів УКТ ЗЕД в Україні 2020 року

В запрошенні надається детальна інформація про особу, що приїжджає й приймає, місце проживання, період та мета відвідування, реєстраційний номер.

Термін дії запрошення до Польщі не перевищував 14 днів. Якщо іноземцю відмовляли у наданні візи, то запрошення потрібно було готувати знову.

З отриманням біометричного паспорта такі процедури скасовуються. При перетину кордону в українців крім нього не повинні вимагати різні довідки.Поїздки за запрошенням

Воєводська віза

Аби мати можливість жити у сусідній країні протягом цілого року все ж таки доведеться скористуватися запрошенням, адже лише при його наявності видається воєводська віза 2022. Саме цей документ є підтвердженням того, що громадянин Польщі офіційно підтверджує готовність взяти особу на роботу.

Запрошення надають компанії, у яких є вакансії, іноземці, що мають посвідку на проживання терміном видачі понад 5 років. Інші особи повинні підтверджувати письмово, що отримують офіційні доходи достатнього рівня та мають житло. Тобто поляк бере на себе зобов’язання не тільки сплачувати зарплатню українцю, якого запрошує, алей  забезпечити страховкою та помешканням. Всі необхідні документи вивчаються та підписуються керівництвом воєводства.

Основні переваги візи отриманої за таким запрошенням це те, що є можливість працювати легально протягом цілого року.Воєводська віза

Популярні професії

У Польщі на відміну від України та навіть більш розвинених держав дуже низький рівень безробіття. Кількість пропозицій збільшується вже до травня. Фермери починають нервувати, що не має, кому збирати ягоди. Адже поляки їдуть до Німеччини, де вищі зарплати. Повертаючись на батьківщину, вони стають приватними підприємцями й фізично робити вже не збираються. Тому з задоволенням беруть до себе працьовитих українців.

Вакансій у Польщі багато не тільки у сільському господарстві, а й у промисловості, будівництві, торгівлі. Робота є й для чоловіків й жінок. Сімейні пари здебільшого запрошуються на ферми, заводи, меблеві фабрики, м’ясокомбінати, склади.

Нові правила отримання польської візи 2022 допоможуть роботодавцям швидше заповнювати вакансії, а іноземцям прискорити час для її отримання.

Найбільше сусідня держава потребує арматурників, опалубників, бетонників. Не вистачає у Польщі плиточників, штукатурів, зварювальників. Без проблем українці влаштовуються різноробами, водіями, малярами. Жінкам пропонують роботу в супермаркетах продавцями, касирами, пакувальниками, фасувальниками.Вакансій у Польщі багато не тільки у сільському господарстві

«Чорний список»

Заборона на в’їзд до сусідньої держави не стосується громадян, які не порушують термін та правила перебування. До «чорного списку» не входять заробітчани. В нього занотовують лише осіб, які на думку урядових структур мають «антипольські погляди». У 2017 році не впустили до міста Ланцут секретаря комісії, що займається увічненням пам’яті жертв війни та репресій лише через те, що ця людина заборонила проводити ексгумацію вояків з Польщі на території Волині.

Хто ще увійшов до «чорного списку» не повідомляється, але він вже почав діяти. Погляди держав різняться у баченні історичного минулого. Для західних українців воїни УПА були героями, поляки вважають їх військовими злочинцями. Проте вже розпочалися роботи над скороченням цього списку. Відносини між двома держави не повинні погіршуватися.

Працевлаштування в іншій країні

На теренах Інтернету можна побачити чимало об’яв, в яких пропонується робота по польській візі в Чехію в 2022 році. Деякі з них є дійсно привабливі, адже житло надається фірмою, вища зарплата. Вакансіє є й для чоловіків, жінок й родин. Наприклад, у місто Острава запрошується сімейна пара аби виготовляти неважкі запчастини. Гарантується заселення у будинку.

Читайте також:  План комплексних перевірок підприємств на 2020 рік

З польською візою приймають на виробництво паперу, на склад. Дуже потрібні у Чехіє зварювальники, будівельники. Посередники обіцяють, що абсолютно ніяких проблем у заробітчан не буде, якщо вони зроблять візу, яка має категорію D. Адже між цими двома європейськими держави прикордонного контролю не існує, ніхто не придивлятиметься на документи.

Працювати легально у Чехії чи Словаччини, користуючись візою іншої країни, не дозволяється. Польща не є винятком. З 2022 року правила працевлаштування лише посилюються. За їх порушення іноземцю доведеться сплатити чималий штраф. Крім того в’їзд до країн, що входять до Шенгенської зони, закриється на роки.

Раніше владні структури у Польщі не дуже слідкували, де працюють українці, які отримували запрошення від роботодавців. Виявилося, що багато з них знаходять більш оплачувані вакансії не тільки тут, а й сусідніх державах.

Легалізація роботи

Новий проект про працевлаштування, що вступає в дію, передбачає обов’язкове складання списків. Кожен роботодавець має повідомляти у спеціалізоване управляння, хто з іноземців, що мав запрошення, не приїхав, або обрав роботу в іншому місці.

Єдиним випадком, коли дозволяється легально влаштовуватися за польською візою, це від’їзд у відрядження, що оформлюється роботодавцем. Тоді людина може працювати у тій же Чехії до півроку. Проте таке трапляється нечасто. Фермер, який запросив іноземця на роботу, не буде відправляти його деінде, бо потребує допомоги, до того ж сплачує гроші за оформлення заяви.

Якщо людина працюватиме за легальним відрядженням це не вважається порушенням, ніяким чином не впливає на міграційну історію. Вакансій у Польщі не стане менше через те, що починають діяти нові правила отримання візи для роботи.

Українці зможуть офіційно влаштовуватися за спеціальністю, заробляти гроші, на які потім відправлятимуть дітей вчитися до Кракова чи Познані. Адже фахівців з вищою освітою у Польщі також не вистачає. Випускники Вишів отримують дипломи, за якими можна влаштовуватися на престижні посади в інших європейських державах.  Легалізація роботи

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.