Меню

Нові штрафи за порушення ПДР в 2021 році

Спостереження контролюючих органів показали, що правила ПДР в Україні в частині адміністративного порушення вимагають посилення.

У 2020 році штрафні санкції стали більшими в порівнянні з попереднім періодом, надалі нові штрафи за порушення ПДР в 2021 році стануть ще серйозніше. Законодавчі зміни торкнуться осіб, які зловживають спиртними напоями і знаходяться в наркотичному сп’янінні.

Патрульна поліція на дорозі

Нововведення спрямовані на забезпечення порядку і безпеки в населеному пункті і за його межами.

Поправки попередніх років-що змінилося в законодавстві?

Зрозуміти наскільки були посилені штрафні санкції можна, знаючи суть адміністративних покарань попередніх років. Починаючи з 2017 року в ПДР України було внесено ряд серйозних поправок:

 • мінімально можлива швидкість руху транспортних засобів у населеному пункті стала становити 50 км / год;
 • починаючи з 23:00 і закінчуючи 06:00 максимальна швидкість руху нерейкового транспорту склала 60 км / год;
 • у житловій та пішохідній зоні рух транспорту не повинен перевищувати швидкісний режим 20 км / год;
 • автобусам і мікроавтобусам, що перевозять дітей дозволена на дорогах швидкість становить не більше 80 км/год.

Відповідно до зазначених нововведень на дорогах України були змінені дорожні знаки. Незважаючи на законодавчі поправки деякі особи по сьогоднішній день не знайомі з ними. З цих причин їх настільною книгою стає таблиця штрафів, передбачена за порушення ПДР.

Нові штрафи в 2021 році за порушення ПДР України

У новому році урядом розроблено ряд заходів, спрямованих на зміну штрафних санкцій в частині ПДР. Вони торкнуться осіб, які керують транспортними засобами в п’яному і наркотичному стані, неправильно паркуються, керуючими автомобілем без водійського посвідчення.

За останніми даними нові штрафи в 2021 році за порушення ПДР України припускають бути наступними:

 • перевищення максимально допустимого швидкісного режиму – 3400 грн.;
 • приховування з місця ДТП – 3400 грн.;
 • керування транспортним засобом без водійського посвідчення – 10200 грн. (при першому встановленні факту), 40800 грн. (при другому встановленні факту), за умови вчинення порушення протягом одного року;
 • водіння транспортним засобом в період позбавлення водійського посвідчення-20400грн., 40800 грн., при першому і другому порушенні відповідно;
 • термін прийняття адміннаказанія при виявленні факту водіння у п’яному або наркотичному стані збільшується з 3 місяців до року;
 • таблиця штрафів за порушення ПДР України показує, що термін дії прав при первинній видачі становить 2 роки, подальший обмін документів проводиться без іспитів (термін дії посвідчення становить 30 років);
 • при фіксуванні у водія 3 і більше порушення представники ДАІ перед видачею водійських прав зажадають здачу додаткових іспитів.

Нові штрафні санкції спрямовані на мінімізацію фактів водіння в нетверезому стані, зменшення кількості аварій, що сталися внаслідок відсутності досвіду і перевищення швидкісного режиму на дорогах. Також, нові штрафи в 2021 році за порушення ПДР України допоможуть забезпечити безпеку дорожнього руху і дисциплінувати водіїв.

Додаткові нововведення в законодавстві

Сьогодні розглядається питання про введення додаткових посиленні за недотримання правил паркування транспортних засобів. Правила торкнуться евакуацію автомобілів і відеофіксацію порушень.

Нові штрафи в Україні

Причинами посилення штрафних санкцій стали:

 • парковка транспортних засоби на трамвайних коліях;
 • недотримання швидкісного режиму в населених пунктах і за його межами;
 • створення непередбачених аварійних ситуацій, що спричинили за собою людські життя.
Читайте також:  ЄСВ в 2018 році по новому

Перші заходи щодо посилення правил вже проведені. До них відносяться заборони на паркування транспорту на ж/д і трамвайних коліях, перехрестях і пішохідних переходах, мостах, тунелях, шляхопроводах, біля автобусних зупинок, в місцях проведення дорожніх робіт.

Про зміни в правилах ПДР в 2021 році стане відомо трохи пізніше. Поки законодавчі акти підлягають множинним поправкам і знаходяться на стадії розгляду.

Розміри штрафних санкцій – як дізнатися про них?

Ознайомитися із законодавчими змінами ПДР 2021 в частині штрафом можна за допомогою відвідування інтернет-ресурсів або завантаження спеціальних додатків.

Користування онлайн-сервісом дозволяє дізнатися про останні нововведення, поповнити і оновити базу знань. Крім ознайомлення з сумами адміністративних штрафом користувачеві доступна можливість оплати штрафів в онлайн-режимі. Зробити це можна за допомогою входу в систему Приват 24, при якому обов’язкова наявність банківської карти зазначеної установи.

Заплатити штраф можна завантаживши мобільний додаток, що пропонує сучасним користувачам ряд переваг:

 • можливість ознайомлення з сумою штрафних санкцій з подальшою сплатою грошової суми;
 • контроль і перевірка сплачених штрафів ПДР за звітний період;
 • контроль помилкового повторення сплати штрафів за порушення правил ПДР;
 • оплата половини суми штрафів при автоконфіскації;
 • можливість отримання банківських послуг без особистого відвідування установи;
 • отримання документа, що підтверджує оплату штрафних санкцій •

Користування сучасними послугами дозволяє заощадити особистий час, звести до мінімуму перестоювання в чергах, заповнення множинних квитанцій і спілкування з небажаними особами.

Зміна системи штрафів

Поряд зі створенням умов для оплати штрафів ПДР уряд України зацікавлений в їх відсутності. Головне для країни, забезпечення безпеки всіх учасників дорожнього руху.

Дотримання правил ПДР, ознайомлення з нововведеннями дозволить мінімізувати кількість аварій на дорогах, стабілізувати психоемоційний стан водіїв, дозволить пересуватися без побоювання за власне життя і життя пасажирів.

Читайте також:  Тарифи і ціни на електроенергію в 2019 році для населенні в Україні

Резюме

У майбутньому році водіям транспортних засобів варто підготуватися до збільшення штрафних санкцій. Вони торкнуться осіб, які керують в нетверезому і наркотичному стані, ігнорують правила паркування і вимоги ПДР.

Для деяких користувачів транспортних засобів вони виявляться надзвичайно високими. Тому, перед тим як сісти за кермо варто задуматися, а чи знаєте ви правил ПДР 2021?

Це буде цікаво:

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *