Меню

Обов’язкові предмети для сдачі ДПА в 2020 році

Фінансуючи реформування освітньої сфери, держава ввела моніторинг і отриманого результату. Такими стають іспити в 4, 9 та випускному класі. Щоправда, в новому році екзаменування буде трохи спрощеним.

Приємною звісткою для усіх школярів стало те, що випускники здаватимуть ДПА в 2020 році безпосередньо у формі ЗНО. Розповімо про нововведення детальніше.

ДПА в Україні в 2020 році

Що нового?

Освітяни та члени Міністерства освіти впродовж кількох року дискутували з приводу доцільності проведення ДПА у випускному – одинадцятому (а згодом дванадцятому) класі. Звісно, зрізи знань обов’язково потрібні, але їх не повинно бути надто багато. Щоб зменшити навантаження на учнів та, разом із тим, дати змогу українським дітям більше уваги приділити саме ЗНО, адже від цього оцінювання залежить їхнє подальше навчання в вузах.

Відтак, бали за ЗНО в новому році будуть автоматично зараховуватись і як прохідний бал для вузу, і як ДПА.

Механізм проведення ДПА

Варто вказати, що перевірку отриманих знань будуть проходити не лише учні шкіл, але й студенти, що вже здобувають професійно-технічну освіту. Державна атестація буде проводитись у школах, у письмовій формі.

Завдання будуть складатись вчителями школи із врахуванням рекомендацій Міністерства освіти. Оцінювання буде здійснюватися за традиційною 12-бальною системою, де 12 – найкращий (максимальний) результат, а 1-3 – незадовільний. Вписувати набрані бали вчитель повинен в окремій графі класного журналу.

Виставляючи річну оцінку, вчитель бере до уваги оцінку за рік та підсумки ДПА. Середнє арифметичне і буде балом за рік.

Розповідаючи, яким буде ДПА в 2020 році, варто вказати на кілька основних нововведень.

Читайте також:  Довідник ВУЗів України на 2020 рік
 1. Діти, які перебувають на тимчасово окупованих територіях, мають нагоду також складати підсумкову атестацію та продовжувати навчання. Зробити це можна екстерном. Органи управління освіти вже склали рекомендований список шкіл, де це можна зробити.
 2. Іспити з іноземної мови будуть включати завдання із аудіювання. Це буде своєрідним тренуванням напередодні здачі ЗНО, яке обов’язково таке включає.
 3. Високі бали з іноземної мови на різноманітних міжнародних чи зарубіжних випробуваннях, починаючи із 2020-го року, можуть використовуватись як оцінка ДПА.
 4. Учні, які потрапили, в силу певних обставин, у слідчий ізолятор, мають право здавати ДПА. Про підготовку та організацію проведення атестації повинен подбати навчальний заклад, за яким закріплене те чи інше СІЗО.
 5. Із загального переліку навчальних предметів, які можна буде обрати для здачі екзамену, виключено російську мову.
 6. Усні коледжів та технікумів, котрі отримали за ДПА незадовільну оцінку, мають змогу перездати атестацію.

Обов’язкові предмети для здачі ДПА в 2020 році

Перелік предметів для учнів 4-х та 9-х класів буде різним.

Графік здачі ДПА

Так, для учнів молодшої школи, Міністерство запланувало такі предмети:

 1. Українська мова. Оцінювати вчителі будуть не тільки грамотність написання, але й читання.
 2. Математика.
 3. Також Міносвіти дозволяє зддавати іспити з мови національної меншини.

Дев’ятикласники також повинні будуть здавати ДПА. Для них Міносвіти обрало математику та українську мову. Окрім цього, доведеться пройти тестування знань ще з одного предмету, який учень сам обере. В список можливих предметів включено такі: хімія, зарубіжна або українська література, історія всесвітня або України, хімія, географія, фізика, правознавство, іноземна мова, інформатика, біологія.

Поки що точно не відомо чи будуть використовуватися тести для ЗНО, ДПА, чи буде атестування в довільній письмовій формі.

Доцільність ДПА

Чимало батьків та педагогів сьогодні критикують проведення ДПА в школах. Адже впродовж року діти пишуть контрольні, виконують домашнє завдання та щоденно опитуються вчителями. З іншого боку, такий варіант оцінювання знань є непоганим способом потренуватись напередодні основного шкільного оцінювання – ЗНО. Діти, які вже здавати такі екзамени, більш спокійно відносяться до них, але, разом із тим, відповідальніше готуються.

Батьки, запевняють психологи, повинні пояснити дитині, що це лише екзаменаційне оцінювання, а не проблеми зі здоров’ям чи судом, тому надмірно хвилюватись не варто. Також, рекомендують спеціалісти, не потрібно відкладати підготовку до оцінювання на останні дні. У 4-му та 9-му класі батьки повинні більше допомагати своїм дітям із навчанням та пояснювати теми, які не вдалось зрозуміти в школі.

Разом потренуватись напередодні екзаменування можна завдяки онлайн тренажерам ДПА.

Читайте також:  Школа английского языка на дому

Що ж стосується педагогічних та освітніх цілей, які має на меті ДПА, то такими варто назвати:

 • Оцінка знань учня, його націленість на навчальний процес, можливі проблеми із пам’яттю, увагою, розумінням;
 • Визначення рівня викладання педагогів шкіл;
 • Ефективність обраного варіанту системи навчання, певних педагогічних методів та технік;
 • Розприділення дітей по профільних класах, відповідно до їхніх природних здібностей до навчання.
Це буде цікаво:

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.