Меню

Пенсія інвалідам в 2020 році

У новому році законодавчі зміни торкнулися життя кожного українця. Зі слів пенсійного адвоката розрахунок виплат пенсіонерам став проводитися згідно з Міжнародним класифікатором. З цих причин питання, якою буде пенсія інвалідам 3 групи в 2020 році та іншим соціально-незахищеним категоріям, стало актуальним як ніколи.

Пенсії інвалідам в Україні

Пенсія по інвалідності-особливості

Отримати статус пенсіонера по інвалідності може непрацездатна або частково працездатна особа при наявності підтверджуючого медичного документа.

Період інвалідності при призначенні виплат не має значення. Ступінь втрати працездатність визначається причинами, які можуть бути пов’язані з:

 • професійним захворюванням або каліцтвом, отриманим в період трудової діяльності;
 • хворобою, не пов’язаною з професією.

Другий випадок має на увазі інвалідність дитинства та інші каліцтва непрофесійного характеру.

 • 1гр. – призначається особам не здатним самостійно працювати, які мають каліцтва і потребують постійного догляду з боку;
 • 2гр. – залежно від стану здоров’я категорія громадян за зовнішнім виглядом нічим не відрізняється від здорових людей, може працювати на підприємстві на легкій роботі або за скороченим робочим графіком;
 • 3гр. – працездатна група, може повноцінно працювати на підприємстві отримуючи відповідну заробітну плату.

Грошові нарахування виплачуються при особистому зверненні громадян до ПФУ.

Пенсія по 3 групі інвалідності-документи

Оформлення інвалідності та призначення виплат проводиться відповідно до чинного законодавства в спеціальних закладах. Призначений цього року розмір пенсії по інвалідності в Україні більший порівняно з попереднім періодом.

Зміна показника пов’язана зі збільшенням прожиткового мінімуму і мінімальної зарплати. При оформленні виплат особа зобов’язана зібрати пакет документів, регламентований законодавчо встановленим Порядком.

Пенсії в Україні в 2020 році

На сьогоднішній день соціальна допомога інвалідам 1 групи та іншим категоріям оформляється при наявності наступних паперів:

 • власноруч написаної заяви;
 • документа, що підтверджує особу, ІПН;
 • медичного висновку МСЕК або виписки з нього;
 • документації, що підтверджує трудовий стаж і зарплату з останнього або цього місця роботи;
 • фотографії (інформація про розміри та кількість надається фахівцями ПФУ).

Якщо виплати та інвалідність оформляється на військовослужбовця або учасника АТО, крім вищевказаних паперів особа зобов’язана надати копію свідоцтва про захворювання або довідку від спеціальної військової комісії.

Читайте також:  Почему полипропиленовые мешки выгоднее покупать у производителя?

При настанні інвалідності після виходу на другу працю колишній військовослужбовець зобов’язаний надати документ із зазначенням дат призову і служби, а також підстави для звільнення. Обов’язковим документом є довідка МСЕК про те, що інвалідність отримана під час несення військової служби.

Важливо! Нововведенням 2020 року є можливість оформлення інвалідності, пенсії та інших соціальних допомог за допомогою використання урядової системи «Е-пенсії». Користування програмою дозволить заощадити безцінний час, мінімізувати перелік документації. Спільна робота співробітників ПФУ з державними реєстрами дозволяє отримувати потрібну інформацію з Центробанку з проблем інвалідності.

Пенсія по інвалідності-чи потрібен стаж роботи?

Якщо інвалідність пов’язана з трудовою діяльністю або профзахворюванням грошові нарахування проводяться незалежно від стажу. В інших ситуаціях соціальна допомога інвалідам 3 групи в 2020 році, а також громадянам з 2 групою нараховується в залежності від розміру трудового стажу.

Пропонуємо ознайомитися з інформацією детальніше:

 • вікова категорія до 23 років-мінімальний стаж роботи на підприємстві повинен становити 1 рік:
 • від 24 до 26 років-2 роки;
 • від 27 до 28 років – 3 роки;
 • від 29 до 31 року – 4 роки;
 • від 32 до 33 років-5 роки;
 • від 34 до 35 років – 6 років;
 • від 36 до 37 років – 7 років;
 • від 38 до 39 років – 8 років;
 • від 40 до 42 років – 9 років;
 • від 43 до 45 років – 10 років;
 • від 46 до 48 років – 11 років;
 • від 49 до 51 року – 12 років;
 • від 52 до 55 років – 13 років;
 • від 56 до 59 років – 14 років.

Категорія громадян, яким статус інвалідності присвоєно після досягнення пенсійного віку можуть розраховувати, що соціальна допомога інвалідам 2 групи і третьої буде призначена при наявності в трудовій книжці 15 років стажу. Якщо років недостатньо, можна звернутися в управління праці з метою подачі заяви на інший вид соціальної допомоги.

Як довго призначається пенсія?

Грошова допомога по інвалідності може мати довічний і тимчасовий характер. Для отримання виплат за другим варіантом, громадянам необхідно підтверджувати групу інвалідності за допомогою проходження експертизи та надання відповідного висновку в МСЕК.

Збільшення пенсії інвалідам

Нарахування виплат проводиться в терміни, передбачені законодавством. При наявності повного пакету документів та звернення особи протягом 3-х місяців з моменту присвоєння статусу грошові виплати здійснюються з дня отримання інвалідності. При несвоєчасній подачі документів кошти будуть нараховані з моменту надання заяви.

Читайте також:  Пенсия инвалидам чернобыльцам в 2021 году в Украине

Розмір пенсії в Україні 2020

Отримати відповідь на питання яка буде пенсія інваліда 2 групи в Україні або іншої категорії громадян можна за допомогою консультації ПФУ або з інтернет-джерел.

Згідно з нормами і вимогами законодавства Пенсійний виплати звичайного пенсіонера здійснюються в такому розмірі:

 • громадяни з підтвердженою 1 групою інвалідності-100% пенсії (згідно з віком особи);
 • громадяни з підтвердженою 2 групою інвалідності-90% пенсії, призначеної за віковим критерієм;
 • громадяни з підтвердженою 3 групою інвалідності-50% пенсії, призначеної за віковим критерієм.

Особи, які не працюють або не здатні працювати внаслідок захворювання та інвалідностей 2 і 3 груп будуть отримувати грошові виплати в залежності від трудового стажу.

Згідно українського законодавства мінімалка по інвалідності дорівнює прожитковому рівню для осіб, не здатних самостійно працювати (залежно від статусу інваліда). Мінімалка для інвалідів 2020 представлена такими цифрами:

 • з 01.01.2020 – 1638 грн.;
 • з 01.07.2020 – 1712 грн.;
 • з 01.12.2020 – 1769 грн.

Індивідуально розрахувати суму виплат по інвалідності можна в ПФУ або скориставшись онлайн-калькулятором, розміщеним в інтернет-джерелах.

Чи будуть надбавки з доплатами до пенсій

Поряд з питанням яка пенсія інваліда 3 групи в цьому році соціально-незахищені особи цікавляться розміром нових добавок з доплатами.

Українським законодавством передбачені додаткові виплати особам, які забезпечують догляд за інвалідами або утриманцям. Також передбачена пенсія інвалідам війни 3 групи в 2020 році.

Цього року як і попередньому показник доплат і надбавок не змінювався. Таким чином, вони складають:

 • 50 грн. – для осіб з 1 гр. інвалідності, матерів самостійно виховують дітей з 2 групою інвалідності, одиноких громадян пенсійного віку з 3 гр.;
 • 150 грн. – непрацюючим особам-пенсіонерам, які мають дітей віком до 18 років (сума доплати нараховується на кожну дитину окремо).

Допомога призначається при наданні повного пакету документів, що підтверджує вище зазначений факт.

Адресна допомога щомісячного характеру

Адресна допомога надається різновіковим інвалідам. Якщо розмір грошових нарахувань разом з добавками та іншою допомогою менше законодавчо встановленого прожиткового мінімуму непрацюючої людини допомога нараховується в розмірі відсутньої суми.

Читайте також:  Розмір пенсії з липня 2022 року

Пільги, передбачені для громадян з інвалідністю

Поряд з тим, що громадянам нараховується пенсія по 3 групі інвалідності 2020, в Україні передбачені пільги на зазначення послуг ЖКГ, транспорту, медицини. Також інваліди-підприємці можуть заощадити кошти при сплаті податків та отримання освіти.

Пільги для пенсіонерів в період карантину

Порядок надання пільг регламентований нормами законодавства. Практичний досвід інвалідів 1, 2, 3 групи та чорнобильців показує, що при зверненні до державної установи або іншого контролюючого органу особа повинна мати при собі документ, що підтверджує категорію інвалідності або інший статус.

Про скасування інвалідності

У новому році присвоєння інвалідності проводиться згідно з Міжнародним класифікатором. У зв’язку з цим деякі особи ризикують втратити раніше призначені кошти.

Порядок розрахунку ступеня втрати працездатності проводиться за спеціальною методикою. Для виявлення ступеня непрацездатності метод вимагає скасування раніше присвоєних груп, що не вигідно для соціально-незахищеної особи.

Зміни, що відбуваються в законодавчих актах охорони здоров’я, негативно позначиться на пенсійних виплатах до моменту призначення істинної пенсії. Яким буде остаточний коефіцієнт покажуть результати комісії.

На сьогоднішній день ставлення пенсіонерів до методики не можна назвати однозначною. Люди похилого віку не вітають змін, особливо в частині грошей. З цих причин процес обіцяє стати проблематичним і тривалим.

Заключення

Пенсія по інвалідності-грошова допомога з боку держави призначається тимчасово або постійно не працездатним особам. Залежно від статусу інвалідність буває 1, 2, 3 групи.

Якщо вона настає внаслідок профзахворювання або отримання каліцтва на підприємстві, допомога виплачується незалежно від стажу, в інших ситуаціях відповідальні органи призначать допомогу в залежності від кількості відпрацьованих років. У 2020 році пенсії та допомога по інвалідності збільшилася, що пов’язано зі зміною прожиткового мінімуму.

Якщо грошові виплати менше мінімальних, держава зобов’язується заповнити відсутню суму за допомогою надання адресної допомоги.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.