Меню

Оформлення допомоги при народженні дитини в 2020 році в Украіні

Поява дитини у родині – це дуже серйозний етап, але далеко не у кожних батьків вистачає заробітку для того щоб безпроблемно утримувати немовля та забезпечувати її усім необхідним.

Фигурки олицетворяющие семью

Зараз постійно зростають ціни на майже всі види товарів та послуг, особливо на дитяче харчування, підгузки та інше. Саме тому для забезпечення належних умов проживання дитини, державна влада надає громадянам дороги при народженні немовляти.

Протягом останнього часу постійно йшли дебати про відповідність цієї допомоги актуальним цінам та витратам родин. Тож актуальним є питання про те, якою саме буде матеріальна допомога при народженні дитини в Україні у 2020 році та чи відбудуться нарешті якість зміни.

Одноразова допомога: загальна інформація

Право на отримання грошової допомоги від держави надається усім громадянам України та навіть іноземцям, що постійно проживають на території держави. Ця соціальна допомога встановлюється з метою забезпечення дітей усім необхідним, а її цільове використання контролюється відповідними органами.

Отримувати грошову допомогу може один з батьків або опікун, з яким дитини постійно проживає. Наразі разом з грошовою допомогою батькам надається «Пакунок маляти» – набір з 25 найважливіших речей для дитинки, які кожна родина  може отримати після виписки з пологового будинку.

До цього пакунку входять підгузки, серветки, пелюшки, шапочки, боді та навіть термометри. Але найголовнішою все ж залишається одноразова грошова допомога, оскільки на ці кошти зазвичай купується харчування, коляски, ліжечка та інші необхідні малюкові та дорогі речі.

Суммы выплат на детей

Як отримати цю допомогу?

Оформлення допомоги при народженні дитини у 2020 році в Україні – це одне з найактуальніших питань. Призначення родині цих коштів відбувається представниками органів соціального захисту населення за місцем проживання або прописки особи, яка буде отримувати допомогу.

Усі документи на отримання коштів повинні подавати особисто або онлайн, але усе це треба зробити не пізніше року з моменту народження немовляти. Якщо допомога не була оформлена у цей період, то в такому випадку батьки втрачають право на її отримання.

Читайте також:  Минимальный прожиточный минимум на 2022 год в Украине

Після подачі документів представники органів соціального захисту населення займаються розглядом справи протягом десяти діб.

Після прийняття рішення щодо надання родині допомоги її представники отримують оповіщення у письмовому вигляді на протязі п’яти діб. Але у більшості випадків про рішення повідомляється звичайним телефонним дзвінком.

Якщо є було прийнято негативне рішення, то в такому випадку представники органів соціального захисту зобов’язані вказати причину та сповістити про порядок оскарження даного рішення.

Багато хто почав користуватися можливістю оформити цю допомогу онлайн. Це робиться на офіційному сайті Міністерства соціальної політики або на Єдиному державному порталі адміністративних послуг. Там також можна знайти інформацію з приводу того, які треба документи при оформленні допомоги при народженні дитини.

Як показує практика, грошові допомоги, які були оформлені електронним чином, виплачуються набагато швидше. Річ у нових правках до законодавства, відповідно до яких у випадку подачі заявки для оформлення допомоги в електронному вигляді з використанням цифрового підпису, її призначення повинно здійснюватися не пізніше наступного робочого дня з моменту подачі заявки.

Також треба не забувати, що у деяких пологових будинках пропонують допомогу у оформленні виплати, але така послуга доступна далеко не у кожному закладі.

Величина допомоги у 2020 році

Важливе питання полягає у тому, яка одноразова допомога при народженні дитини 2020 році надаватиметься родинам. Якщо ще у 2014 році одним з законопроектів було скасовано диференційований підхід й була встановлена єдина величина грошової виплати, то тепер представники державної влади вирішили відновити стару систему.

Инициатива власти в поддержке многодетных семей

Відповідно до неї буде збільшений розмір коштів, що надаватимуться родинам, а суми додатково зростатимуть в залежності від того, якою по черговості народилася відповідна дитинка.

Отже, одноразова допомога при народженні дитини 2020 в Україні, яка є першою у родині становитиме 50 тисяч гривень. Що стосується порядку виплати коштів, то спочатку на рахунок родини перераховується 14 тисяч гривень, а потім їм виплачується залишок у вигляді тисячі гривень на місяць протягом трьох наступних років. Якщо ж кошти виплачуються за другу дитину в родині, то в такому випадку розмір допомоги становить вже 75 тисяч гривень. Спочатку родині перераховується 21 тисяча одним платежем, потім протягом такого є терміну їй виплачують по 1500 гривень. Для третьої дитини сума нарахувань сягає вже 100 тисяч гривень: 28 тисяч одразу та 2 тисячі щомісяця протягом наступних трьох років.Насправді такі зміни повинні суттєво змінити ситуацію. У порівнянні з минулою 41 тисячею у родин тепер буде більше коштів, а у сукупності з тим самим пакунком у багатьох родин навіть з низьким рівнем заробітку з’явиться можливість забезпечити немовля усім необхідним та створити ідеальні умови для його росту та розвитку. Звісно, розмір допомоги поступово збільшуватиметься, а сама система надання допомоги родинам повинна стати досконалішою.

Читайте також:  Мінімальний прожитковий мінімум на 2019 рік в Україні

Які документи знадобляться для оформлення одноразової виплати?

Грошова допомога при народженні дитини оформлюється дуже просто, вона майже не потребує від батьків дитинки якихось зусиль та не вимагає бігати по інстанціях, збираючи різні документи та довідки.

Перш за все, нарахування відбувається на основі свідоцтва про народження дитини, а у випадку з опікунством – на основі рішення про опікунство. Окрім того, особі, яка отримуватиме кошті, потрібно надати відповідну заявку, будь-який документ, що встановлює особу та ідентифікаційний код.

На цьому перелік документів, що необхідні для процедури оформлення закінчується. Будь-які додаткові довідки та папери можуть знадобитися лише в особливих випадках.

Оновлення, що чекають на «пакунок немовляти»

Оскільки соціальна допомога при народженні дитини тепер не обмежується лише грошовими виплатами, дуже важливе значення має вміст «пакунку немовляти», а також процедура його отримання. Якщо раніше для отримання усіх речей необхідно було заздалегідь ставати на облік у жіночій консультації та відвідувати усі прийоми у лікаря, а видача відбувалася лише у пологових будинках до виписки, то тепер планується зробити все інакше.

Пакет малыша для молодой мамы

Президент України постановив, що у 2020 році має бути реалізований проект «єМалятко». Метою цього проекту є зменшення кількості необхідних візитів до органів державної влади до нуля. Більш того, перелік необхідних документів повинен бути зменшений лише до одного. Все робитиметься виключно в електронному вигляді у пологовому будинку, без необхідності витрачати свій власний час та відвідувати купу закладів.

Більш того, саме таким чином батьки зможуть отримати десять основних послуг, серед яких є реєстрація народження дитини, її місця проживання, реєстрація у всіх електронних системах, отримання посвідчень, призначення допомоги й не тільки.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.