Меню

Дородові виплати в 2020 році в Україні

Утримання новонародженої дитини та забезпечення належних умов для її комфортного проживання та розвитку потребує чималих фінансових витрат. Можна помітити як поступово збільшуються ціни на дитяче харчування, підгузки, дитячий одяг, тощо.

Оскільки далеко не кожна родина має стабільний та високий прибуток, держава надає декілька видів допомог. Однак з приводу розміру цих допомог постійно ведуться дебати, оскільки вони в повній мірі не відповідають нинішнім цінам та витратам родин.

Молодая мама с малышом

Саме тому виникають питання з приводу того, якими будуть дородові і післяродові виплати 2020 працюючим та непрацюючим громадянам.

Які виплати передбачені під час вагітності?

Під час вагітності жінкам надається оплачуваний лікарняний, а отримувані кошти залежать від середньомісячного прибутку особи.

Жінкам призначається 100% від суми середньомісячного заробітку, але для отримання виплат потрібно обов’язково надати довідку з жіночої консультації у відділ кадрів підприємства, служби або установи. Однак виплати надаються й безробітним громадянам. Звісно, дородові і післяродові виплати непрацюючим в Україні певним чином відрізняються.

Безробітні та приватні підприємці отримують нарахування у розмірі 25% від величини прожиткового мінімуму, а усі необхідні документи надаються представникам територіальних органів соціального захисту населення. Загалом лікарняний по вагітності та пологам надається на 18 тижнів: 70 днів до народження дитини та 56 після.

Якщо підприємець є платником єдиного соціального внеску, то в такому випадку йому надаються виплати у розмірі 100%. Оскільки у 2020 році буде збільшуватися прожитковий мінімум, то відповідно й виплати, які отримуватимуть безробітні громадяни у період лікарняного зростатимуть.

Одноразова допомога при народженні немовляти

Говорячи про дородові і післяродові виплати 2020, треба не забувати й про одноразові допомоги від держави. Що стосується цих виплат, то право на їх отримання надається усім громадянам країни та навіть іноземцям, що проживають на території держави на постійній основі.

Читайте також:  Соціальні виплати в Держбюджеті України на 2019 рік

Ця допомога спрямована на забезпечення дитини усім необхідним, а представники державної влади додатково контролюють те, як саме батьки витрачають надані кошти.

Одноразова допомога надається одному з батьків або опікуну, а для її отримання треба надати усього лише написати відповідну заяву, надати органам соціального захисту населення свідоцтво про народження немовляти, паспорт та ідентифікаційний код одного з батьків або ж рішення про опікунство.

Донедавна величина одноразової допомоги убула незмінною й становила 41 тисячу гривень. Це пов’язано з прийняттям відповідного законопроекту у 2014 році, який скасовував диференційований підхід.Однак у 2020 році представники державної влади вирішили повернутися до старої системи та збільшити розмір допомоги й надавати більше коштів в залежності від того, якою по черговості була народжена дитина в родині.

Одноразова допомога на дитину, що була народжена першою у родині сягатиме 50 тисяч гривень. З цієї суми родина отримуватиме 14 тисяч гривень одразу, а інша частка виплачуватиметься протягом трьох років по тисячі гривень щомісяця.

Що стосується виплат за другу дитину в родині, то вони сягатимуть вже 75 тисяч, з яких 21 тисяча гривень виплачуватиметься одразу, а решта надаватиметься щомісячно по 1500 гривень протягом трьох років. За третю дитину держава платитиме вже 100 тисяч гривень, надаючи 28 тисяч одразу та по 2 тисячі гривень щомісяця протягом наступних трьох років.

Очікується, що такі зміни зможуть нівелювати проблеми, створювані складним фінансовим становищем у деяких родина, дозволять забезпечити дитину усім необхідним для її комфортного життя, росту та розвитку.

Більш того, розмір допомоги планується збільшувати в майбутньому, а самі післяродові та дородові виплати в 2020 році для безробітних й для працюючих громадян в деяких випадках навіть будуть індивідуальними відповідно до фінансових можливостей родини.

Читайте також:  Допомога малозабезпеченим сім'ям на 2022 рік в Україні

Інша форма допомоги від держави

Важливо знати, що післяродові та дородові виплати в 2020 році в Україні – це не єдина форма допомоги від держави. Також родинам надаються пакунки малюка – спеціальні набори, які складаються з низки найнеобхідніших для немовляти речей.

Пакет малыша для молодой мамы

Загальний вміст пакунку становить понад 20 різних найменувань, а його вартість перевищує 3 тисячі гривень. До пакунка немовляти входять підгузки, серветки, пелюшки, шапочки, рукавички, шкарпетки, термометри, ножиці, ковдра, матрац та багато чого іншого.

Усі ці речі родина може отримати одразу після виписки з пологового будинку. Разом з грошовими допомогами цей пакунок дозволяє забезпечити немовля усім необхідним на ранніх етапах життя.

Загалом отримання цього пакунку потребувало певного часу та зусиль, оскільки жінкам потрібно було заздалегідь ставати на облік у жіночій консультації та не пропускати жодного запланованого відвідування лікаря, а видача усіх речей здійснювалася виключно у пологових будинках.

Однак було запропоновано у 2020 році змінити цю системи. За дорученням Президента України представники уряду мають реалізувати спеціальний проект, який було названо «єМалятко». Його суть полягає у переведенні процедури отримання пакунку в електронну форму.

Планується, що кількість необхідних візитів до державних органів буде зменшена до нуля, а громадянам не треба буде збирати різні довідки та інші документи, достатньо буде усього лише основної інформації. Подати заявку та надати усю необхідну інформацію можна буде онлайн безпосередньо у пологовому будинку, зайвий раз не витрачаючи свій особистий час.

Компенсация за государственную няню

Більш того, у пологовому будинку надаватимуться й інші основні послуги в електронному вигляді, серед яких є реєстрація дитини, її місця проживання, видача усіх посвідчень, визнання дитини громадянином України, оформлення грошових допомог, тощо.

Читайте також:  Розмір аліментів на дитину 2021 в Україні

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.