Меню

Нові штрафи за порушення ПДР в 2020 році

Для українських громадян 2020 рік став кроком до змін і посилення штрафів за порушення ПДР та інших нововведень «на дорогах».

Багато кому, нові штрафи за порушення ПДР в 2020 році не до вподоби, але для того, щоб не здобути їх, треба знати всі нововведення. Для цього на офіційних порталах представлена таблиця штрафів. Що принесуть нові правила для водіїв і пішоходів і головне, чи буде від цього позитивний ефект?

Нові штрафи за порушення ПДР в 2020 році

Покращений контроль на дорогах

З минулого року вступив в силу указ, що регламентує 3 нових способу контролю на дорогах і залучення водіїв до адміністративної та фінансової відповідальності:

 1. Всі порушення і перевірки будуть проводитися безпосередньо на місці події. Це передбачає тіснішу співпрацю поліцейського і учасника дорожнього руху.
 2. Встановлюється більше відеокамер для фіксації основних 6 видів порушень на дорогах. Вони встановлюються не тільки на дорогах, на шляхопроводах і на громадському транспорті. За результату зйомки, протоколи будуть оформлятися дистанційно, і відправлятися в електронному вигляді.
 3. Збільшення кількості ручної техніки для проведення фотозйомки та відеозапису правопорушень. Нововведення полягає в тому, що в такому разі не будуть списуватися дорожні бали в рахунок оплати штрафу, відразу буде накладатися грошова санкція.

Збільшення грошових штрафів

Фінансове погашення штрафів за правопорушення істотно підвищиться в 2020 році. Так, якщо перевищити допустимий показник швидкості їзди більш, ніж на 50 км / год, буде виписаний штраф у розмірі 3400 гривень. Це майже в 7 разів більше попереднього значення в 510 грн.

Нові штрафи в 2020 році за порушення ПДР України передбачають, що винуватця ДТП, який зник з місця злочину крім винесеною судом кримінальної відповідальності, будуть обкладати штрафом в розмірі від 255 до 3400 грн.

Читайте також:  Правила дорожного движения Украины 2021 года

За управлінням автотранспортним засобом без водійського посвідчення в нововведеннях передбачено штраф у розмірі 20,4 тис. Грн. Якщо буде зафіксовано повторне порушення ПДР, сума подвоюється.

Важливо!В  2020 року проводиться більш ретельний контроль за водіями, п’яними за кермом, що призводить до  посилення покарання.

Покращений контроль на дорогах

Правила паркування

Нові штрафи в Україні в 2020 році торкнуться також і правил паркування:

 1. За відсутність оплати паркувального місця, оплатити потрібно буде штраф в розмірі 100 гр.
 2. Істотно збільшиться сума фінансових санкцій за несанкціоноване паркування, від 255 до 1700 гр.
 3. Більше не можна буде оплачувати протоколи на місці правопорушення.

Важливо! За їзду з не пристебнутим ременем або відсутність мотоциклетного шолома буде штраф в розмірі 850 гр.

Правила паркування

Евакуація автотранспортного засобу

З вересня минулого року вступив в силу законопроект про те, що машини евакуації можуть відправляти на штрафмайданчик автотранспортні засоби, що заважають проїзду, що створюють загрозу безпеці на дорогах, поставлені в 2 ряду на проїжджій частині.

Нові штрафи в 2020 році за порушення ПДР України та нововведення передбачають, що машина буде відбуксована евакуатором в наступних випадках, згідно з новим законом:

 1. Розташування машини на смузі громадського транспорту або на велодоріжці. Це може перешкоджати проїзду, формувати небезпечну ситуацію.
 2. Перешкоджання роботі снігоприбиральної техніки, мийної машини та іншого комунального транспорту.
 3. Порушення схеми паркування, блокування залізничних, трамвайних колій.
 4. Зупинка автотранспорту на естакадах, шляхопроводах, мостах.
 5. Парковка на перехрестях ближче 10 м від краю проїжджої частини, за винятком необхідності надання переваги руху.
 6. При зупинці автотранспортного засобу проти бокового руху на перехрестях з розділювальною смугою.

Важливо! Вартість евакуації становитиме 720 гр, якщо автомобіль важить до 2-х тонн, щодоби стоянки машини коштувати 144 гр.

Евакуація автотранспортного засобу

Облаштування дороги

У минулому році вступив закон і втілено у життя проект про звуження смуги доріг з менш активним рухом до 2,75 м. З цього року ширина доріг становитиме не менше 3,5, на місцях з безперервним транспортним рухом.

Читайте також:  Госбюджет Украины на 2022 год

Також в планах на середину року сформувати двосторонні велосипедні маршрути, шириною в 2,5 метра.

Реєстрація автотранспортних засобів

За новими правилами автотранспорт не буде зніматися з реєстрації, а відразу буде переоформляти на нового власника машини.

Нові правила для учасників ДР

У цьому році громадяни, які рухаються на візку, також прирівнюються до учасників дорожнього руху. За рахунок цього для їх руху виділяється крайній правий ряд на проїжджій частині. В Європі подібне рішення було прийнято давно, на відміну від України, де водії можуть дозволити собі паркуватися в крайній правій смузі, перегороджуючи проїзд, створюючи аварійні ситуації.

Як дізнатися про штрафи?

У зв’язку з тим, що тепер фіксація і виписка фінансових санкцій може проводитися дистанційно, за результатами фото і відео зйомки, багато водіїв можуть відразу не знати про свої штрафи. Також на порталі є таблиця штрафів за порушення ПДР України для повного ознайомлення.

Для отримання точної інформації в Україні діє онлайн сервіс, де дані даються після введення номера посвідчення водії.

Дізнатися необхідні дані можна на онлайн порталі shtrafua.com. або скористатися додатками на мобільному телефоні.

Завдяки цьому нововведенню можна дистанційно оплатити штраф, за допомогою банківського додатка Приват24 і будь-яких зазначених платіжних систем на сервісі.

Ефективність нових штрафів і законів

Ефективність нових штрафів і законів

Всі нововведення створені для попередження аварій, зниження ймовірності інвалідності в ДТП. Це дозволить суттєво знизити смертність і поліпшити культуру водіння в країні.

Збільшення штрафів за неправильну їзду, незнання ігнорування правил ДР створено не для того, щоб покарати водіїв, а для поліпшення ситуації на дорогах, запобігання правопорушень.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.