Меню

Останні новини про підвищення зарплати шкільного психолога в Україні

Професія психолога останні роки становиться більш популярною в Україні. Раніше звертатися до цих спеціалістів зі своїми проблемами було не прийнято. Всі вони вирішувались на кухні з родичами, або людина продовжували жити з ними. Дитячий психолог взагалі був рідкісним явищем. Але зараз, у нашрму ритмі життя, звертатися до психолога стало нормальним. Але на фоні зростання популярності спеціальності, цікаво якою є зарплата психолога у 2022 році в Україні.

psiholog 1 - Останні новини про підвищення зарплати шкільного психолога в Україні

Важливість професії

Окрім українців, які почали довіряти свою проблеми психологу, підіймати популярність професії взялись на державному рівні. Особисто президент Зеленський заявив, що треба збільшити рівень довіри до спеціалістів, а також надати їм гідні заробітні плати.

Основним мотивом цієї заяви була спроба привабити молодих спеціалістів до роботи у дошкільних закладах, школах, інтернатах та інших закладах. Президент підкреслив, що формування психологічного здоров’я дитини дуже важливо для майбутнього всієї краіни. Він сподівається, що гідна заробітна плата привабить психологів працювати у бюджетній сфері, а не у приватних клініках.

psiholog 2 - Останні новини про підвищення зарплати шкільного психолога в Україні

Але, не зважаючи про заяви щодо важливості професії та необхідності залучення молодих фахівців з різних вуст можна почути, що спеціалістів вистачає та їх треба скорочувати. Можливо спеціалістів вистачає в приватних установах, але у державних – скорочення психологів в 2022 році в Україні відбуватися не буде.

З чого складається заробітна плата

Ще у 2020 році президентом Зеленським було дано завдання розробити план підвищення заробітнох плати деяким категоріям працівників, наприклад, медикам, вчителям, держслужбовцям та іншим. До перелічених категорій увійшли і психологи, які працюють в школах, дитячих садках та спеціальних установах.

Для них було розроблено програму, яка передбачала поетапне збільшення заробітної плати. Цю програму було розраховано на 10 років. За цей час оплата праці психологів в Україні мала б стати на одному рівні з загальноєвропейською. Більш того, вже у 2023 році заробітна плата цих фахівців мала б значно зрости. Але у бюджеті 2021 та 2022 статтю витрат на грошове забезпечення психолога та інших працівників було скорочено. Першою причиною стали додаткові витрати пов’язані з коронавірусом, другою — стала військова агресія Росії проти України.

psiholog 2 - Останні новини про підвищення зарплати шкільного психолога в Україні

Щоб зрозуміти, за рахунок яких факторів може зрости оплата праці психологів, треба знати з чого вона складається:

  • категорія спеціаліста;
  • кількість відпрацьованих років за посадою та за фахом;
  • наявність будь-яких відзнак та нагород.

Виходячи з ситуації, яка склалась на сьогоднішній день розмір заробітної плати психологів в 2022 році в Україні поки що може зрости тільки за рахунок підвищення мінімальної заробітної плати, яка у спочатку року становить 6500 гривень.

Заробітна плата шкільного психолога

Особливий дефіцит у кадрах відчувається у школах. А робота з молодим покоління потребує величезної енергії та терпіння. Зазвичай шкільними психологами працюють випускники вищих навчальних закладів, які ще вчора самі сиділи за партами. Вони приходять працювати у школи та інтернати, щоб отримати хоча б мінімальний досвід, а вже потім влаштуватися на більш престижну роботу.

psiholog 3 - Останні новини про підвищення зарплати шкільного психолога в Україні

Відповідно до відгуків шкільних психологів розумієш, що за мінімальну заробітну плату, яку вони отримають важко прогодувати навіть одну людину, а що казати за цілу родину. Останні новини про підвищення зарплати шкільного психолога в Україні свідчять, що саме вони повинні були відчути її значне зростання.

Перший крок у цьому напапряму було зроблено ще у 2020 році. Тоді заробітна плата молодих фахівців збільшилась майже на 40 відсотків. Потім було розроблено цілу систему додаткових виплат та заохочень, які дозволяли отримувати в кінці більшу суму.

Читайте також:  Середня зарплата в 2018 році в Україні

Так, у разі наявності додаткового навантаження, психолог може розраховувати на додаткові нарахування. Що стосується додаткового навантаження це можуть бути тематичні кружки, перевірка зошитів та інше. Доплата може досягати до 2 тисяч гривень.

psiholog 4 - Останні новини про підвищення зарплати шкільного психолога в Україні

Якщо спеціаліст пропрацює у школі понад рік, то вже буде отримувати доплату за престижність професії. Її розмір не буде дуже значним, але зробить свій вклад до загального заробітку.

Ще одна стаття збільшення є індексація зарплати психологів в Україні. Її розмір залежить від економічної ситуації в країні та рівня інфляції. Мабуть, у нинішній ситуації, це єдина найбільш реальна можливість отримати хоча б якусь додаткову суму до окладу.

Заробітна плата фахівців спеціальних закладів

Існує ще одна категорія психологів і вони працюють у державних медичних закладах. При цьому їх заробітна плата майже не відрізняється від заробітної плати шкільного психолога. Згідно з кваліфікаційним довідником, спеціалісти поділяються на 4 кваліфікаційні категорії психологів, а саме:

  • без категорії;
  • ІІ категорії;
  • І категорії;
  • провідний психолог.
psiholog 5 - Останні новини про підвищення зарплати шкільного психолога в Україні

Так, заробітна плата спеціалісту кожної категорії нараховується відповідно єдиної тарифної сітки (ЄТС). Наприклад, провідний психолог відповідає 11-12 тарифному розряду, а психолог без категорії — 7 тарифному розряду. Вже по тарифному розряду можна визначити оклад працівника. Якщо це провідний психолог, то його оклад у 2022 році становить від 5875 до 6322 гривень. З урахуванням постанови № 22 про збільшення окладів на 10% вони можуть розраховувати на оплату праці у розмірі від 6462,50 до 6954,20 гривень.

Усі інші додаткові виплати залежать винятково від бажання спеціаліста працювати більшу кількість годин та виконувати додаткові обв’язки. Також різниця між окладами у ЄТС між 7 та 12 тарифним розрядом має стимулювати працівника підвищувати свою кваліфікацію та проходити атестацію на вищу категорію.

psiholog 6 - Останні новини про підвищення зарплати шкільного психолога в Україні

Поки ще фахівці, які працюють у державних установах варто замислитися, як зацікавити їх працювати та не звільнятися у пошуках більшої заробітної плати. Не варто недооцінювати роботу психологів. Своєю працею вони роблять суттєвий вклад у майбутнє української нації.

Читайте також:  Минимальная зарплата в Европе в 2020 году

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.