Меню

Останні новини про підвищення зарплати держслужбовців в Україні

Зараз уряд України постійно підвищує заробітні плати представникам різних професій та категорій громадян. Але переважна більшість зростань відбувається на фоні збільшення суми прожиткового мінімуму та суми мінімальної заробітної плати. Підвищення не обійшли стороною й держслужбовців. Саме тому влада запевняє, що посадові оклади державних службовців будуть поступово ставати більшими, а разом будуть відбуватися певні нововведення.Зараз уряд України

Чого взагалі очікувати?

Підвищення заробітних плат держслужбовців відбуватиметься поступово, а водночас відбуватиметься впровадження цілої реформи усієї системи. В результаті плідна праця держслужбовців буде винагороджуватися відповідними виплатами. Більшими стануть не тільки оклади, зміни торкнуться навіть надбавок та премій. Також протягом останнього часу спостерігалася велика різниця в отримуваних працівниками заробітних платах, а тому планується цей розрив між їх розмірами трохи врегулювати. Річ у тім, що нерідко особи, які займають вищі посади та мають відповідні ранги заробляють десятки чи навіть сотня тисяч, коли дрібні чиновники щомісяця змушень виживати на п’ять чи сім тисяч гривень.

Але посадові оклади державних службовців не зростуть дуже сильно. Треба брати до уваги складну економічну ситуацію в державі та те, що на сході й досі ведуться бойові дії, що серйозно виснажують бюджет країни. Саме через ці та інші фактори відбувалося скорочення фінансування місцевих рад та певних галузей. Експерти та сам уряд говорять про те, що найближчим часом спостерігатиметься економічне зростання, а тому скорочення фінансування більше не буде.

Як зміниться грошове забезпечення держслужбовців?

Як вже згадувалося раніше, щороку відбувається збільшення мінімальної зарплати та рівня прожиткового мінімуму. Насправді на українців чекає не лише розмір окладів держслужбовців у 2019 році в Україні, індексація також буде відбуватися згідно з положеннями чинного законодавства.

Читайте також:  Повышение зарплаты пилота в 2021 году в Украине

Насправді, шукаючи найкраще рішення в нинішній складній економічній ситуації, урядовці переглянули декілька шляхів підвищення розміру грошового забезпечення держслужбовців. Але довелося впроваджувати зміни з саме з урахуванням стану державного бюджету та рівня інфляції в державі.

Урядовці поки не називали якихось конкретних цифр. Але вони казали про те, що самі підвищення стануть невеличкими й систематичними. Так було вирішено зробити через обмеженість державних ресурсів. Окрім того обговорювалося питання співвідношення розміру окладу та розміру преміальних виплат. Але якихось змін в цьому плані немає, а тому оклад усе ще складатиме 70% від загальної суми зарплати держслужбовців.Як зміниться грошове забезпечення держслужбовців

Як виглядатиме рангова система?

Останні новини про підвищення зарплати держслужбовців в Україні також нагадують про те, що грошове забезпечення працівників залежатиме від їх категорії та рангу. Загалом кожна посада відповідатиме певному рангу. Загалом буде встановлена категорія «А» та категорія «Б». До першої категорії будуть відноситися особи, що займатимуть найвищі посади. Це, наприклад, секретар КМУ чи голова районної адміністрації. А от в рядах категорії «Б» будуть спеціалісти, начальники певних відділів або підрозділів. Звісно, найвищі ранги матимуть представника категорії «А». Усього буде встановлено дев’ять рангів. Але вони не надаватимуть президенту, певним співробітникам Кабінету Міністрів та деяким посадовцям.

Звісно, ніхто не буде забороняти працівникам змінювати свою категорію чи ранг. Але при переході на ранг вище треба в обов’язковому порядку відповідати усім встановленим вимогам. Наприклад, для деяких з них треба мати відповідну кваліфікацію, в ідеалі знати українську мову та вільно розмовляти іноземною мовою, тощо.

Трохи про те, як визначатиметься розмір зарплатні держслужбовців

Щоб зрозуміти, яким саме є підвищення заробітної плати держслужбовців, достатньо усього лише до актуальної суми грошового забезпечення додати величину, що встановлюється рангом працівника. Звісно, чимало проблем створює та сама різниця між заробітними платами співробітників. Особливо це стосується представників районних адміністрацій, бо вони отримують дійсно малі виплати. Влада вже працює над відповідним проектом для вирішення цієї проблеми, але працівникам усе одно доведеться чекати на цю зрівнялівку.

Читайте також:  Каким будет повышение зарплаты полиции в 2022 году в Украине?

Загалом величина, на яку збільшиться заробітна плата держслужбовців, коливатиметься від двох сотень до тисячі гривень. Все залежатиме саме від рангу співробітника. Також надбавки регулюватимуться величиною трудового стажу робітника. З часом будуть впроваджуватися певні зміни у механізмі нарахування й преміальних виплат.

З усього цього можна зробити висновок, що з плином часу грошове забезпечення стане більшим не тільки у представників вищих чинів, а й у звичайних співробітників місцевих органів. Відтак більше зароблятимуть представники районних чи сільських рад. Також уряд встановлюватиме спеціальні надбавки за зразкове виконання службових обов’язків. Сюди можна віднести підвищену інтенсивність праці, участь у складанні важливих та складних документів або їх самостійну розробку, виконання термінових завдань, ініціативу й не тільки. Загалом зміни стимулюватимуть робітників до більш якісного виконання своїх службових обов’язків.

Чи буде відбуватися скорочення кількості працівників?

Часто можна почути запитання з приводу того, чи буде відбуватися скорочення держслужбовців у 2019 році в Україні. Не треба зайвий раз хвилюватися, бо скорочення штату не буде. Проте варто брати до уваги те, що тепер держслужбовцям необхідно відповідати певним вимогам та мати відповідну кваліфікацію, мати навички та вміло виконувати свої службові обов’язки. В іншому випадку працівники будуть просто звільнятися. Виходить, що керівництво тепер буде більш суворо ставитися до штату. Але й зарплатні мають стати відповідними. Усе це дозволить виконувати завдання більш ефективно.Чи буде відбуватися скорочення кількості працівників

 

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.