Меню

Мінімальна зарплата на 2019 рік “на руки” в Україні

Зростання вартості євро та долара, а також поступове поглиблення економічної кризи, що стала основною причиною зменшення якості життя українців, змусили представників державної влади переглянути склад споживчого кошика та величину майже усіх соціальних стандартів. Розроблена експертами бюджетна резолюція встановлює систематичне збільшення величини майже всіх стандартів, зокрема мінімальної зарплати жителів України. Усе це повинно суттєво покращити життя звичайних громадян. Планка мінімальної зарплати збільшуватиметься й у 2019 році. Через це жителям країни цікаво, яка саме буде мінімальна зарплата на 2019 рік в Україні.Мінімальна зарплата на 2019 рік "на руки"

Що таке взагалі мінімальна зарплата?

Мінімальна зарплата – це встановлена чинним законодавством грошова сума, що повинна виплачуватися будь-якому працівникові за виконувану роботу, навіть якщо він не має певної кваліфікації чи особливих знань, навичок. Існують такі положення, в яких зазначається, що працівники не можуть отримувати за свою роботу суму, меншу за мінімалку.

Те, яка буде встановлена мін зарплата в Україні, вирішувалося під час розробки бюджетної резолюції держави на цей рік. Варто знати, що на додачу бюджетна резолюція встановлює дати збільшення соціальних стандартів та конкретні суми. Однак необхідно брати до уваги, що економічна складова держави перебуває не в найкращому стані, а самі економічні показники не відповідають закладеним раніше значенням, тож в будь-який момент до резолюції можуть вноситися корективи.

Чому мінімальна зарплата така важлива?

Треба враховувати, що мінімальна зарплата необхідна для розрахунку величини багатьох інших допомог, виплат, штрафів, внесків й не тільки. Ось декілька прикладів:

  1. Від мінімалки залежить величина пенсійного внеску.
  2. Розмір мінімалки застосовується при встановленні штрафу за навмисно неоподаткований дохід.
  3. На основі порівняння доходу людини з величиною мінімальної заплати ця людина може визнається банкрутом.
  4. Цей соціальний стандарт також застосовується для визначення суми штрафу за порушення авторського права.
  5. Ще на основі цього показника вираховується ставка на нерухому власність. Вона складає лише 2% від суми мінімалки за кожен зайвий метр житлової площі.
  6. І, нарешті, відповідно до соціального стандарту визначається порядок та величина оподаткування певних благодійних допомог.

Звісно, це не повний список усіх видів виплат, що корегуються та встановлюються в залежності від розміру мінімальної зарплати. Повний перелік завжди можна відшукати на сторінках чинного законодавства або в мережі Інтернет.Чому мінімальна зарплата така важлива

Читайте також:  Підвищення зарплати держслужбовців у 2021 році в Україні

Якими будуть зміни у 2019 році?

Поки питання підвищення мінімальної заробітної плати 2019 згідно тарифної сітки усе ще залишається відкритим, тому що дискусія між членами Міністерства соціальної політики та Міністерства фінансів й досі продовжується. Річ у тім, що члени першого Міністерства вважають, що мінімальна зарплата має становити приблизно 4400-4500 гривень. Але Міністерство фінансів має іншу думку. Його представника кажуть, що така величина не зовсім обґрунтована та вона стане причиною виникнення зайвого тиску на економіку.

Отже, саме на 2019 рік в бюджетній резолюції був закладений показник, що становить 4173 гривні. Можна підрахувати, що величина мінімалки зросте на 450 гривень, що не так вже й мало. До речі, зростання до 4425 гривень за планами уряду відбудеться у 2020 році, але необхідно враховувати, що все залежатиме від стану економіки держави. Якщо спостерігатиметься сталий та швидкий розвиток, то збільшення можуть мати й інший розмір.

Як відбуватиметься оподаткування мінімальної зарплати у 2019 році?

При нарахуванні працівнику організації чи підприємства зарплати, бухгалтер обов’язково буде вираховувати три види стягнень:

  1. Податок на дохід. Це вид стягнень становить 18% від нарахованої величини зарплати. Якщо перевести це значення у грошовий еквівалент, то воно відповідатиме 751 гривні.
  2. Єдиний соціальний внесок, що складає 22%. Але він не враховується, оскільки його відрахуванням займаються саме роботодавці від загальної суми заробітних плат. Тож здебільшого цей податок не береться до уваги.
  3. Військовий збір. Останнє обов’язкове стягнення, що становить лише 1,5%, але його повинні відраховувати майже всі категорії громадян та з усіх видів доходу. 1,5% від 4173 гривень – 62 гривні.

Після проведення обрахунків можна визначити, що бухгалтер відраховуватиме на сплату податків та зборів 813 гривень. Решту заробітної плати отримуватиме сам працівник. Ще при нарахуванні можуть враховуватися субсидії та допомоги від держави. Тож ось яким саме буде розмір мінімальної зарплати в Україні чистими на руки.

Читайте також:  Підвищення зарплати асистента вчителя у 2021 році в Україні

Поступове покращення

Мінімальна зарплата 2019 на руки в Україні поступово буде збільшуватися і це факт. Експерти, економічні аналітики та навіть самі представники Мінфіну вважають, що усі ці покращення матимуть лише позитивні наслідки. Внаслідок таких зростань мінімальної зарплати з часом буде ставати більшою й середня заробітна плата. Це стане причиною покращення якості життя українців, а також причиною зростання купівельної спроможності й не тільки.

Те, що українці будуть заробляти більше нарешті зробить їх платоспроможними. Громадяни матимуть змогу не лише спокійно забезпечувати себе, а й справно сплачувати рахунки та інші обов’язкові платежі. Ріст купівельної спроможності призведе до того, що більше грошей буде йти на товарний ринок України, а це може стати гарним стимулом для розвитку підприємств українських виробників й постачальників.

Треба не забувати, що податки, які направляються до Пенсійного фонду визначаються у відсотковому відношенні до розміру мінімальної зарплати. А тому якщо вона зростатиме, то ставатимуть більшими й надходження до Пенсійного фонду України. Це надає змогу боротися з дірками та страшенними нестачами у Пенсійному фонді не лише рахунком пенсійної реформи.Поступове покращення

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.