Меню

Останні новини про розтаможку автомобіля в Україні в 2021 році

Кількість автолюбителів з кожним роком стає більше. Основна частина воліє купувати б/у машини за кордоном. Перевага покупки закордонного транспорту пов’язана з бюджетністю покупки.

При цьому провезення транспорту через митницю робить авто дорогим. Дізнатися більше про розмитнення авто в Україні 2021, калькулятор якого розміщений на офіційному сайті прикордонної служби, пропонуємо прямо зараз.

Як растаможити авто в Україні

Розмитнити авто в Україні в 2021 році-кому дозволяється?

Процедура розмитнення транспортного засобу може проводитися фізичними та юридичними особами. Дізнатися яка вартість послуг допоможе співпраця зі спеціалізованими компаніями і калькулятор розмитнення автомобіля в Україні.

Процедура користування проста. Для визначення вартості розмитнення необхідно володіти знанням елементарної інформації, а саме: року випуску транспортного засобу, об’єму двигун, країні-товаровиробнику. Якщо вказана інформація відсутня, користувачу калькулятора пропонується відповісти на інші питання. Яким способом скористатися, власник авто вибирає самостійно, в залежності від фінансової забезпеченості та наявності грошових коштів.

Відповідно до законодавчих змін 2020 року авто закордонного виробництва в обов’язковому порядку має проходити контроль. Представникам правоохоронних органів надано повноваження щодо перевірки технічної та іншої документації транспорту.

При виявленні факту невідповідності документації на власників авто накладаються штрафні санкції з позбавленням можливості керуванням транспортним засобом. У новому році планується переглянути законопроекти в частині розмитнення машин. З метою мінімізації кількості штрафів розмитнення автомобіля в Україні в 2021 році буде проводитися швидко.

Транспортний засіб допускається до розмитнення при виконанні наступних умов:

 • автовласником є особа, яка постійно проживає на прикордонній території і регулярно виїжджає за межі рідної держави (виконання зазначених умови дозволяє уникнути штрафних санкцій та адміністративного покарання);
 • водій офіційно працевлаштований в іноземній компанії, користується закордонним транспортом для виконання доручення керівництва чи інших справ, підтверджених документально;
 • перевезення машин здійснюється транзитним способом, що підтверджено  спеціальною документацією.

При виконанні однієї з умови власник транспортного засобу може вільно переміщатися по території України без остраху бути оштрафованим представником правоохоронних органів.

Читайте також:  Правила дорожного движения Украины 2020

Пропозиції “слуг народу”

Фракція “слуга народу” пропонує з січня 2020 року прийняти нововведення в частині звільнення від акцизу легковий транспорт і кузова до них, вантажний транспорт, причепи і напівпричепи до них, автобуси, мототранспорт. Закон зареєстрований і знаходиться на розгляді у ВР. Останні новини про розтаможку автомобіля в Україні в 2021 році повідомляють, що документ вимагає перегляду і внесення коригування.

Законопроект запропонований разом з пояснювальною запискою. У ній зазначено, що до набрання документом чинності власники транспортних засобів мають право протягом півроку при розрахунку акцизу не враховувати вік машини або мотозасоби. Головними показниками в таких ситуаціях стане акцизна ставка і об’єм двигуна (для транспортних засобів колишніх в експлуатації від 5 до 8 років коефіцієнт складе 40, більше – 50).

У новому році норми будуть використовуватися для машин і мотозасобів, ввезених на територію України до прийняття документа. Водночас представники фракції пропонують заборонити ввезення автотранспорту, технічні характеристики якого порушують екологічні норми та вимоги. Пропозиції не стосуються екотрансрорту, раритетних і державних спеціалізованих машин.

Калькулятор розмитнення авто в 2021 році

Розробка документа намагається мінімізувати каральну систему оподаткування. Депутати впевнені, що протягом багатьох років держава вело неправильну політику щодо автолюбителів. Протягом тривалого часу придбання транспорту за кордоном було невигідним. Депутати вважають, що кінчати з свавіллям потрібно сьогодні, а не чекати завтрашнього дня. Законодавчі нововведення виправлять ситуацію і нададуть власникам авто купувати і користуватися вподобаними авто.

Перелік документів, необхідних для розмитнення 2020

Розмитнення транспортних засобів проводиться за умови надання повного пакету документів. Перелік паперів може змінюватися, що залежить від нововведень в законодавстві та індивідуальності кожної окремої ситуації. Новий закон про розтаможку машин в Україні в 2021 році містить максимально повну інформацію. У ньому визначено вичерпний перелік документів, головними з яких є:

 • техпаспорт на ввезений транспортний засіб;
 • папери, що підтверджують звершення угоди купівлі-продажу;
 • документи, що містять інформацію про виробника машини;
 • страхування;
 • документ, що підтверджує зняття авто з реєстрації в іншій країні.

Копії документів повинні бути нотаріально завіреними і правильно оформлені. Відзняті самостійно на принтері копії до перевірки не приймаються. Одним з головних в пакеті документів є сертифікат ЄВРО-5, що підтверджує відповідність транспортного засобу екологічним нормами і вимогам, а також можливість експлуатації машини на території даної держави.

Читайте також:  Нові правила отримання польської візи 2020

Для участі в процедурі не обов’язково купуючи дорогу страховку, досвідчені водії віддають бюджетної стандартної страховці. З численних відгуків водіїв стало відомо, що середня вартість бюджетної страховки обійдеться в 1500 грн. При розмитненні авто власник машини зобов’язаний передбачити додаткові витрати на транспортування. Не варто виключати непередбачені ситуації, які останнім часом стали частими.

Витрати на розмитнення-обов’язкові стягнення 2021

Ввезти авто на територію України просто за умови знання нормативних актів і вартості послуг, що надаються. Визначитися з ціною розмитнення допоможе закон України Про автомобільний транспорт, в якому вказані обов’язкові та додаткові статті витрат. Обов’язковими при ввезенні машини є такі види стягнень.

 1. Стандартний податок-представлен фіксованою сумою, стягується при ввезенні будь-якого автотранспорту. Податок для всіх власників машин однаковий, не залежить від року випуску та об’єму двигуна транспортного засобу, представлений у вигляді 10% від вартості машини. Якщо ввезене авто призначене для перевезення великої кількості людей, ставка податку становить 5%.
 2. Акциз-розмір збору залежить від технічних характеристик авто або мотозасобів. Величина зборів визначається завдяки спеціальній таблиці, знайти яку можна в інтернет-ресурсах. На сьогоднішній день до ВР подано законопроект щодо зменшення ставки акцизу та створення сприятливих умов для водіїв. При прийнятті документа деяка частина водіїв буде звільнена від сплати акцизного збору.
 3. ПДВ-представлений фіксованою ставкою у вигляді 20% від сумарного показника двох попередніх видів зборів.

Уважно вивчаючи закон України Про автомобільні дороги, користуючись консультаціями юриста можна самостійно визначитися з попередньою вартістю розмитнення транспортного засобу.

Розмитнення авто 2021-важливо знати

При покупці машини за кордоном необхідно знати вимоги законодавства в частині правил ввезення транспорту. Наприклад, з недавніх пір розмитнити авто в Україні у 2021 році неможливо, якщо вона була придбана в Росії або іншій країні агресорі. З цих причин купувати авто в таких країнах забороняється на законодавчому рівні. По сьогоднішній день скасування зазначених правил і зняття обмежень не передбачається.

Розглядаючи закон України про розмитнення автомобілів слід згадати про правила експлуатації авто – і мотозасобів на вітчизняних дорогах. Ні для кого не секрет, що щорічна сума податку залежить від виду авто, дати випуску та об’єму двигуна. Стягуються з власників транспортного засобу податки спрямовуються на будівництво і відновлення доріг, багато з яких розбиті внаслідок руху по них військової техніки. Цього року загальна сума витрат складе близько 30 млн.грн. Тому не варто дивуватися, що при розмитненні закордонної машини доведеться внести значну грошову суму.

З цих причин автомобілісти впевнені, що в новому 2021 році вони зможуть достукатися до керівництва і розмитнення закордонного транспортного засобу стане більш доступною. Останні урядові новини свідчать, що зміни настануть скоро. По завершенні епідемії коронавірусної інфекції депутати займуться розглядом законопроектів, в тому числі і тих, які були подані «слугами народу».

Читайте також:  Чинний КЗПП України 2020 року

Майбутні зміни спрямовані на перегляд і часткове скасування мита. Водії впевнені, що нові податки стануть доступними, а провезення авто комфортним і максимально зручним. Як скоро настануть зміни невідомо. Сьогодні країна бореться з коронавірусом, потім займеться відновленням економіки і може бути до кінця року влада займеться законами, що зачіпають інтереси автолюбителів.

Резюме

У 2021 році очікується перегляд нормативних актів в частині спрощення розмитнення транспортних засобів. Передбачається, що провезення авто стане простим і безпроблематичним, а покупка транспорту за кордоном – економічно вигідною. Уряд впевнені, що кожен громадянин України повинен мати можливість покупки транспортного засобу.

Сьогодні придбання машини з-за кордону як і раніше проблематично. Причина того криється в дорожнечі покупки. Бажаєте дізнатися, у скільки обійдеться транспортний засіб? Пропонуємо скористатися онлайн-калькулятором розмитнення прямо зараз.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.