Меню

Останні новини про зарплату суддів у 2021 році

Дізнатися про останні новини про зарплату суддів у 2021 році мріє кожний спеціаліст суду. За останніми інформаційними новинами стало відомо, що робітники судових органі можуть розраховувати на зміни в кращий бік.

Єдиною перешкодою у скорішому розгляді нових законопроектів є коронавірусна інфекція, яка захопила територію усієї країни. Яким буде грошове забезпечення і чи буде воно проіндексовано, стане відомо наприкінці року, після прийняття бюджету.

Зарплата суддів в Україні

Підвищення зарплати суддів України

Посадові обов’язки робітників суду вказані в нормативних актах. Вони передбачають здійснення заходів по захисту і свободи населення України. Посадові обов’язки судді передбачає здійснення заходів з  правосуддя.

Праця державних службовців є відповідальною і небезпечною водночас. Українці, діяльність яких пов’язана зі сферою судочинства потребує особливого відношення до кожної окремої справи.

Щоденні завдання суддів визначені у головному документі –   Конституції України (далі – КУ). Працівники, робота яких пов’язана з судовими органами, працюють у таких судах різного призначення, де вищим є Конституційний, а нижчий – міжрайонний та арбітражний.

Українські судді працюють згідно повноважень, визначеними нормативними актами. Незалежність діяльності гарантована Законом. Вона передбачає стопроцентне грошове забезпечення, соціальну допомогу. Керівництво органів судочинства непідзвітно та незалежно від органів влади, воно підпорядковується Закону.

Що впливає на розмір зарплати суддів?

Кожен українець знає, що грошові нарахування судів є гідними, незалежно від стажу роботи. Велика зарплата потребує високого ступеню професіоналізму при виконанні посадових обов’язків. Престижна професія оцінюється державою достойно. Аналогічно можна сказати і про винагороду.

Рівень зарплати держслужбовців залежить від його кваліфікації та місця провадження діяльності. На сьогоднішній час держслужбовці ВС та арбітражного суду отримуватимуть більше, ніж інші.

Соціальна захищеність судів 2021

На сьогоднішній час життя і здоров’я судді є застрахованими:

 • загальна сума страховки робітника з відповідним стажем праці у судових органах дорівнює 10 розмірам матзабезпечення на останньому місці роботи;
 • якщо при виконанні посадових обов’язків суддя чи інший робітник травмувалися або познали збитку, службовцю гарантована допомога у розмірі 5-ти зарплат;
 • якщо травмування стало причиною непрацездатності, держслужбовці судових органів можуть получитидопомогу у вигляді додаткової зарплати;
 • при загибелі судді, держава піклується про його родину, а саме, виплачує родині разову допомогу в розмірі десяти заробітних плат на попередньому місці роботи.
Читайте також:  Повышение зарплаты психолога в 2021 году в Украине

Держава зацікавлена в кожному спеціалісті, оскільки від їх дій залежить віра громадян у справедливість.

Підвищення зарплати суддів України у 2021 році

Інформація про державне забезпечення  та зміни в неї стане відомою після прийняття бюджету на новий рік.

Суд присяжних в Україні

Розмір державної винагороди буде залежить від встановленого розміру ПМ, кваліфікаційного рівня, тривалості праці та кар’єрного росту. При цьому грошове забезпечення суддів не може бути менше половини розміру окладу представників ВС або арбітражного суду. Пропонуємо розглянути статистику підвищення зарплати суддів України з 2019 року по 2021 рік.

2019 рік

У 2019 році середній розмір грошових виплат суддів становив 12000-15000 .грн. Суддівська винагорода, яка нараховується за вислугу років складає:

 • 5% отримують новачки судочинства, стаж яких більш 2-х років;
 • 10% до зарплати нараховується особам, які прослужили у органі більш п’яти років;
 • 15% виплачується суддям зі стажем більш 10 років;
 • для отримання 20% винагороди необхідно не менш ніж 15 років стажу;
 • для нарахування 25% держслужбовці повинні мати стаж 20 та більше років;
 • 25-30 років стажу дають можливість отримувати 30% винагороди:
 • 40% винагороди нараховується професіоналам з максимальним стажем.

Судді, у яких є документ, підтверджуючий рівень професіоналізму, які достойно пройшли обов’язкове тестування можуть розраховувати на зарплату більше звичайних фахівців.

2020 рік

На сьогодні проект про підвищення грошового забезпечення суддів є замороженим та по сьогоднішній час залишається у мертвому списку ВР. Згідно з його вимогами розмір представників судейських органів повинен був збільшитися на 25-40 ПМ залежно від займаної посади. Тому розраховувати на зміни в грошовому забезпеченні в цьому році не слід.

Про зміни щодо кількості складу слід знати, що скорочення суддів в 2021 році в Україні також не передбачається. На високу зарплату та достойну посаду можуть претендувати особи з необхідною кваліфікацією, а саме, ті, хто вдало пройдуть тестування кваліфікаційною комісією.

2021 рік

У 2021 році українські судді планують знову підняти питання про підвищення зарплати. Згідно попередньої інформація вони будуть вимагати додаткове фінансування у сумі 10 млрд. грн. Очікується, що мінімальна зарплата судді районного суду складе 60180 грн., а оклад судді місцевого суду отримає 101350 грн.

Читайте також:  Яка буде середня зарплата в Польщі у 2021 році?

Зарплата співробітників суду в залежності від посади

Помічник судді – спеціальність з високооплачуваним розрядом, як і інші є відповідальною, потребує наявності кваліфікаційного рівня. Щоб заробити максимальну зарплату помічник судді повинен працювати у органах судочинства не меш 3-х років. При вступі на держслужбу він буде отримувати мінімалку, яка в порівнянні з іншими професіями є дуже гідною.

Розуміти показник добробуту судійського помічника можна на прикладі його зарплати.  На сьогодні зарплата помічників суддів місцевих судів наступна:

 • згідно діючого законодавства оклад складає 5,2 тис. грн.;
 • за якісне виконання посадових обов’язків спеціаліст отримує заохочення у розмірі вищевказаного посадового окладу;
 • розмір надбавки залежить від місця здійснення діяльності на особливих умов праці, складає 90-120%;
 • надбавка за якісне виконання роботи та за вислугу років – до 30%;
 • чин держслужбовця – 1700 грн.

Max рівень державної нагороди у вигляді зарплати без обов’язкового податку у 2020 році склав 20000 грн. При наявності в трудової книжці стажу більш ніж 15 років, зарплата помічника може збільшитися ще на 4000 грн.  На питання, чи буде індексація заробітної плати суддям в 2021 році в Україні, представники влади та інші відомі особи заявляють, що в 2020 році вона  буде у разі збільшення цін на соціальні види продуктів харчування. При виникнення змін можна узнати з офіційних джерел, інтернет-ресурсів та тематичних форумів.

Як судді урізали зарплати в 2020 і що буде в 2021 році

Зміни до бюджету країни на 2020 рік, прийняті у зв’язку з епідемією коронавірусу, передбачали чіткі обмеження щодо максимального розміру посадових окладів. У тому числі були обмежені оклади всіх діючих суддів. На час карантину суддівські оклади повинні бути обмежені в межах десяти мінімальних зарплат або на рівні 47 тис.грн.

Політика примусової бюджетної солідарності не особливо припала до смаку суддівському корпусу. Голова Верховного Суду В. Данішевська заявила, що обмеження зарплат – це порушення принципу незалежності суддівської гілки влади.

“Проведене дослідження показало, що в країні є біля 200 тис. чиновників. При цьому зменшення виплат торкнулося лише 1%. Вона нагадала, що 99% суддів проігнорували вимоги законодавства».

У зауваженні глави є частка справедливості. Дійсно, політика бюджетної солідарності торкнулася далеко не всіх чиновників і деяких інших “нахлібників”, які отримують платню з державної скарбниці.

Читайте також:  Зарплата ДСНС у 2018 році в Україні

Але, як показують бухгалтерські відомості, і судді, судячи з усього, вирішили не відмовлятися від високих зарплат. У квітневому звіті вказано наступне:

 • за місяць зарплата була нарахована 1613 працівникам Верховного Суду ( при цьому по штату у ВС – 100 осіб);
 • зарплатний фонд ВС за квітень склав понад 122,6 млн. грн., тобто кожен представник суду отримав на руки не менш ніж 76 тис. грн.;
 • зарплата рядового службовця склала 6-8 тис.грн., посадовий оклад судді – 200-300 тис. грн.

Судячи з середнього розміру заробітної плати, судді не зазнали жодних матеріальних утисків, проігнорувавши встановлені Верховною Радою обмеження.

Схожа картина спостерігається і в Конституційному Суді України. При зарплатному фонді трохи більше 18,2 млн. грн., середня зарплата 264 штатних співробітників становить майже 69 тис. грн. Конституційний суд, часто демонструючи доцільну “гнучкість” у розгляді певних законів, у питанні власних зарплат виявив непохитну послідовність і твердість.

Чуть раніше президент заявив, що вже з квітня цього року зарплати у держслужбовців не перевищуватимуть 47 тис.грн. На цьому КМУ розраховує заощадити не менше 1,5 млрд. грн. Глава держави зазначив, що підтягнути пояси повинні всі держслужбовці – судді, народні депутати, прокурори, працівники Національного банку України, Центрвиборчкому та інші.

Таким чином становиться відомо, що деякі державні особи ігноруючи вимоги законодавства, тяжке економічне становище країни отримають незаконно нараховану заробітну плату.

Резюме

Сучасна робота судів є складною і відповідальною. Треба мати волю, щоб громадськість та вищі чини не затягли у корупцію, тому життя вимагає шановного відношення влади у вигляді перегляду грошового забезпечення.

У наступаючому році зарплата держслужбовців залишиться на рівні 2020 року до того часу, поки на припиниться спалах коронавірусної інфекції та не стабілізується економічна ситуація. Остаточна інформація про зміни у законодавстві стане відомою наприкінці року.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.