Меню

Пам ятні дати травня 2022 року в Україні

Календар знаменних дат на травень 2022 в Україні нагадує про різні важливі події. Одні з них відомі у всьому світі, про інші пам’ятні дні знає лише невелике коло людей. В цьому місяці є релігійні й державні свята, відзначаються ювілеї з дня народження видатних письменників, музикознавців, поетів.

Это изображение имеет пустой атрибут alt; его имя файла - traven-2022-prostiy.jpg

Міжнародні події

Визначні дати травня розпочинаються вже з першого дня відзначенням Свята весни та праці, яке засноване, коли ще не було Радянського Союзу. Впродовж 70 років існування СРСР проходили пишні демонстрації, на які примусово виводили колони робітників. Люди несли червоні прапори, транспаранти, вигукували політичні гасла. Тепер багато хто чекає на цей день, або поїхати на природу чи попрацювати на городі. Другого числа вже не буде вихідного, що засмутило й молодь, й старше покоління.

Знаменні дати травня 2022 року відзначатимуться у багатьох державах світу. Люди не мають права забувати про страшну війну, яка забрала мільйони життів дітей та дорослих. В Україні під час кровопролитних боїв з гітлерівськими фашистами було зруйновано сотні міст та десятки тисяч сіл, загинула кожна п’ята людина, не залишилось родин, які не зазнали горя. Восьмого та 9 числа Україна разом з державами Європи відзначатиме День пам’яті й примирення, вшановуватиме подвиг тих, хто врятував свят від нацизму.

Якщо уважно продивитися календар знаменних дат травня, можна побачити, що третій день місяця присвячений Дню сонця. Це було зроблено, аби привернути увагу народів до пошуків поновлюваних джерел енергії. З цією метою проводяться автопробіги, змагання, конкурси, дослідні інститути представляють нові проекти для зміцнення енергетичного балансу планети.

В таку дату відзначають також День свободи преси, що оголошений Генеральною Асамблеєю ООН. В Україні 3 числа згадують Григорія Гонгадзе, В’ячеслава Веремія та інших журналістів, що загинули виконуючи свої обов’язки. З 1991 держава втратила понад 40 працівників засобів масової інформації.

Читайте також:  Где заказать горизонтальные жалюзи на пластиковые окна в интернет магазине в Украине

На всі пам’ятні дати травня 2022 року в Україні організовуватимуться дні відкритих дверей, різноманітні акції, концерти та семінари.День свободи преси

Дні на честь родини

Ще у XVII столітті в Англії відзначали Материнську неділю. Ідея створення свята була підтримана у США набагато пізніше. Якщо на 8 Березня квіти отримають й дівчатка, й жінки, то 12 травня у понад 20 державах світу шанують лише матерів, для яких важливий не коштовний подарунок, а увага своїх дітей.

Останні 4 роки цей день приносить радість не всім. Війна на сході кожного дня забирає чийогось сина, й важко повірити, що його вже немає, що повернеться лише в думках, розмовах та книжках, які напишуть про героїв.

П’ятнадцяте травня присвячується сім’ї. Цей міжнародний день був заснований за участю ООН, аби привернути увагу до проблем родин, від яких залежить виховання дітей, процвітання всього народу. за участю ООН...

Церковні свята

В Україні багато людей вірить у Бога, відзначає події, пов’язані з релігією, 6 травня християни вшановують пам’ять Георгія Побідоносця, який переніс страшні муки та не зрікся віри в бога. Він вважався покровителем військових, творив чудеса, аби доказати язичникам існування Ісуса.

22 травня відзначається день Миколи Чудотворця Весняного, коли розпочинається справжнє тепло, не повертаються морози. Цього святого найбільше люблять діти, адже зимою він приходить з подарунками.

Читайте також:  Лунний календар стрижок на березень 2023 року

Відповідно до Указу президента на 24 число припадає День Кирила й Мефодія. Ці брати ввели в дію церковнослов’янську мову, створили самобутню кирилицю, поширювали культуру цих народів.

Ювілейні дати

У травні з’явилося на світ чимало майбутніх українських фольклористів та письменників. Другого числа виповнюється 111 років з дня народження поета Ф.Т. Кириченка. Федір Трифонович працював учителем, потім редактором декількох видавництв. Він досліджував історію рідного краю, залишив після себе ґрунтовні розповіді про перебування Кобзаря на Сумщині, створив збірку під назвою «Слово героям», посмертно надруковані його «Поезії.

4 травня помічені як ювілеї з дня народження Грінченка Миколи Олексійовича, відомого українського фольклориста й мовознавця Чигирина – письменника та журналіста розстріляного за вказівкою НКВС. Ім’я Віталія Єлисейовича було забуто на довгий час, й лише у 1956 році за клопотання Олеся Гончара та Юрія Смолича справу переглянули та скасували вирок. Реабілітували письменника після смерті.

5 травня виповнюється 191 рік з дня народження Ганни Барвінок, яка переклала Біблію на українську мову, внесла свій вклад у розвиток філософії. Вона є автором оповідань про життя селян – «П’ятниця», Русалка».

Цього дня святкуватиме 60-річний ювілей поет та публіцист Сидоржевський Михайло Олексійович, що керує Національною спілкою письменників. Він відомий збіркою поезій «Навпіл між обома світами», книгою «Пам’ять нашого роду». Саме у травні народилися:

  • прозаїк Андрій Кондратюк;
  • композитор Володимир Сокальский;
  • письменниця Надія Кибальчич;
  • драматург та історик Ігор Костецький;
  • сценарист Володимир Гайдай;
  • сатирик та гуморист Валентина Лагода;
  • живописець Олекса Шатківський.

Ці пам’ятні дати на травень відмічені у календарі іншим кольором. Дякуючи йому українці згадують видатних діячів, поетів та письменників, що внесли свій вклад у розвиток культури. У цьому місяці Європа та світ відзначає річниці від дня народження відомих німецьких композиторів Йоганеса Бранса, Вільгельма Вагнера, британського журналіста Яна Флемінга, французьких письменників Анрі Барбюса та Алена Лесажа.живописець Олекса Шатківський

Читайте також:  Визначні дати лютого 2023 року

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.