Меню

Релігіний календар на квітень 2022 року в Україні

Дізнатись про найбільш важливі релігійні свята, не пропустити дні поминання померлих, а також правильно дотримуватись посту а більше дізнатись про життя святих дає змогу церковний календар на квітень 2022 року в Україні.

У квітні на українців чекає десять вихідних, один з яких – у понеділок, 25 квітня (перенесено з 24 квітня, коли припадає Великдень).

Это изображение имеет пустой атрибут alt; его имя файла - kviten-2022-prostiy.jpg

1 квітня. Аж до 28-го числа буде тривати Великий піст. В цей день в багатьох країнах Західної Європи будуть згадувати про святу Софію Слуцьку. Володіючи великими статками та будучи князівною, вона водночас багато часу приділяла релігійному життю країни. Своїм коштом вона застувала чимало церков в Білорусі.

Також в цей день православні згадають про:

  • Інокентія Комельського;
  • мученика Панхарія;
  • преподобну Марію Єгипетську.

1-го числа варто молитись до ікони Матері Божої Смоленської “Розлучення”.

2 квітня. Свої іменини зможуть відсвяткувати усі Микити, адже ця дата присвячується вшануванню пам’яті сповідника Микити. Окрім цього, час згадати і про преподобних Патрикія, Іоана, Сергія, мучениць Олександру та Клавдію.

3 квітня. В це день усі християни повинні згадати про визначну постать в історії церкви — патріарха Константинопольського Фому.

Також будуть згадувати про іншого церковного діяча — єпископа Катанського — Кирила. Ця особа має велику повагу не тільки у італійців, але й у всіх християн. Завдяки його чудодійним ділам чимало язичників навернулось до Бога.

4 квітня. Віряни будуть молитись до священномученика Василія.

5 квітня. Особливий день для усіх прихожан та мешканців Києво-Печерської лаври, адже дата присвячується ігумену та літописцю Нікону Печерського.

Читайте також:  Календар луни на січень 2022 року

Молитви будуть звучати на честь мучеників: Македона, Лідії, Кроніда, Філіта.

6 квітня. Інший печерський святий буде згадуватись 6-го числа — Захарій Посник. Хоча прожив він всього лише 25 (за деякими іншими джерелами менше) років, проте мав велику владу над усілякою нечистю, багато постив та пожертвував свої статки на будівництво храму.

Згадувати 6-го також будуть: преподобного Іакова, святого Артемія, мучеників казанських Петра та Стефана.

7 квітня. Одне із найбільших християнських свят, як дає зрозуміти  православний календар на квітень 2022 року, припадає на 7-ме число. Це Благовіщення Пресвятої Богородиці. Це саме той день, коли пресвята Діва Марія отримала звістку від архангела Гавриїла про непорочне зачаття.

9 квітня. В своїх молитвах християни будуть згадувати про Коринфського єпископа, відомого своїм достойним життям Павла, а також пророка Ананія, мучеників Феодосія та Мануїла, Матрони Солунської.В своїх молитвах християни...

10 квітня. Чудова дата для молитви до Ілларіона Нового. Свого часу цей ігумен особливо багато часу проводив в пості та глибокій молитві, а тому отримав від Бога дар чудодійництва та передбачення.

10-те число присвячується і чудотворцю Стефана та мученику Бояна.

11 квітня. В православних храмах, вказує церковний календар на квітень 2022 року, будуть згадувати про:

  • єпископа Арефурійського;
  • мученика Марка;
  • Євстафія;
  • Кирила.

12 квітня. Дата, присвячена: преподобним Зосиму та Іоану, святому Єввули, пророку Іоаду, апостолам: Кіфі, Єпафродиту, Апполосу, Сосфену.

13 квітня. Число присвячене таким святим, як митрополити Московські Іон та Іннокентій.

14 квітня. Свої іменини зможуть відсвяткувати усі Макарії, адже 14.04 присвячене преподобному Макарію. Також в цей день варто згадати і про: Геронтія Печерського, праведного Ахаза, Марії Єгипетської.присвячене преподобному Макарію

15 квітня. Преподобного Тіта. Проживав він ще в XI столітті. В період боротьби з іконами святий особливо активно відстоював честь та право ікон. За свою слухняність він отримав від Господа дар чудодійництва.

Читайте також:  Cтруктура навчального 2020-2021 року

16 квітня. Це чудова дата для того, щоб помолитись до ікони Божої “Нев’янучий цвіт”. Окрім цього, варто помолитись і до мучениці Феодосії, преподобного Микити.

17 квітня. Відсвяткувати день ангела зможуть усі Георгії, адже 17-те квітня присвячено преподобного з цим ім’ям. Також релігійний календар на квітень 2022 року в Україні пропонує згадати ще: Іосифа Печерського, Іосифа піснописця.

Молитись потрібно до Шуйської чи Іверської ікон Божої Матері.

18 квітня. Святкування дня Платона Студійського, а також Марка Афинського.

19 квітня. 120 перський мучеників будуть оспівуватись 19.04, а також це свято Пасхи.

20 квітня. Стати навколішки та помолитись потрібно перед іконою “Живоносне джерело”, що присвячується Пресвятій Діві Марії.

Згадувати православні будуть про: преподобного Серапіона, мученика Калліопія, преподобного Георгія.

21 квітня. Згадати варто про Святого Целестина — папу римського. Молитись та просити підтримки в скрутних ситуаціях будуть і у апостолів: Руфа, Іродіона.

22 квітня. Привітати з Днем ангела потрібно усіх своїх знайомих Вадимів, адже 22.04 православні будуть згадувати про Вадима Персидського. Він виховувався в християнському дусі змалку, а коли підріз він вирішив покинути своїх відомих та заможних батьків та присвятити себе служінню Богу.

Проповідував Вадим до самої своєї смерті.

Інші мученики, котрих згадають православні, також є: Дісан, Євпихія.

23 квітня. Дяконам Персидським Авдикію та Азадану будуть присвячувати свої молитви православні. Окрім цього згадати потрібно буде також про багатьох православних мучеників, зокрема: Помпія, Зенона, Максима, Феодора, Африкана, Терентія.

24 квітня. Як приклад будуть згадувати православні достойне ім’я Іакова Железноборовського — російського святого XV століття. Протягом кількох років від був проживав в монастирі, а згодом усамітнився та почав вести святий спосіб життя. В скрутній ситуації до нього навіть звертався по допомогу московський князь Василій Дмитрович.

Читайте також:  Посівний календар огородника на 2021 рік (Україна)

25 квітня. Василі знову будуть мати свято ангела, адже церква буде згадувати і про Василя єпископа Парийського, і про святого Василія Рязанського. Що ж стосується жінок, визнаних церквою святими, то згадувати 25.04 потрібно про: преподобну Анфусу, ігуменію Єгинську Афанасію.

Велику користь принесе молитва до Белічинсьої та Муромської ікон Божої Матері.і про святого Василія Рязанського

26 квітня. В цей день потрібно згадати про тих мучеників, котрі під страхом фізичного знищення не готові були відмовитись від віри Зристової. До таких можна віднести зокрема й: Дмитрія Пелопоннесського, Крискента, Фомаїди.

27 квітня. Молитись потрібно в цей день перед Віленської іконою Божої Матері.

Згадувати будуть про:

  • преподобного Христофора;
  • мучеників: Іоана, Антонія, Ардаліона.

28 квітня. Називаючи православні свята у квітні 2022 року, звичайно, не можна не назвати світле Воскресіння Христове в 2022-му році припадає на 8-ме число. Окрім цього на цю дату припадає Собор Гавриїла архангела, день мучеників: Анни, Варка.

29 квітня. Поклонитись та помолитись варто до Тамбовської та Ільїнско-Чернігівської ікон Божої Матері.

Згадувати будуть про таких мучеників: Ірина, Агапія, Хіонія, Ніки, Галини, Леоніда, Хариєсси.

30 квітня. Чудова дата для того, щоб більше дізнатись про життя папи римського Агапита, а також про: преподобних: Акакія, Олександра Свирського, Зосими.

Знаючи які будуть церковні свята у квітні 2022, православні більше зможуть дізнатись про життя святих та більше часу присвячувати молитві.Чудова дата ...

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.