Меню

Середня зарплата в Польщі у 2020 році за професіями

Вже десятки років Польща приймає українських громадян та надає їм роботу. Практична відсутність мовного бар’єру, географічна близькість та набагато вищі середні зарплати спонукають мільйони українців спробувати щастя в цій країні. Що можуть запропонувати польські роботодавці нашим заробітчанам?

Польскі злоти

Вищі зарплати

 Основною причиною вибору цієї країни для роботи є значно вищі зарплати — в середньому 80 гривень за годину, в Україні цей показник в 3,5 разів нижчий. В Польщі працюють за біометрикою, на підставі дозволів, робочих віз та карт побуту. Зазвичай працевлаштовуються на ту роботу, яку не хочуть виконувати поляки через бруд, низьку зарплату та інші причини.

Наші співвітчизники виконували переважно фізичну роботу на самих різних підприємствах : від будівництва до поштових перевезень. В зв’язку з тим, що у 2020 році в Польщі рекордно підвищиться зарплата, ця країна стає ще більш бажаною для трудових мігрантів.

Ще в минулому році найнижча зарплата для заробітчан стартувала з позначки 13 злотих за годину. Але зараз керівництво країни почало втілювати вжиття низку заходів, які будуть спонукати наших співвітчизників вибирати Польщу, як країну тимчасового або постійного працевлаштування.

Починаючи с 3 січня мінімальна зарплата в Польщі 2020 зростає, тадорівнює 17 злотих за годину, або 2600 злотих в місяць . Це на 15 відсотків вище, чім за попередній рік, коли мінімальна оплата праці становила 2250 злотих в місяць.

Заробітна платня в Польщі

Для українців це означає, що при торішніх цінах на оренду житла и продукти споживання, їх добуток значно зросте. Ален на мінімальну оплату згодні менш ніж 10 % претендентів. Середні оплата праці наших співвітчизників досягає 3000 злотих в місяць.

Хто заробляє більше

 Перед тим, як перетнути кордон, кожному українцю буде цікаво дізнатися , яку саме зарплату пропонують у Польщі фахівцям. Передусім цікавлять спеціальності, на які претендують заробітчани. Так, у цьому році середня зарплата в Польщі у 2020 році за професіями становила:

 • у IT галузі до 1700 євро;
 • у будівництві до 1000 євро;
 • у промисловій галузі 1500 євро

Нашим співвітчизниками найчастіше пропонують роботу з зарплатою на руки (за місяць):

 • операторів виробництва — 3300 злотих;
 • будівельників — 4500 злотих;
 • подібних робітників — від 2700 злотих;
 • далекобійників — 9000 злотих;
 • швачок 3700 злотих на місяць;

Праця у регіонах

Також слід брати до уваги розташування підприємства. Згідно статистики, найбільші зарплати є в Варшаві, а по воєводствах розподіл середньої оплати є таким:

 • Мазовецьке — 5860 зл.;
 • Сілезьське — 4890 зл.;
 • Поморське — 4830 зл.

Слід мати на увазі — офіційне працевлаштування забирає близько 27 % доходу на податки та страхування.

Найнижчі зарплати зафіксовано в регіонах , де переважною галуззю є сільське господарство. Так, найменше заробляють у Підляському, Підкарпатському та Вармінсько-Мазурському воєводствах.

 Найвищі шанси до працевлаштування мають фахівці та люди віком від 20 до 35 років. Чим старіші кандидати, тим важче буде їм знайти роботу. Для робітників віком понад 50 років пропонуються роботи в сільському господарстві та у сфері послуг. Зарплата таких працівників буде на межі мінімальної позначки.

Можливість професійного росту

 Вже перебуваючи в країні, українці можуть суттєво збільшити свою зарплату, якщо підтвердять свою кваліфікацію. В першу чергу це торкається будівельників, електриків, зварювальників та інших представників будівельних професій та медичних працівників.

Вартість життя в Прольщі

Кожен центр підтвердження своєї кваліфікації має підвередити своє право надавати сертифікати, отримавши акредитацію від:

 • Польського центру акредитації;
 • Європейської федерації навчання.
Читайте також:  Размер заработной платы моряков в 2020 году в Украине

Сертифікат дає можливість не тільки легально працювати, але й вимагати від роботодавця вищу оплату. До того ж Польща — член Європейського союзу, тому всі сертифікати та посвідчення кваліфікації є чинними для країн членів ЄС.

Перспективи праці в Польщі

 Регулярні опитування роботодавців підтверджують, що більшість з них добре ставляться до українців та не проти брати їх на роботу.

Українським заробітчанам у Польщі підняли зарплату, а в плани польського уряду входить ще одне підвищення мінімальної оплати праці, яке заплановано на кінець 2020 року. В останньому кварталі мінімальна заробітна платня досягне 3000 злотих. Якщо уряд не зміниться, то в кінці 2023 році в країні планка мінімальної заробітної платні підвищиться до 4000 злотих.

 Стрімке зростання мінімалки пов’язано з відкриттям ринків працевлаштування в Німеччині та Чехії, де мінімальні ставки ще вищі, ніж у Польщі.

Маємо сподівання, що зарплата, запропонована польськими роботодавцями, найближчим часом зрівняється с середньому по ЄС, та наші співвітчизники зможуть отримувати гідну зарплатню, перетинаючи тільки один кордон.

Це буде цікаво:

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *