Меню

Підвищення зарплати асистента вчителя у 2021 році в Україні

Асистент вчителя – нещодавно з’явилася в Україні посада. Поява її в систему української освіти пов’язана з роботою в інклюзивних класах, які розраховані на навчання учнів з особливими потребами. Особливе навантаження має на увазі виконання аналогічних обов’язків. Тому і грошова винагорода за працю має бути особливим.

Якою буде зарплата асистента вчителя в інклюзивному класі 2021 вирішують законодавці, вчителі в свою чергу сподіваються, що вона стане не нижче середньостатистичної по Міністерству освіти.

Зарплата ассистента учителя в инклюзивном классе 2021 года

Зарплата асистента вчителя в інклюзивному класі 2021 та його обов’язки

Перш ніж приступити до виконання посадових обов’язків учитель повинен володіти певними навичками, знаходити підхід до особливих дітей, не викликати негативні емоції, сприяти розвитку здібностей. А основні функції асистента вчителя входять:

  • діагностична – разом з іншими кваліфікованими працівниками асистент складає індивідуальну програму навчання в особистому класі, моніторить розвиток дитини по його досягненням, оцінює, наскільки змінилася динаміка з початку навчального процесу;
  • консультативна – консультант спілкується з іншими фахівцями, що мають практику навчання дітей з особливим розвитком, вслухається в розповіді батьків, дає їм поради, не допускає психологічного тиску, появи роздратування і депресії, береже особисте  « я» учня, робить все можливе для емоційної стабільності;
  • прогностична – передбачає розробку індивідуального плану, побудованого на особистих досягненнях учня, робляться відповідні прогнози по досягненню результативності;
  • організаційна – незважаючи на те, що грошове забезпечення асистентам вчителя менше фахівець зобов’язаний забезпечувати учневі створення максимально комфортних для навчання умов, відстежувати якість вивчення пропонованого матеріалу, потреби в інших знаннях, асистент налагоджує з учнем комунікативний контакт, робить його для себе другом залишаючись учителем;
  • навчально-розвиваюча – асистент вчителя особисто зацікавлений у розвитку учня, у виконанні поставлених ним планів, інакше проведена робота виявиться безглузде, мотивація учня до отримання знань спрощує соціалізацію в суспільстві і мінімізацію відчуття дискомфорту з однолітками.
Читайте також:  Підвищення зарплати вихователів дитячого садка у 2021 році

Незважаючи на те, що розмір заробітної плати помічника вчителя в 2021 році в Україні залишає бажати кращого асистент створює оптимістичну обстановку в особистому класі. Для дітей він залишається найулюбленішим вчителем. Наскільки це оцінить уряд України стане відомо після підвищення зарплат фахівцям.

Ситуація насправді

Виконувати всі ці вимоги фахівцеві на півставки майже неможливо. Асистент і так проводить з дитиною тільки половину навчального часу (на більше в місцевих бюджетах просто немає грошей), тому упор зазвичай робиться саме на навчання за програмою. Українські батьки, які зіткнулися з інклюзією, говорять про те, що не кожен асистент готовий допомагати особливій дитині в чомусь ще, крім навчання: в пересуванні, в прийнятті їжі, в користуванні вбиральні та інше. Тобто навіть при наявності асистента без допомоги батьків або няні організувати інклюзивне навчання буває складно.

До того ж, не варто забувати, що у асистента вчителя є ще й перелік обов’язкової документації, яку він повинен вести. Та й зайняти цю посаду без навчання і контролю знань не вийде, навіть якщо за плечима вже є педагогічна освіта або диплом психолога.

Підсумок-українській інклюзивній освіті катастрофічно не вистачає кадрів, а кваліфікованих кадрів – тим більше. Сьогодні посади асистентів займають студенти старших курсів педагогічних ЗВО, вчорашні випускники, яким потрібен досвід роботи, педагоги, яким не вистачає свого профільного навантаження для отримання ставки або трохи понад те. Звідси-текучка.

МОН, звичайно, намагається згладити організаційні прогалини реформи (влаштовує тренінги, стимулює відкриття ресурсних інклюзивних центрів), але головне питання – фінансове – поки вирішити не вдається навіть для самих вчителів, не кажучи вже про їх асистентів.

Ассистент учителя в инклюзивном классе 2021 года

Останні новини про підвищення зарплати асистента вчителя в Україні

На сьогоднішній день в Україні діє єдина тарифна ставка для працівників бюджетної сфери. Особливої зарплати для асистента вчителя не передбачено. Аналізуючи останні новини про підвищення зарплати асистента вчителя в Україні стає ясно, що особливих змін у грошовому забезпеченні фахівців не передбачається.

Читайте також:  Індексація за квітень 2022 року в Україні

Розглядаючи тарифну сітку не важко вирахувати, що з урахуванням підвищення прожиткового мінімуму оклад асистента вчителя складе не більше 5500 грн. При нинішніх цінах зазначені гроші здаються смішними. Якщо ж асистент вчителя не молода особа, а особа, що має сім’ю, грошову винагороду з боку держави вважається мінімальним.

Що очікує асистентів вчителів у 2022 році?

Нещодавно стало відомо, що в 2022 році коефіцієнт підвищення для асистентів вчителів складе 3,5, що збільшить ставку до 8600 грн. На сьогоднішній день зазначена цифра вважається пристойною з урахуванням надбавок, преміальних та інших доплат.

Поряд зі зміною зарплати асистента вчителя фахівці починають замислюватися про скорочення штату. Вони впевнені, що збільшення витрат з боку держави спричинить за собою недоїмку в бюджеті, в результаті чого скорочення помічників вчителя в 2021 році в Україні стане неминучим.

Новини Про індексацію вчителям 2021

Індексація зарплати асистента вчителя в Україні буде аналогічна схемі попереднього року, оскільки вона залежить від рівня цін на соціально-значиму продукцію. Якщо індекс споживчих цін стане більшим максимально допустимого, по всієї країні буде проведено індексацію. На сьогоднішній час цінова ситуація є стабільною. Таким чином зарплата асистентів вчителів поки що не зміниться.

Зарплата асистентів вчителів у закордонних країнах

У Скандинавії система фінансування працівників освіти кардинально протилежна. У зв’язку з проведенням децентралізації стопроцентний податок на прибуток фізичних осіб відходить до органів місцевого самоврядування, де проживає робітник.

Також у закордонних країнах влада встановила дуже високі податки (30-40%, чого в нашої країні немає). Всі доходи офіційні, на сьогоднішній час вони знаходяться у розпорядженні органів місцевого самоврядування в Швеції, Данії або Фінляндії та інших країн. Вони можуть дозволити собі фінансувати свої школи на 100%.

Зате рішення про рівень зарплати того чи іншого вчителя приймає директор при підписанні контракту. Молодий вчитель може отримувати набагато більше, ніж вчитель з багаторічним стажем. Просто тому, що цей вчитель більше знає і вміє.

Читайте також:  Підвищення зарплати ДСНС у 2022 році в Україні

Цікаво й те, що в Польщі, Литві та Естонії вчителі працюють на контрактній основі де вказана конкретна сума грошового забезпечення. Зарплата в таких країнах не міняється щомісяця, а на преміальні витрачається не більш ніж 5-10%.

Резюме

Аналізуючи підвищення зарплат цього року асистенти вчителів отримають грошову винагороду аналогічну минулому році. Кардинальних змін на сьогоднішній день не передбачається. Мінімальні терміни поліпшення ситуації передбачаються в 2022 році за умови, що рівень соціально-значущих цін залишиться на рівні 2021 року. В іншій ситуації фахівців чекає ситуація аналогічна сьогоднішній.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.