Меню

Підвищення зарплати ДСНС у 2022 році в Україні

Як стало відомо зі слів президента України В. Зеленського, на території країни пожежники, на спеціалісти інших професій ДСНС отримають не саму високу зарплату. Вона не відповідає тому рівню відповідальності і небезпеки, які передбачає така професія. Тому багатьох представників даної спеціальності, пов’язаної з високим ризиком для життя, цікавить, чи буде підвищення зарплати рятувальникам і як довго чекатиме.

Підвищення зарплати ДСНС у 2022 році в Україні

Особливості професії пожежник

Розуміння важливості професій ДСНС настає у разі ризику власного життя. Саме тоді людина розуміє, наскільки робота тяжка, саме тоді українці розуміють наскільки професія є низькооплачуваною. Особливості професії пожежник потребують від людини особливих навиків та здібностей.

  1. По-перше, потрібно витривалість і фізична сила. Не тільки через особливості аварійно-рятувальних робіт, але так само через тяжкість обмундирування-працювати в повному спорядженні пожежного не кожному під силу.
  2. По-друге, необхідно міцне здоров’я і відсутність хронічних захворювань. Робота дуже важка і напружена, тільки абсолютно здоровий організм здатний перенести такі умови. У пожежних з роками нерідко розвиваються серцево-судинні захворювання, великий ризик отримати в процесі роботи травми різного ступеня тяжкості, в тому числі і психологічні, варто відзначити і онкологічні захворювання через попадання в організм хімічних сполук виділяються в процесі горіння токсичних засобів і матеріалів.
  3. По-третє, сам графік роботи пожежного підійде тільки людям з міцною нервовою системою – рятувальники працюють, як правило, добу через троє, і в робочий час знаходяться постійно в режимі повної готовності. Високий рівень стресу і подібний режим легко можуть привести не тільки до емоційного вигорання, але і до інших розладів.

Тому робота пожежного-рятувальника в усьому світі вважається однією з найбільш важких, і в той же час найважливіших.

Зарплата ДСНС у 2022 році в Україні – новини

ДСНС в Україні фінансується з державного бюджету. Невисокі зарплати спеціалістів пов’язані зі скрутним економічним становищем в країні, нестабільною політичною ситуацією та спалахом коронавірусної інфекції. На сьогоднішній час грошей в державному кошику на вистачає. Але президент разом із депутатським корпусом шукає шляхи вирішення цієї проблеми.

Щороку співробітники ДСНС виконують до 150 тис. виїздів на пожежі, рятуючи в середньому понад 90 тис. чоловік і матеріальних цінностей на дуже велику грошову суму.

Останні новини повідомляють, що очолює Верховна Рада планує розробити законопроект, згідно якого  зарплата ДСНС у 2022 році в Україні повинна стати достойною. Це відбудеться у наступному 2022 році.

Підвищення зарплати ДСНС в Україні

Також депутати запропонували закласти в державний бюджет 2022-2023 років кошти, які будуть спрямовані на індексацію зарплати військовослужбовців і співробітників силових структур, до яких відносяться і ДСНС. Президент вказав, що в сучасних умовах склалася диспропорція рівня доходів українців, які перебувають на службі у військовому і силових відомствах.

Згідно з останніми даними, планується не тільки індексація зарплати працівників державної служби з надзвичайних ситуацій в Україні, а й перегляд доходу в цілому. Відбудеться також підвищення зарплат пожежників в 2022 році в Україні в рамках переходу на нову систему нарахування оплати праці бюджетникам.

Що впливає на доходи пожежників?

Як і у інших працівників ДСНС, зарплата пожежника складається з декількох складових:

  • посадового окладу;
  • надбавок за звання, стаж і деяких інших.

Крім того, значення мають умови, в яких працюють фахівці. Якщо відбувається масове загоряння, люди можуть працювати цілодобово. У таких випадках вони отримують доплати за понаднормову роботу, хоча, звичайно, таку самовідданість важко оцінити в грошах.

Вакансії пожежників з’являються часто. Причини не треба шукати далеко: низькі заробітки. Може здатися, що зарплати пожежників не найменші, але це тільки на перший погляд.

Однак програма збільшення забезпечення співробітників ДСНС, яка почалася у 2021 році вже ж приносить свої плоди. Зараз їм гарантується безкоштовне медичне обслуговування у відомчих поліклініках, пільгова пенсія для тих, чия вислуга становить від 20 років, безкоштовний проїзд до місця проведення відпустки.

Крім того, кожен співробітник може розраховувати на щорічну матеріальну допомогу. При цьому розмір заробітної плати працівників ДСНС в 2022 році в Україні
треба переглядати знову. Достатньо ознайомитися з цінами на комунальні послуги, продовольчі товари, культурні блага і всі питання відпадають моментально.

Нова система оплати бюджетників в Україні

З 2021 року в країні почалася поетапна система оптимізації оплати праці у всіх галузях. За терміни переходу на нову систему розрахунку заробітної плати бюджетникам відповідають профільні міністерства. Результати такого реформування багато бюджетників, в тому числі і пожежники, зможуть відчути вже в майбутньому році, коли відбудуться кардинальні зміни в системі оплати праці.

За старою системою перерахунки в нарахуваннях заробітної плати муніципальним службовцям і співробітникам проводилися три рази на рік: 1 квітня, 1 червня і 1 жовтня. З 1 січня 2022 року розрахунок зарплат у бюджетній сфері проводитиметься за новою схемою.

У зв’язку з постійним відставанням від зростаючої інфляції зарплат бюджетників, до яких відносяться і пожежні, президент доручив депутатському корпусу зробити нарахування заробітної плати бюджетникам прозорими. Планується з майбутнього року збільшити зарплати бюджетників до 200% від середніх виплат.

Читайте також:  Минимальная зарплата в Европе в 2020 году

Оклад в новій системі буде нараховуватися за тарифною сіткою, що відображає кваліфікацію співробітника. Премії складатимуть більше 5% від заробітної плати. Передбачені в професії надбавки за стаж складуть від 10 до 30%.

На одному з недавніх пленарних засідань ВР будо запропоновано розглянути наказ про підвищення зарплати ДСНС в Україні. Було сказано, що ДСНС на сьогоднішній день одна з найнижчих заробітних плат, особливо в загонах, які знаходяться на державному бюджеті. У зв’язку депутати ВР активно працюють над вишукуванням ресурсів для підвищення заробітної плати вогнеборцям і реформуванням структур ДСНС.

Зарплата ДСНС у 2022 році

Очікується, що після оптимізації керівних структур відбудеться підвищення зарплат пожежних в 2022 році в Україні, і різниця між оплатою праці з другими силовими та правоохоронними структурами згладиться.

Чи підвищать зарплати працівникам пожежної охорони?

Як повідомляють офіційні джерела, реорганізації структури ДСНС в найближчі роки не уникнути. Правда, число співробітників, які знаходяться на бойовому посту, навряд чи стане менше. Передбачається, що зміни торкнуться управлінський апарат. Зокрема в 2022 році, на 13,5% повинен бути скорочений штат керівництва протипожежної служби і на 7,5 % – штат старшого офіцерського складу.

Звичайно, увага при скороченні буде приділятися і якості роботи. Тим співробітникам, які допускають прогули та інші порушення трудової дисципліни, а також халатно ставляться до своїх обов’язків в робочий час, навряд чи вдасться уникнути звільнення.

При цьому збільшувати відомчий фонд зарплати поки не планується, посадові оклади залишаться на рівні 2021 року. Кошти, які з’являться в результаті скорочення, будуть спрямовані на збільшення зарплати тим, хто безпосередньо зайнятий гасінням пожеж, водіям пожежних машин і деяким іншим категоріям. До того ж вживається ряд заходів, що поліпшують умови праці пожежників і якості їх роботи: купується нове обладнання, удосконалюються технології.

Хочеться вірити, що це підвищення зарплат тим, хто щодня рятує життя, стане не останнім.

Скорочення працівників ДСНС в 2022 році в Україні

На місцях вже мають бути підготовлені нові штатні розписи, які набудуть чинності з січня 2022 року. Нові «штатки» орієнтовані не тільки на скорочення працівників ДСНС в 2022 році в Україні, а й на видозміну посад, створення ідентичних місць для працівників, функції яких передані у відання Головних управлінь ДСНС.

Читайте також:  Зарплата директора школи у 2020 році в Україні

Так як оптимізація штату ведеться з 2015 року, за цей час було проведено скорочення посад:

  • атестованих співробітників;
  • держслужбовців.

В основному посади змінювалися для того, щоб знизити кількість фахівців «в погонах» або знаходяться на посадах державної служби. Сама ж їх чисельність істотно не зменшилася.

Що стосується скорочення чисельності співробітників, то воно в поточному році знизилося через різке скорочення кількості пожежних підрозділів, які були ліквідовані, а також через скорочення чисельності пожежних рятувальників. За приблизними підрахунками, за 5 років скорочення чисельності штату поступово залишилися без роботи близько 1500 працівників МНС.

Тому в 2022 році чисельність цієї базової категорії фахівців істотно не зміниться. Приводом для звільнення тут може послужити невідповідність посадовим обов’язкам, так як кожен співробітник пожежного підрозділу повинен буде пройти переатестацію і підтвердити свою кваліфікацію.

В основному скорочення торкнуться керівного складу служб і підрозділів ДСНС. Моніторинг діяльності служби виявив надлишки в даній структурній ланці. Тому ряд керівників середньої ланки буде скорочений.

Для того щоб дана проблема з керівним складом не з’явилася знову на всій території держави, головні управління ДСНС будуть забезпечені єдиним штатним розписом, який не може змінюватися на місцях без узгодження з відомством.

Підсумок

Щодо питання, що стосується збільшення оплати пожежним в Україні, потрібно виділити наступні пункти: з нового року відбудеться індексація зарплат силовиків і структур до них прирівняних.

ВР за дорученням президента заклав у бюджет кошти на індексацію заробітної плати військових, співробітників правоохоронних структур і ДСНС, а також прирівняних до них служб. З 1 січня 2022 року ситуація повинна змінитися, оскільки бюджет ДСНС буде переглянуто в перших рядах.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.