Меню

Підвищення зарплати президента України у 2020 році

Українці рідко цікавляться, яка зарплата у чиновників вищого рангу. Такий менталітет – інтелігентній людині не годиться заглядати в чужу кишеню, навіть якщо мова йде про публічну персону.

У країнах розвиненої демократії доходи «слуг народу» загальновідомі і жваво обговорюються. Предметом аналізу західних ЗМІ є реальна  зарплата президента України у 2020 році , оскільки при існуючій у них фінансовій системі приховати власність і капітал не представляється можливим.

Зарплата президента України у 2020 році

Що собою являє оплата праці президента?

Замість заробітної плати існує «грошове утримання», розмір якого окремим рядком щорічно прописується законодавчими органами у державному бюджеті. Крім зарплати в бюджет закладають також «витрати на функціонування Президента України» – так звані представницькі витрати.

Фондом цих коштів лідер країни розпоряджається на свій розсуд. Вони не підзвітні Мінфіну чи іншому органу. При проведенні досконального аналізу витрат становиться відомо, що категорія «зарплата Президента України» в офіційній документації відсутня.

Терміни «зміст Президента України» і «витрати на функціонування глави держави» не отримали законодавчого визначення. Немає ясності в їх складі і цільовому призначенні. «Пенсія» у Президента теж особлива. Тому у нього ніколи не виникає питання, чи буде індексація зарплати президента України?

Представницькі витрати

Витрати президента в реаліях сучасності витрати на функціонування глави країни наступні. Категорія «представницькі витрати» визначена податковими документами (правда, не для Президента країни, а для рядових платників податків).

Вони можуть стосуватися:

  • забезпечення доставки офіційних представників на засідання;
  • плати роботи перекладачів;
  • буфетного обслуговування.

Експерти невтішно оцінюють існуючу практику виділення Президенту «представницьких». Глава держави не організовує і не фінансує власних заходів. Цей обов’язок покладено на його адміністрацію. Організація діяльності Президента – її єдина функція. У структурі держапарату адміністрація самостійного значення не має і власних заходів не проводить. Тому «представницькі» адміністрації витрачаються на проведення офіційних зустрічей і заходів Президента, а кошти аналогічного фонду глави країни – нібито на його особисті потреби.

Хто визначає грошове забезпечення Президента?

Щодо оплати праці це питання гранично важливе. Про це побічно свідчить невдоволення українців, викликане останнім підвищенням винагороди президента і прем’єра в 2021 році. Висвітлювали цю подію ЗМІ акцентували увагу на те, що зміна відбулася за розпорядженням самого Зеленського.

зарплата Зеленського

 І дійсно, важко уявити, щоб найманий працівник сам собі міг підвищити зарплату. Встановлення справедливої винагороди правителя-одвічна дилема. У класичній монархії бюджет країни і короля/царя не поділялися.

Читайте також:  Розмір заробітної плати психологів в 2020 році в Україні

«Держава-це я!»- заявив у 1655 Людовик XIV. Відповідно до теорії суспільного договору (ідейного заснування Демократичної Республіки), вищі сановники знаходяться в статусі високооплачуваних працівників. Але оскільки їх роботодавець (народ) не в змозі визначати їм забезпечення безпосередньо, робити це потрібно в системі важелів і проти ваг системи органів влади.

Для прикладу, зарплата лідера США визначається конституційним актом, який не може бути змінений ні господарем Білого дому, ні Конгресом. Забезпечення лідера Франції також встановлено законом, проте рівень доходу може змінюватися – в період кризи пан Олланд ініціював зниження оплати своєї праці. На шляху розвитку демократії Росію неминучого чекає той же шлях. Однак сьогодні:

  • президент сам призначає своє утримання;
  • Держдума, керуючись встановленою ним сумою, передбачає відповідні витрати до бюджету.

Розмір заробітної плати президента в 2020 році

Сьогодні вже всім відомо, що розмір заробітної плати президента в 2020 році  не менш ніж 28 тис. грн. за серпень. Інших складових заробітної плати у вигляді преміальних та нагороджень за особливі умови праці не було.

Останні новини про підвищення зарплати президента України  повідомили, що офіційно сума податків склала 5460 грн, Тому на році президент великої країни згідно діючого законодавства отримав більш 22 тис грн. Важко повірити, що президент України отримує на руки такі «великі» гроші. Після опублікування офіційної інформації у народу закралася думка, що розмір заробітної плати президента в 2020 році більш статистичного та офіційно опублікованого в ЗМІ.

Статистичні дані на період коронавірусної інфекції показали, грошове забезпечення держслужбовців було зменшено. Але ці події не торкнулися діючого президента. Його зарплата становила 28000 грн., а міністрів – біля 55000 грн.

Читайте також:  Средняя зарплата в Польше в 2021 году

У КМУ на розгляді знаходиться проект, згідно з яким критерії виплати преміальних будуть змінені кардинально.

Резюме

Згідно офіційних джерел зарплата президенту України мала як і у всього народу. Така ситуація напружує та викликає сумнів у правдивості інформаціє. Яка зарплата реальна стане відомо після оприлюднення декларації про доходи.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.