Меню

Яким буде підвищення зарплати бюджетників у 2022 році в Україні?

Згідно зі змінами в законі, ВР розробляє нову систему оплати праці держслужбовцям та бюджетникам. Як повідомляють останні новини, підвищення зарплата бюджетників у 2022 році в Україні буде засноване не тільки на індексації.

При розрахунку платні буде враховуватися кваліфікаційний рівень співробітника і єдині переліки компенсуючих і стимулюючих виплат. Зміни торкнуться, в першу чергу, працівників сфери охорони здоров’я, а також освіти, спорту, культури і сільського господарства.

Яким буде підвищення зарплати бюджетників у 2022 році в Україні

Останні новини про підвищення зарплати бюджетникам у 2022 році

Згідно з інформацією, яку надають останні новини, підвищення зарплати держслужбовцям районного рівня та іншим категоріям бюджетників почнеться з медиків. Вони будуть першими серед тих, хто зможе отримувати гроші на основі нової системи кваліфікації.

У ВР  розробляють схему платежів для всіх трудівників бюджетної галузі. Окремі підрахунки введуть для викладачів, співробітників сфери культури і науки.

Вже на даний момент, у медиків існує чотири категорії, в яку входять:

 • лікар;
 • молодший персонал;
 • середній персонал (фельдшер, медична сестра).

На розмір одержуваних коштів у медиків вплине складність виконуваної роботи, наявність навичок, освіта, стаж і посаду. Співробітникам галузі охорони здоров’я та іншим держслужбовцям планують змінити розрахунок стимулюючих виплат, заохочень і компенсацій. Крім цього, кожен регіон зможе заохочувати громадян доплатами зі свого бюджету.

Як розраховується зарплата бюджетникам?

Для підрахунку суми бухгалтеру організації допомагають спеціальні нормативи, які встановлені на конкретному виробництві. Обсяг необхідних відомостей закріплюється в документах, які відображають форму оплати з правилами віднімання і винагороди. При підрахунку в обов’язковому порядку враховують підвищення посадових окладів бюджетникам у 2022 році.

Список основних документів включає:

 • трудовий договір;
 • маршрутна карта;
 • звіт про підсумки праці;
 • журнал проведених робіт;
 • при поетапної системі – відрядний наряд;
 • таблиця обліку часу кожного співробітника;
 • при погодинній системі – оклад і тарифна ставка;
 • різна документація, в яку входить – лікарняний лист, наказ про відпустку, початок і закінчення роботи співробітника, різні графіки відпусток, відряджень і заохочень.

Кожен роботодавець повинен дотримуватися закону, правильно розраховуючи і своєчасно видаючи гроші підлеглим. Згідно з вимогою ТК, громадяни повинні отримувати основну суму не рідше одного разу на 30 днів. У цьому випадку мова не йде про авансову частину, адже його прийнято розцінювати як частину платні.

Яким буде підвищення зарплати бюджетників в Україні

При нарахуванні коштів враховують:

 • оклад;
 • тариф;
 • відрядні розцінки;
 • відпрацьований час;
 • звіт про підсумки роботи.
Читайте також:  Доплата к минимальной зарплате в 2021 году в Украине

Нові оклади держслужбовців залежать від якості виконаних обов’язків та змінах у діючому законодавстві.

Приклад розрахунку заробітної плати

Для наочності взята класична формула, що включає кілька основних позицій – сума окладу, кількість робочих днів у місяці на суму відпрацьованих, мінус прибутковий податок.

Далі віднімають ПДФО та військовий збір:

 • 20000-18%-1,5% = 16154 грн. отримає в результаті держслужбовець

Однак подібні підрахунки виконують не завжди, найчастіше працівникам покладені доплати у вигляді премій і компенсацій. В цьому випадку використовують наступну формулу:

(Оклад + премія або надбавка)/кількість робочих днів у місяці на суму відпрацьованих днів і прибутковий податок.

Зміни в нарахуванні зарплати бюджетникам в 2022 році в Україні

Останні новини про підвищення зарплати бюджетникам в Україні говорять, що вони відбудуться обов’язково. За планом корективи вносять тричі на рік – в перші числа січня, жовтня та грудня. Раніше було вирішено, що оклади підвищаться на 8,8%.

Далі відбуватиметься планомірна оптимізація системи оплати роботи у держслужбовців. Уряд гарантує громадянам, що зменшення розміру платні не відбудеться. Грошові кошти з бюджету збільшать зарплатні фонди по Україні.

Індексація зарплат у 2022

Недоотримані надбавки громадянам, які перебувають на державній службі, планують частково компенсувати 2023-му році. В бюджет внесуть деякі корективи, коли індексація заробітної плати у депутатів і чиновників складе 5%.

Судячи з інформації, отриманої з останніх новин, у військовослужбовців проведуть перерахунок оплати праці. Вже в лютому 2021 року у військовослужбовцеві і протипожежній службі виросли страхові виплати і допомоги на 3,7%. У військових грошове забезпечення і пенсія збільшуються в результаті індексації на 4%.

Плавний підйом на кілька відсотків не обійде стороною громадян, службовців у сфері культури. Лікарів і молодший персонал також торкнуться зміни, проте вони поки знаходяться в процесі розробки. Працівникам, які були згадані в указах у травні, планують підвищити рівень доходу до 6, 5%.

Підвищення зарплати бюджетників у 2022 році

Наскільки підвищиться розмір заробітної плати бюджетників в 2022 році в Україні?

На даний момент відомо, на який рівень будуть піднімати платню. Відповідно до зростання мінімалки видавану суму хочуть збільшити на 5,7% і в 2022 році її мінімум складе 6000 грн., до кінця року  – 6500 грн. При цьому для індексації братимуть мінімальний рівень заробітної плат по країні за попередні 12 місяців.

Зазначені цифри можуть змінюватися. Однак якщо їх оголосила ВР, то суми можна використовувати як орієнтир. Організації повинні відстежувати, щоб трудящим громадянам видавали суму, розмір якої не був менше встановленого мінімально встановленого по Україні.

Читайте також:  Річний план роботи сільської бібліотеки на 2021 рік

Яким категоріям бюджетників планують підвищення латки в Україні:

 • медичним працівникам усіх рівнів;
 • працівникам сфери освіти, культури всіх видів бюджетних організацій;
 • військовослужбовцям, пожежникам, МНС.

Вже 1 січня 2022 року в середньому на 6,6% збільшать зарплати медпрацівникам. Поетапно підвищать виплати на 6,5% працівникам культури та освіти, на 4% — військовослужбовцям.

Всі іншим бюджетним працівникам розмір заробітної плати бюджетників в 2022 році в Україні планують підняти зарплати на 3,8%, не нижче відсотка рівня інфляції.

Зарплату нараховуватимуть, відштовхуючись від таких даних:

 • окладу за тарифною сіткою;
 • преміальних виплат;
 • надбавок за шкідливість;
 • доплат за понаднормову роботу, нічні зміни, вихідні дні;
 • категорії, кваліфікації;
 • стажу (10% до 30% з поетапним підвищенням кожні 5 років);
 • виплат за звання, вчені ступені;
 • коефіцієнта по регіону проживання.

​Галузевим міністерствам доручено розробити нормативну базу з диференційованим підходом для нарахування зарплат, конкретизувати критерії оцінки. Кабмін рекомендував регіонам розглянути питання про додаткові стимулюючі виплати, надбавки, компенсації.

До січня 2022 року була припинена індексація зарплат окремим категоріями державних службовців, суддям, сенаторам, депутатам у зв’язку зі складною економічною ситуацією та пандемією. Судячи з останніх новин, планується компенсаторна індексація в 2023 році на 5%, але можливо, уряд знайде кошти вже на початку 2022 року.

Індексація заробітної плати відбувається поетапно, згідно порядку, встановленому у 2021 році.

Коли бюджетники отримають підвищену зарплату?

Збільшення грошового забезпечення у соціальних працівників, медиків, вчителів здебільшого відбудеться тільки на папері. Ціни щомісяця зростають, а пристойні цифри доходів – це розмір середнього регіонального рівня. Володимир Зеленський розпорядився, щоб уряд зробив розрахунки з оплати праці прозорими.

Згідно з планами, рівень заробітної плати хочуть підняти майже на 200% у співвідношенні з середнім регіональним грошовим забезпеченням.

Читайте також:  Нарахування і утримання із заробітної плати в 2020 році

Згідно з новими правилами, будуть розроблені схеми розрахунку коштів у кожній сфері. Першими заробіток зі змінами отримають медичний персонал. За планом це розпочнеться з 1 січня 2022 року. Потім нововведення поступово торкнуться інших службовців державних структур.

Стосовно скорочення бюджетників в 2022 році в Україні у нововведеннях мови не йшло. При цьому не слід виключати, що таке  може статися. При любому зростанні доходу відбуваються зміни. Наступний рік не виключення. Якщо відбудеться скорочення, воно торкнеться спеціалістів без освіти, непрофесіоналів. Висококваліфіковані робітники залишаться на своїх містах.

Резюме

Підводячи підсумок, можна зробити висновок, що збільшення платні держслужбовцям гарантовано практично у всіх сферах. В першу чергу це торкнеться медичних працівників, які захищали і продовжують захищати життя громадян України в період пандемії. Оплата буде нараховуватися згідно з категоріями і рівнем складності виконуваної роботи.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.