Меню

Підвищення зарплати прокурорів у 2021 році в Україні

В Україні станом на 2020 рік налічується близько 11 тис.прокурорів. З метою коригування нинішньої системи президент прийняв рішення про реформування системи прокуратури. Іншими словами, планується створити і запустити нові орган, який зруйнував би старі погляди і приніс максимум користі народу.

Заробітна платня прокурорів в Україні

З цих причин зарплата прокурорів в 2021 році в Україні буде переглянута в кращу сторону. Щоб залишитися при владі, фахівцям знадобиться пройти глобальну переекзаменовку, за результатами якої буде видно, хто залишиться працювати, а хто ні. Тим, хто залишився, доведеться звикати до нової системи з новими законодавчими актами. Інакше, їм також доведеться покинути органи прокуратури.

Майбутнє української прокуратури

Відповідно до прийнятих законодавчих актів з органів буде звільнено приблизно 15-20 тис.чол. фахівці, які довели свою компетентність і рівень професіалізму, залишаться працювати, але за інших умов.

Місцеві, військові, регіональні та інші прокурори, які успішно склали іспити, швидше за все, перейдуть працювати в Генеральний офіс прокуратури.

Іспит буде представлений у вигляді закритого тестування, після якого екзаменуються чекає Співбесіда на предмет оцінки доброчесності, компетентності та професійних навичок. На цьому вони не закінчуються. Працівники прокуратури будуть змушені виконати письмово практичне завдання, яке повною мірою доведе вміння володіти наявними навичками і знаннями.

При отриманні негативного результату, прокурор буде звільнений з посади. Також у законодавчому акті зазначено, що особи, які успішно склали іспити можуть на конкурсній основі претендувати до будь-якого органу прокуратури, навіть до того, де розмір заробітної плати прокурорів в 2021 році в Україні буде найвищим.

Під звільнення потраплять

Звільнення може відбутися не тільки при негативній здачі іспитів, але і при ліквідації або реорганізації органу. У пояснювальній записці до законопроекту йдеться, що скороченим може бути не тільки рядовий співробітник, а й прокурор.

Скорочення прокурорів в 2021 році в Україні може відбутися в наступних ситуаціях:

  • при відсутності заяви про переведення в інший офіс або орган у зв’язку з успішною здачею атестації;
  • при негативній здачі іспитів і не підтвердженні професійних навичок;
  • за відсутності вакантних посад у прокуратурі, на яку може претендувати особа;
  • неподання згоди на переведення на іншу посаду протягом 3-х днів з моменту успішної здачі атестації та іспитів.
Суми заробітних плат в Україні

Зазначений перелік ситуацій не є повним. Ознайомитися з законопроектом і пропозиціями до нього, дізнатися якою буде зарплата слідчого поліції та інших працівників правоохоронних органів можна завдяки інтернет-ресурсам і спілкуванню на тематичних форумах.

Читайте також:  Зарплата пилота в 2020 году в Украине

Новий офіс Генпрокуратури – необмежені можливості

Після переекзамінування українських прокурорів на зміну Генпрокуратурі прийде офіс Генпрокуратури, який буде головним органом. Саме в ньому бажає служити і віддавати борг Батьківщині велика частина сьогоднішніх працівників прокуратури.

Очолювати офіс буде Генпрокурор, а також його 2 заступники. Крім цього, планується створити посаду фахівця, який відповідає за антикорупційні діяння. Він також як і 2 попередніх заступника буде наближеною особою Генпрокурора.

Повноваження Генпрокурора можна назвати необмеженими. Вони полягають в наступному:

  • проведення роботи з розвитку стратегії прокуратури;
  • оцінка якості роботи та професіоналізму інших прокурорів;
  • регулювання і контроль навантаження фахівців прокуратори;
  • розгляд звернень та скарг з питань неякісного виконання посадових обов’язків діючим працівником прокуратури.

Наявна на території України Нацакадемія прокуратури займеться тренінгом діючих і майбутніх фахівців. Таким чином, президент разом з урядом намагається створити сильну команду, до якої не буде претензій в українського народу.

Підвищення зарплати прокурорам в Україні-чи буде воно в 2021 році?

Протягом останніх 2-х років працівниками піднімається питання про підвищення зарплати прокурорам в Україні. Вони впевнені, що в силу складності і небезпеки роботи, грошове забезпечення повинно бути дуже пристойним. Зі свого боку уряд вивчив виплати працівників і прийшов до висновку, що посадові оклади прокурорів є гідними і не вимагають перегляду.

У 2020 році зарплата прокурорів і наближених до них осіб залишилася на рівні 2020 року. Однак, аналіз виплат показав, що ситуація абсолютно зворотна. У той час коли оклади залишилися колишніми, прокурорські особи збільшували зарплату за допомогою надбавок, преміальних та інших заслуг. Обґрунтованість самостійного збільшення рівня зарплати залишилася під питанням і знаходиться під контролем спеціальних органів.

На сьогоднішній день ситуація з окладами прокурорів така:

  • мінімальний оклад становить 12 ПМ, в 2021 році його запропонували підвищити до 15 ПМ;
  • максимальний розмір премії – не більше 25% до окладу працівника.
Читайте також:  Мінімальна заробітна плата 2019 в Україні

Також, на розгляд КМУ було подано новий законопроект, в якому було запропоновано збільшити оклад до 20 ПМ в 2021 році і до 25 ПМ в 2022 році.

Щоб отримувати високу зарплату, займати аналогічну посаду, особа зобов’язана мати юридичну освіту, пропрацювати в органах прокуратури не менше 5 років, досконально володіти знаннями в галузі права. У новій системі працівників типу Луценка, який не має вищої юридичної освіти, більше не буде.

Індексація заробітної плати прокурорів у 2021 році

Поняття індексація зарплати прокурорів в Україні та інших працівників дає знати про себе випадок високого рівня інфляції та погіршення економічної ситуації. При кардинальному зростанні цін на соціально значущі продукти і перевищенні його гранично допустимого рівня моментально виникає питання про проведення індексації.

На сьогоднішній день ціни залишаються стабільними, тому про індексацію мови не може бути. Головні ресурси президента спрямовані не на перегляд зарплат працівникам прокуратури, а на боротьбу з коронавірусною інфекцією. З цих причин багато експертів впевнені, що індексації зарплат в 2021 році не буде.

Новини про реформування регіональних місцевих та військових прокуратур у 2021 році

В інформаційних джерелах з’явилися новини, що прокуратура в недалекому майбутньому матиме статус обласної та Окружної. До моменту початку роботи головного офісу займатися виконанням посадових повноважень колишніх органів буде Генпрокуратура та інші органи влади.

До 01.09.2021 планується повне призупинення повноважень кваліфікаційно-дисциплінарної прокурорської комісії. Також буде ліквідована військова прокуратура. Виконувати особливі обов’язки буде доручено спеціалізованому органу, який входитиме в структуру офісу Генпрокуратури.

Резюме

Прийдешні законодавчі зміни спрямовані на заміну старої системи і стовідсоткове кадрове перезавантаження. Ряди некваліфікованих прокурорів будуть очищені. На зміну їм прийдуть нові сили з новими можливостями, які будуть працювати під керуванням Офісу Генпрокуратури, вищого та самого справедливого органу. Як себе в дії покаже закон про реформування, і як будуть просуватися справи по створенню офісу і нової системи, стане відомо трохи пізніше.

Читайте також:  Как начать работать водителем Uber в Киеве

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.