Меню

Посадові оклади на 2021 рік в Україні

Реформування економіки України призвело до необхідності зміни тарифної сітки, яка прямим або непрямим методом вплинула на рівень зарплати бюджетників. Очікується, що посадові оклади на 2021 рік в Україні зміняться в кращу сторону, і працівники бюджетної сфери отримуватимуть гідні виплати.

Посадові оклаи в Україні

Єдина гнучка тарифна сітка (ЕГТС) – що вона собою являє?

Основним призначенням ЕГТС є формування тарифів на оплату праці. Вона неможлива без дотримання наступних принципів:

 • охоплення всіх категорій бюджетної сфери;
 • класифікації професій або спеціальностей залежно від покладених на працівників функцій;
 • введення принципів заохочення, що сприяють збільшенню продуктивності праці;
 • встановлення мінімалки з можливістю поступового зростання окладу.

Іншими словами тарифна сітка посадових окладів в Україні побудована таким чином, що вступі на роботу директор підприємства і фахівець можуть розраховувати на оклад відповідно до посади і кваліфікаційними вимогами.

Працівники бюджетної сфери, задіяні в Держслужбі, діляться на 5 груп залежно від ступеня навантаження і складності, поставлених перед ними завданнями:

 • техвиконавці-робочий персонал, який виконує однакові обов’язки незалежно від сфери діяльності підприємства;
 • фахівці-робота залежить від виду діяльності бюджетного підприємства;
 • фахівці-вузькокваліфіковані працівники, що займаються єдиним напрямком;
 • керівники структурних підрозділів-різновид діяльності залежить від напрямку;
 • керівники вузькопрофільного напрямку.
Суми держокладів службовців

Нова таблиця посадових окладів, розробка якої планується на кінець 2020 року дозволить оплачувати працю кожній групі окремо в залежності від складності і шкідливості роботи.

Таблиця посадових розрядів-вилки тарифів

Таблиця посадових окладів складена відповідно до норм законодавства, кваліфікаційних вимог. При її розробці врахована можливість отримання винагороди за певні досягнення, що дозволяє виділити сумлінних працівників на тлі інших.

Сучасна ЕТС базується на наступних принципах:

 • загального підходу до оцінки складності робочих умов;
 • різного підходу при оцінці трудових умов в межах одного посадового розряду;
 • впровадження системи відповідності працівників кваліфікаційним вимогам;
 • можливості втручатися в зміну посадових окладів, що пов’язано з рівнем і якістю виконання робіт.
Читайте також:  Розмір заробітної плати сімейних лікарів в 2022 році в Україні

Розробка нових стандартів з виплати зарплат бюджетникам дозволить виділити сумлінних працівників і оцінити працю по достоїнству.

У новому році посадові оклади за ЄТС в Україні визначені тарифною сіткою, в якій, найменшими окладами є 1 і 2 розряди. На сьогоднішній день мови про зміну сум окладів не було. Однак, з урядових джерел стало відомо, що на розгляді знаходяться законодавчі акти, згідно з якими мінімалка з 01.01.2020 року повинна піднятися до 5003 грн., а до кінця року досягти показника 5500 грн.

Реалізація проекту можлива при стабілізації економічної та політичної ситуації. Уряд впевнений, що епідеміологічні та карантинні заходи ніяким чином не позначаться на їх працездатності і до кінця року будуть зроблені важливі для народу заходи.

Виходячи із зазначеного, можна прогнозувати, що посадовий оклад працівника 1 розряду складе близько 6000 грн. Остаточні перерахунки показників і точні суми стануть відомими ближче до кінця 2020 року.

Підвищення посадових окладів бюджетникам у 2021 році-прогнозні дані

Вже зараз можна зробити відповідні висновки, і спрогнозувати, яким буде підвищення посадових окладів бюджетникам у 2021 році.

Так техпрацівники Держслужби з максимально 5 розрядом отримуватимуть в межах 11220 грн. Фахівці керівної та вищої ланки, які відповідають кваліфікаційним вимогам і мають вищий бал оцінювання, можуть розраховувати на зарплату в сумі 27 тис.грн. Максимально можлива зарплата в 2021 році складе 33000 грн., що підкреслює престиж професії і змушує задуматися про кар’єрне зростання.

Які будуть оклади в Україні в 2021 році

Реальна заробітна плата бюджетників може збільшитися в цьому році на 2,3%, а реальні наявні грошові доходи населення – на 1,5%. Про це в в недавньому інтерв’ю було заявлено “слугами народу”. Основними передумовами для доведення її до громадськості став прогноз Мінекономрозвитку.

Таким чином, зарплата працівників бюджетного сектору економіки продовжить зростати як і в попередньому періоді.

Читайте також:  Мінімальна зарплата в Європі у 2021 році

Міністерствам дано завдання і рекомендації щодо встановлення зарплат бюджетникам

На збільшення окладу можуть розраховувати всі працівники бюджетної сфери: кадровики, юристи, бухгалтери, інженерно-технічні та допоміжні працівники бюджетних установ, які обслуговують будівлі та обладнання. Наскільки реалістичні плани уряду стане відомо трохи пізніше.

Податкові збори з зарплати бюджетників

Попередня цифра, взята для розрахунку майбутньої зарплати, не враховувала в собі інформації про преміальні та інші види доплат. Тому не варто чітко їй керуватися. Крім цього, не варто забувати про податки і збори, які в 2021 році передбачені в обов’язковому порядку.

На сьогоднішній день вона становить близько 20%. Таким чином, після проведених відрахувань з брудної зарплати 11200 грн. працівник отримає на руки 9032 грн.

Чи буде індексація в 2021 році?

Незважаючи на прийдешні зміни в зарплаті, бюджетники розраховують на проведення індексації. З інформаційних джерел стало відомо, що вона відбудеться в разі завищення цін на соціально значиму групу товарів і зростання інфляції. При середньому показнику 3% мінімальна доплата до зарплати складе 70 грн.

У новому році Уряд планує виділити кошти з резервного фонду на фінансову підтримку медичних працівників, які беруть участь в наданні медичної допомоги громадянам, у яких виявлена нова коронавірусна інфекція, і особам з груп ризику зараження такою інфекцією.

Міністерству охорони здоров’я передбачено 10,2 мільярда на стимулюючі виплати медперсоналу за особливі умови праці та додаткове навантаження при наданні допомоги особам із зараженням і знаходяться під підозрою.

Ще 1,61 мільярда рублів на аналогічну матеріальну підтримку співробітників, що працюють в посиленому режимі для попередження завезення і поширення захворювання на території Росії.

Скорочення бюджетників у 2021 році

Бюджетники-особи, яким завжди варто хвилюватися за власну роботу. Держслужбовці та працівники бюджетних організацій завжди отримували гідну зарплату і заохочувалися з боку держави. Досить згадати про останні перегляди виплат. Якщо відбудеться підвищення посадових окладів педагогам у 2021 році, працювати з дітьми залишаться кращі. З цих причин скорочення в бюджетній сфері може мати місце.

Читайте також:  Зарплата військовослужбовця у 2018 році в Україні

За попередньою інформацією побоюватися за скорочення кадрів можуть наступні категорії службовців:

 • працівники центру зайнятості;
 • фахівці ПФУ
 • службовці кадастрових та реєстраційних відділів;
 • співробітники соцстраху;
 • деякі держслужбовці податкової служби.

Працювати на своїх посадах залишаться особи, які мають відповідну кваліфікацію та зацікавлені у вдосконаленні знань. Відмова від проходження курсів підвищення кваліфікації, бездіяльність в певних ситуаціях, може стати причиною скорочення і втрати високооплачуваної посади.

Як буде проходити скорочення, за якою схемою, і чи відбудеться воно, залежить від рішення уряду та інших зацікавлених органах. Головне, щоб воно не позначилося негативно на наповнюваності бюджету та економіці країни.Із остереженням до змін в законодавстві повинен відноситися кожен бюджетник, оскільки нововведення можуть затонути будь-яку професію.

Остання новинна інформація про посадові оклади державних службовців на 2021 рік підтверджує, що зміна зарплат можлива, але не під час карантину в країні. При його продовженні основні витрати країни будуть спрямовані на боротьбу з небезпечною «чумою». З цих причин спрогнозувати на 100% чи буде підвищення зарплат бюджетникам і наскільки – ніхто не зможе.

Резюме

Якщо підвищення відбудеться, воно буде йти повільними темпами і непомітно. Різкого збільшення зарплати не помітить ніхто, хіба що її зміна буде пов’язана з преміальними або винагородою.

Поряд з цим в новому році варто очікувати неодноразове підвищення мінімалки, що благополучно позначиться на зарплаті держслужбовця різних ланок. На сьогоднішній день бюджетникам варто сподіватися і розраховувати, що під час розгляду і прийняття законодавчих актів уряд їх не забуде.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.