Меню

Підвищення зарплати вчителям у 2022 році в Україні

Згідно з запровадженою ВР програмою, зарплата вчителів у 2022 році Україні буде поступово зростати. За інформацією з останніх новин, ВР разом з Міністерством освіти ввели список змін, що стосуються педагогів, які працюють у бюджетній сфері.

Які нововведення чекають цю групу бюджетників, наскільки виросте їх заробітна плата і як вона буде нараховуватися – всі ці важливі питання дуже актуальні і хвилюють багатьох викладачів на території всієї України.

Підвищення зарплати вчителям у 2022 році

Чи буде підвищена зарплата вчителям в Україні 2022?

Те, що вчителям додадуть зарплату вже вирішено. Розглянемо, з яких частин вона складається. Її складають з окладу, стимулюючих доплат і компенсацій. Всі перераховані позиції відображені в трудовому договорі. Конкретна сума визначається за підсумком обліку кваліфікаційного рівня, умов виконання роботи, якості посадових обов’язків, а також від їх кількості та складності.

У підсумку кінцеву ставку розраховують, складаючи нижчеописані позиції:

 • основна частина – гроші за відпрацьовані години, якість і обсяг роботи;
 • премії – нараховують з прибутку організації за підсумками проведеної роботи;
 • додаткова частина – оплата невідпрацьованого часу, передбаченого ТК (відпустка, пільгові години, перерви, звільнювальна допомога та інше);
 • винагороди-видаються фондом оплати праці за конкретні заслуги у викладацькій діяльності.

Підвищення зарплати вчителям в Україні не залежить від форми оплати, яка буває погодинною, відрядною та акордною. Розглянемо кожну з них більш детально:

Погодинна форма буває простою і преміальної. Проста залежить від відпрацьованих годин, а преміальна складається із заробітку за тарифом плюс премія.

Відрядна поділяється безпосередньо, відрядно-преміальну і відрядно-прогресивну. Пряма оплачує працю за виконані роботи, відповідно до кваліфікаційних розцінок.

Відрядно-преміальна включає суму відрядного заробітку і премії за якість продуктивної діяльності. Третій вид-фіксована ставка плюс надбавка за понаднормові за підвищеними розцінками.

Читайте також:  Повышение зарплаты учителям в 2022 году в Украине

Акордна – визначає сукупність зароблених коштів за виконання конкретних стадій роботи або за створення певної кількості продукції.

Преміальні є додатковою формою винагороди людини поряд із заробітною платою, яку видають, якщо навчальний заклад виконує встановлений план. Індивідуальної премії удостоюють окремих особистостей, а колективні вручають для мотивації соціальної групи громадян.

Рішення ВР щодо підвищення зарплати вчителям у 2022 році

Один з депутатів ВР пропонує підвищення заробітної плати вчителям у 2022 році. Зробити це можливо за допомогою введення іншого порядку виплат вчителям, які досягли певного віку. Згідно з думкою депутата, Україна повинна дати молодим співробітникам можливість заробляти більше.

Рівень заробітної плати (ЗП) в ідеалі повинен прирівнюватися до двох мінімальних зп. На переконання чиновника, подібний крок залучить кваліфікованих кадрів до навчальних закладів не тільки великих міст, а й віддалених селищ. Також важливий той факт, що подібна реформа підвищить престиж професії, який був втрачений за останні десятиліття.

Підвищення зарплати вчителям в Україні

Нестача кадрів у сфері освіти є серйозною проблемою. Тому скорочення вчителів в 2022 році в Україні не відбудеться.

Наскільки зросте зарплата вчителя в 2022 році?

Згідно з планом, фінансування бюджетників збільшується в наступній послідовності:

 • у 2021році на 6,1%;
 • коли підвищать зарплату вчителям у 2022 році, то показник зросте до 6,5%.

Судячи з інформації з новин, в цьому сезоні збільшиться розмір зарплати вчителів у 2022 році в Україні, індексація стане тому причиною. Це дозволить збільшити виплати на 6,8%. На наступний рік пророкують, що розмір індексації буде нижче.

Зміни позначаться на всіх бюджетниках, включаючи громадян, які викладають у навчальних закладах. При підрахунку за новими правилами заробітки повинні становити не менше двохсот відсотків від середнього арифметичного по конкретному регіону. Нововведення дозволить підняти розмір заробітної плати.

Читайте також:  Підвищення зарплати ДСНС у 2022 році в Україні

У цю категорію входять наступні особи:

 • викладач вузу;
 • педагог загальної освіти;
 • педагог дошкільного закладу;
 • майстер і педагог професійної освіти (середньої та початкової).

Підвищення заробітної плати вчителям України у 2022 році – останні новини повідомляють, що в бюджетній сфері країни працюють більше 10 мільйонів громадян, в які входить чимала частина даної категорії співробітників. При введенні нової системи розрахунку нарахувань буде потрібно набагато більше грошей з бюджету України ніж зараз є в державному кошику.

Також влада повідомляє, що для серйозних змін у сфері треба передбачити, що буде змінена тарифна сітка зарплати вчителів в Україні. Саме вона дозволить змінити ситуацію кардинальним чином.

Нові правила нарахування зарплати вчителям у 2022 році

Новини про зарплату вчителів у 2022 році приходять з нововведеннями в системі її нарахувань. У співробітників зміниться атестаційна схема. Згідно з встановленим правилом розрахунку, будуть введені наступні зміни:

 • розрахунок і нарахування ЗП проводитимуть за єдиною схемою тарифів для всіх освітніх організацій на території держави;
 • працюватиме система компенсацій та заохочень;
 • диференціювання ставки проведуть згідно обліку складності, кваліфікаційного рівня кадрів;
 • суми включать премії, доплати за керівництво класом і за позакласні заняття.

І разом з тим потрібно розуміти, що розмір окладу шкільного фахівця залежить від цілого ряду показників, до яких відносяться:

 • відпрацьовані години;
 • кваліфікація співробітника;
 • кількість опрацьованих років;
 • чи має фахівець особливі заслуги;
 • наявність понаднормових навантажень (робота з хлопцями з малозабезпечених сімей, виконання обов’язків класного керівника).

Якщо обсяг виплати, розрахованої за новою системою, виявиться менше ніж сума за старою схемою, то ВР залишить колишній рівень заробітної плати. Тобто зарплата вчителя у квітні 2022 року не зменшиться порівняно з минулим.

Читайте також:  Підвищення зарплати в 2018 році в Україні

У підсумку оплата праці у викладачів буде нараховуватися з урахуванням різних категорій і вже з 1 січня бухгалтерії масово перейдуть на нові розрахункові схеми. Відповідно з в новому році очікується індексація зарплати.

Підвищення пенсії вчителям у 2022 році

З Пенсійного фонду повідомили, наскільки збільшиться пенсія в найближчому майбутньому. Згідно соціально-економічної Програми на триріччя допомога по старості також виросте. Станом на 2022 рік вона повинна скласти 27%. Якщо пройдуть зміни у зарплаті педагогів у 2022 році пенсіонери також можуть розраховувати на збільшені пенсійні виплати.

Резюме

Підводячи підсумки, можна зробити висновок, що президент доручив ВР простежити за підвищенням заробітної плати викладачів до запланованих значень.

Очікується, що тарифна сітка підвищення зарплати вчителям в 2022 році  буде змінена та фінансування професіоналів зі сфери освіти будуть розраховувати за новою схемою. Оклад планують значно збільшити, в результаті чого праця та професія педагогів стане престижною, як і раніше. Для молодих фахівців ВР також готує нововведення, про які українці дізнаються наприкінці 2021 року.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.