Меню

Підвищення зарплати вихователів дитячого садка у 2021 році

Професія-вихователь дітей дошкільного віку під силу не кожній людині. Педагог ДНЗ – фахівець, здатний прищепити любов до Батьківщини, батькам і літнім людям, який займається забезпеченням всебічного розвитку чужих дітей.

Незважаючи на тяжкість і серйозність роботи, фінансове забезпечення викладачів ДНЗ залишає бажати кращого. Тому якою буде зарплата вихователя дитячого садка з січня 2021 року в Україні, питання, ніколи не втрачає своєї актуальності.

Заробітна платня вихователя дитсадка в Україні

Рішення про підвищення зарплат вихователям прийнято

У 2020 році КМУ прийняв рішення про підвищення зарплати вихователям дитячого садка в Україні в межах 20-70%. Система оплати праці- нова, передбачає стимулювання фахівців, обіцяє стати відмінною винагородою для початківців і діючих педагогів ДНЗ. Вперше про зміну рівня зарплат працівники дитячого садка дізналися в січні цього року.

Головною відмінністю тарифної сітки від попередньої стала зміна мінімального посадового окладу. У 2019 році він склав 1,73 законодавчо встановленого прожиткового мінімуму, у 2020 році – 2,5 показника. У новому році очікувані зміни обіцяють стати кардинальними.

Підвищення заробітної плати вихователя ДНЗ у 2021 році

З інформаційних джерел стало ясно, що зарплата помічника вихователя в 2021 році та інших фахівців підвищиться, оскільки мінімальний оклад наблизиться до показника 3 прожиткових мінімуми (далі – ПМ). Надалі збільшення грошової винагороди становитиме 3,5 та 4 ПМ у 2022 та 2023 роках відповідно.

Особливістю нарахування зарплат є те, що при підвищенні категорії фахівця грошова винагорода буде автоматично збільшуватися. При цьому фахівці дошкільного закладу можуть розраховувати на додаткову надбавку в розмірі 10% за престижність праці.

Сьогодні викладач ДНЗ отримує 6369 грн., розмір зарплати вихователя дитячого садка у 2021 році в Україні, індексація який ще не проведена наблизиться до цифри 9100 грн. Таким чином зростання зарплати складе 39,8%, посадового окладу – 40%.

Зростання зарплат вихователів в залежності від спеціальності

Ні для кого не секрет, що зарплата фахівця безпосередньо пов’язана зі стажем роботи, рівнем професіоналізму, займаною посадою та іншими критеріями. Реформування, що проводиться кілька років на території України спрямоване на підвищення прибутковості гідних осіб. Тому, в новому році на високу зарплату можуть претендувати працівники таких спеціальностей:

  • вихователі з досвідом роботи-зарплата викладача ДНЗ вищої категорії становить 8182 грн., при додатковій надбавці в розмірі 30%, грошове забезпечення фахівця наблизиться до цифри 10500 грн. (загальний відсоток зростання складе 28,3);
  • педагог додаткового, профільного спрямування-на сьогоднішній день зарплата фахівця є мінімальною, в 2021 році вона буде не менше 5781 грн. або на 50,3% більше в порівнянні з доходом цього року;
  • молоді фахівці-підвищення заробітньої плати вихователів ДНЗ торкнеться також тільки прийшли педагогів, в новому році без урахування 13-ї заробітної плати і виділення коштів на оздоровленні щомісячний дохід молодого фахівця складе 7643 грн. або на 41,3% більше в порівнянні з попереднім періодом.
Зарплата досвідчення вихователя дитсадка в 2021 році

Законодавчі нововведення доводять турботу уряду про вихователів дитячих садків та інших працівників сфери освіти. Ознайомитись с законодавчими нововведеннями можна вже сьогодні, завдяки можливостям інтернет-ресурсів або спілкуванню на тематичних форумах.

Читайте також:  Повышение зарплаты президента Украины в 2020 году

Перешкоди до підвищення зарплати вихователям ДНЗ

На сьогоднішній день ніхто з представників влади не відмовляється від підвищення зарплат в майбутньому році. Однак, перешкоди є. Головним з них є відсутність коштів у державній скарбниці та карантин внаслідок коронавірусної інфекції на території України.

Реалії життя показують, що боротьба з коронавірусом зараз є головним завданням уряду і українців. Сили і засоби країни спрямовані на боротьбу з «новою чумою». З цих причин підвищення зарплат працівникам сфери освіти може стати планомірним або поетапним.

Припинення діяльності деякими суб’єктами господарювання, підприємствами тягне за собою негативні наслідки, що позначаються на наповнюваності державної скарбниці. При відсутності коштів у бюджеті платити стане нічим. Тому питання зміни зарплат вихователів у бік підвищення на сьогодні залишається відкритим.

Скорочення вихователів ДНЗ у 2021 році

Велика частина працівників освіти впевнена в швидкому скороченні. Причини чуток пов’язані з майбутнім підвищенням зарплат. Особисті спостереження і практичний досвід показує, що при зростанні грошового забезпечення не виключені штатні зміни. Зі слів представників влади скорочення вихователів дитячого садка в 2021 році в Україні не планується.

Заробітна платня молодого вчителя в Україні

Професія викладач або вихователь дитячого садка як і раніше залишається дефіцитною. По завершенні навчальних закладів деяка частина випускників воліє змінювати професію або працювати в центрі міста. Недолік в кадрах відчуває сільська місцевість та інші віддалені райони. Головною причиною зміни напрямку діяльності є маленька зарплата і неможливість вирішення житлового питання. На сьогоднішній день питання працевлаштування та залучення молодих фахівців знаходиться на особистому контролі президента.

Штатні зміни, так цікавлять всіх працівників дитячих садків, торкнуться осіб, які не мають відповідної освіти. Як правило, вони позбудуться можливості кар’єрного росту і будуть переведені на менш оплачувану спеціальності. З цих причин працівники Міністерства наполягають своєчасно підвищувати рівень кваліфікації і мати при собі підтверджуючі документи.

Читайте також:  Нарахування зарплати 2021 рік

Резюме

Наступаючий 2021 рік обрадує вихователів ДНЗ зростанням зарплат, зокрема, зміною окладу і отриманням можливості нарахування надбавок.

На скільки підвищиться прибутковість викладачів дошкільних установ залежить від економічного становища в країні і тривалості карантину. Максимально достовірні показники зарплати можна буде дізнатися після узгодженню бюджету на 2021 рік.

Залиште коментар:

Ваш адрес email не будет опубликован.